Aktualności

Szczegóły


UWAGA

ZMIANA TERMINU DNIA OTWARTEGO SZKOŁY

Dzień Otwarty Szkoły z dnia 22 marca 2018r. zostaje przeniesiony na 5 kwietnia 2018 r.

Przepraszamy za zmianę terminu.

Dyrektor szkoły Elżbieta Kuźma


Chciałoby się zaśpiewać Wiosno, ach to ty, bo zwykle 21 marca czuje się ją i widzi dookoła. Zamiast tego recytowaliśmy zabawne wiersze Jana Brzechwy, by wprawić się w radosny nastrój. Wśród wierszy prezentowanych przez uczniów III klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum znalazły się Kto z kim przestaje czy Kokoszka smakosza.

Za niekwestionowaną gwiazdę występów uznaliśmy Mateusza Łosiewicza, który z wielkim wdziękiem wcielał się w rolę wilka, Kopciuszka oraz świni.


Konkurs literacko – fotograficzny „Mała ojczyzna – ludzie i miejsca” - zakończony!

 

        16 marca br. został podsumowany konkurs pod hasłem Mała ojczyzna – ludzie i miejsca. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w III Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Zamościu.

            Kolejny raz okazało się, że nie trzeba jechać daleko, by odkryć miejsca piękne, tajemnicze, niezwykłe. Gimnazjaliści w swoich pracach dotarli więc do cichych bohaterów i nieznanych opowieści. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców kolejnej edycji.

I miejsce zdobyła praca naszej uczennicy – Wiktorii Szykulskiej – opowiadanie pod tytułem Mój Sen, Moja Śmierć, Mój Zamość, Moje Ukojenie ...

            Wiktorii składamy serdeczne gratulacje, sobie zaś życzymy z tej okazji, byśmy mogli kiedyś, może już w niedalekiej przyszłości przeczytać profesjonalnie wydaną powieść, nowelę, opowiadanie …


Piątkowe spotkanie z Kubusiem Puchatkiem

            Niektórzy uczniowie klas trzecich gimnazjum uczęszczają na zajęcia dodatkowe, gdzie rozwijają swoje zdolności aktorskie i dziennikarskie. Niedawno członkowie Koła Czytelniczo – Dziennikarskiego promowali czytelnictwo w klasie I Szkoły Podstawowej. Natomiast członkowie Koła Teatralnego 16 marca br. zorganizowali spotkanie wychowanków oddziału przedszkolnego z Kubusiem Puchatkiem. Gimnazjaliści opracowali scenariusz spotkania, zaplanowali każdą minutę. Przygotowali wiele ciekawych zabaw, zadań do wykonania przez przedszkolaków.

            Okazało się, że warto było. Na zakończenie dzieci otrzymały od Kubusia Puchatka pamiątkowe dyplomiki i piękne naklejki.


Z związku z ogłoszeniem roku 2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, nasi uczniowie: Aleksandra Sołtys, Maja Cios, Igor Cios i Patrycja Szykulska, 13 marca 2018 r. wzięli udział w VI edycji KONKURSU RECYTATORSKIEGO pod hasłem „Wiosenne spotkania z ….NIEPODLEGŁĄ”, który odbył się Krasnobrodzkim Domu Kultury. Młodzi artyści z wielkim zapałem i przejęciem zaprezentowali wiersze i fragmenty prozy. Został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod tym samym hasłem. Nagrodzeni zostali następujący uczniowie naszej szkoły: Jakub Skiba i Natalia Bielak zajęli II miejsce, natomiast praca plastyczna Leny Lewusz została wyróżniona.

Wszystkim recytatorom i plastykom serdecznie gratulujemy.


Twórcze kreacje uczniów klasy VII

            Uczniowie naszej szkoły często w sposób kreatywny i twórczy podchodzą do zajęć lekcyjnych. Potrafią swoimi pomysłami nie tylko wzbogacić treści programowe, ale również ożywić lekcje języka polskiego. Niektórzy  bardzo lubią przebierać  się oraz odgrywać różne scenki.

            To właśnie klasa VII, realizując temat Barwny świat bohaterów na podstawie powieści Quo vadis H. Sienkiewicza,  zaprojektowała, a następnie wykonała według własnego pomysłu stroje starożytnych Rzymian. Na chwilę sala lekcyjna zamieniła się w wybieg mody. Mogliśmy zobaczyć Nerona - jednego z głównych bohaterów powieści oraz Ligię - śliczną młodziutką dziewczynę.

            Uczniowie przekonali się, że nie tylko uczestniczą w zajęciach, ale mają wpływ na przebieg lekcji.


WYCHOWANKOWIE Z ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

I UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM WYRÓŻNIAJĄCY SIĘ

W NAUCE I ZACHOWANIU W I PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 zobacz...


Eliminacje Gminne 41 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

pt. ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”

W dniu 02.03.2018r. w naszej szkole przeprowadzono eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do turnieju zgłosiło się 16 uczestników z dwóch szkół. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy tj. grupa I – uczniowie szkół podstawowych oraz grupa II – uczniowie szkół gimnazjalnych.

Osoby uczestniczące w eliminacjach gminnych otrzymali do rozwiązania testy, które po zakreśleniu odpowiedzi zostały sprawdzone przez komisję.

Kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

I grupa:

I miejsce – Dawid Greszta, klasa IV, Szkoła Podstawowa w Szewni Górnej

II miejsce – Bartłomiej Fusiarz, klasa VI, Szkoła Podstawowa w Suchowoli

III miejsce – Kamil Piskor, klasa VI, Szkoła Podstawowa w Suchowoli

II grupa:

I miejsce – Wiktoria Piotrowska, klasa IIIG, Publiczne Gimnazjum w Suchowoli

II miejsce – Małgorzata Grela klasa IIIG, Publiczne Gimnazjum w Szewni Górnej

III miejsce – Kacper Selech, klasa IIIG, Publiczne Gimnazjum w Szewni Górnej

Osoby, które zajęły pierwsze miejsce w poszczególnych grupach, wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych.


Komputerowy ćpun

            Krzysztof Piersa, autor książki Komputerowy ćpun, 22 lutego 2018 roku gościł w Bibliotece Publicznej w Potoczku. Na spotkanie, podczas którego przestrzegał przed zagrożeniem płynącym z nadużywania gier komputerowych, zaproszeni byli nasi uczniowie.

            Słowa wypowiedziane przez Pana Krzysztofa głęboko wryły się w świadomość gimnazjalistów.

            Wiktoria – uczennica klasy IIIb mówi: […] ten niezwykły człowiek ujął nas swoją szczerością i otwartością. Słuchając go, wiedziałam, że zdaje sobie sprawę, w jakim celu znalazł się w tym akurat miejscu i ile jego obecność znaczy dla niektórych z nas. Jego wykład dotyczył uzależnień od gier komputerowych oraz telefonów komórkowych. I choć być może ten problem nie dotyczy mnie bezpośrednio, to jestem w stanie zrozumieć ogólny przekaz wypowiedzi. A jest on, muszę przyznać, dość głęboki. Mężczyzna posługiwał się prostym, młodzieżowym językiem, w którym nie brakowało internetowego slangu i utartych przez nastolatków „powiedzonek”. [...]Dowiedziałam się, jak należy postępować z samym sobą: twardo i bez pobłażliwości, tylko taka postawa może doprowadzić mnie do zwycięstwa, spełnienia marzeń.

            Dominik – uczeń tej samej klasy, również potwierdza pozytywny odbiór przekazu: [...] sam spędzam bardzo dużo czasu przed komputerem, więc bardzo dobrze zrozumiałem prowadzącego. Po warsztatach poważnie przemyślałem swoje dalsze postępowanie. Stwierdziłem, że czas, który spędzam przy komputerze jest zbyt duży, więc zacząłem go oszczędzać i czuję się z tym bardzo dobrze.

            […] Muszę przyznać, że Pan Piersa ma wyjątkowy talent w nawiązywaniu relacji z młodzieżą. Zauważyłam to zwłaszcza w momencie, gdy przywoływał celne przykłady naszych codziennych zachowań – podsumowuje spotkanie Oliwia – także uczennica klasy IIIb.

            Stanowisko uczennicy klasy IIIa – Klaudii nie jest odmienne. […] Dotychczas nie zdawałam sobie sprawy z nowego rodzaju uzależnienia, jakim jest komputer. Historia Pana Krzysztofa uświadomiła mi, jak cienka jest granica między uzależnieniem a przyjemnością. Zaczęłam się zastanawiać, jak daleko od tej granicy jestem ja.

            Czy takie spotkania mają sens? Odpowiedź chyba jest zbędna …


W lutym i marcu 2018 roku młodsza grupa przedszkolaków realizować będzie Program Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej

„Czyste powietrze wokół nas”.

Celem programu jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie, zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów, wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy a także wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony ich dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy. zobacz więcej ...


1

„Moja Babcia to Królowa mój Dziadek to Król” - tymi słowami rozpoczynaliśmy uroczystość Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się 16 lutego w świetlicy szkolnej naszej szkoły. zobacz więcej...


Dziś

wszystko kręci się dookoła, smutki i żale odeszły w cień.

Dziś

życie do tańca woła, by rozbawić Twój szary dzień

            I półrocze roku szkolnego 2017/2018 uczniowie naszej szkoły zakończyli huczną zabawą – zwaną w tradycji szkoły – choinką szkolną. Skoczne dźwięki muzyki wypełniały salę gimnastyczną już od godziny 11.00.

            Czas od godziny 11.00 do 15.00 zarezerwowany był wyłącznie dla najmłodszych uczestników zabawy. Nasi milusińscy, w pięknych, karnawałowych strojach, z wielką ochotą brali udział w zabawie i zorganizowanych specjalnie na tę okazję konkursach.

            Natomiast o godzinie 16.00 w sali pojawili się uczniowie starszych klas. Oni również zaprezentowali się w eleganckich, wieczorowych kreacjach, pięknych makijażach i fryzurach. Wyglądali bardzo dostojnie i dorośle.

            Dla obu grup rodzice przygotowali smaczny poczęstunek.

Wszyscy bawili się znakomicie, co szczególnie dało się zauważyć przed godziną 21.00, kiedy to nieuchronnie zbliżał się koniec...


Aktualności z pierwszego półrocza zobacz....


   

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

   
© All Rights Reserved J.G. 2016