Szczegóły

 

Harmonogram dowozu uczniów od 5 września 2023 r. zobacz...


 z kotem m

 


Akcja Narodowe Czytanie 2023

W piątek, 8 września 2023 r. delegacja uczniów naszej szkoły wraz z dyrektorem i nauczycielami wzięła udział w 12. odsłonie Narodowego Czytania, zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Adamowie z/s w Potoczku.

Tegoroczną lekturą było Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej.Powieść ta została wybrana z uwagi na tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzimy w tym roku.

Podczas uroczystości naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie z klasy V, VII i VIII. Czytanie wybranych fragmentów spotkało się z dużą uwagą zgromadzonych słuchaczy.

Każda taka inicjatywa ma ogromne znaczenie w edukacji i wychowaniu młodego pokolenia. Wszyscy wiemy, jak ważne jest czytanie, jak duży wpływ wywiera na życie człowieka oraz jak go kształtuje. Tego typu wydarzania mają nas do czytania przekonywać. Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom wszyscy pokochają książki, bo książka to najlepszy przyjaciel człowieka…


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

            Po wakacjach przyszła pora na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024.Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem do sali gimnastycznej sztandaru Szkoły i odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Podczas inauguracji Pan Dyrektor - Adam Kozyra powitał wszystkich przybyłych uczniów, rodziców, grono pedagogiczne oraz Zastępcę Wójta Gminy Adamów - pana Adama Walczaka.

            Ważnym punktem uroczystości inaugurującej nowy rok szkolny była Msza Św. celebrowana przez ks. Wiesława Górniaka, po której kolejny raz głos zabrał Pan Dyrektor. W swoim wystąpieniu przypomniał tragiczny moment w historii naszego kraju – wybuch II wojny światowej. Minutą ciszy oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym ten straszny aspekt historii, oddaliśmy hołd bohaterom.

            Następnie szczególne słowa Pan Dyrektor skierował do najmłodszych rozpoczynających naukę w naszej szkole. Wszystkim życzył wielu sukcesów, wytrwałości w realizacji celów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności. Do tych ciepłych słów dołączył w imieniu Wójta Gminy Adamów – Pan Adam Walczak, odczytując list skierowany do całej społeczności szkolnej, w którym zawarte były życzenia dla uczniów, ich rodziców i wszystkich pracowników szkoły.

            Po oficjalnej części uroczystości uczniowie udali się do klas na pierwsze w tym roku szkolnym spotkania z wychowawcami.

 

   

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

   
© All Rights Reserved J.G. 2016