Aktualności

Szczegóły

Wesele

lekturą Narodowego Czytania 2017!

            Wesele Stanisława Wyspiańskiego jest lekturą Narodowego Czytania w 2017 roku. Finał tej edycji zaplanowano na 2 września.

            Nasza szkoła przystąpiła do tej ogólnopolskiej akcji i zorganizowała wyjątkowe spotkanie 8 września.

            Zdecydowaliśmy, że pokażemy jeden fragment dzieła. Młodzi aktorzy, w pięknej scenografii, stylowych kostiumach odegrali swoje role. Byliśmy więc świadkami między innymi, ciekawej   rozmowy Panny Młodej z Panem Młodym. Posłuchaliśmy, jak Radczyni przekonuje nowożeńca, że

                                                             topi się, kto bierze żonę...                                       

            Niepowtarzalny nastrój, jak to na podkrakowskim weselu, tworzyła muzyka góralska. Finałem wydarzenia były oczywiście tańce –

Jak wesele, to wesele!


Znowu razem !

            Upragnione wakacje, czas wspaniałych, beztroskich chwil dobiegł końca. Teraz nadszedł czas powrotu. Właśnie dlatego 4 września, ciche dotąd korytarze szkolne, zapełniły się gwarem uczniowskich wspomnień.

            Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego rozpoczęła się wprowadzeniem do sali gimnastycznej sztandaru Szkoły i odśpiewaniem Hymnu Państwowego.

            Pani Dyrektor – Elżbieta Kuźma, serdecznie powitała zaproszonych gości: Wójta Gminy Adamów – Pana Dariusza Szykułę oraz Przewodniczącego Rady Rodziców – Pana Krzysztofa Kanię. Następnie powitała rodziców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi szkoły. Najgoręcej jednak Pani Dyrektor powitała uczniów.

            Po uroczystym powitaniu, ksiądz Krystian Kotulski odprawił Mszę Św. Rodzice, uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracyjni i zaproszeni goście modlili się o Boże błogosławieństwo na każdy dzień nowego roku szkolnego.

            Po Mszy Św. ponownie głos zabrała Pani Dyrektor. W tej części Pani Dyrektor przekazała wiele istotnych informacji na temat organizacji pracy szkoły w roku szkolnym 2017/2018. Odczytała również list Pani Minister Anny Zalewskiej skierowany do całej społeczności szkolnej, w którym zawarte były życzenia dla uczniów, ich rodziców i wszystkich pracowników szkoły.

            Piękne życzenia skierował do nas również Pan Wójt – Dariusz Szykuła. I tak życzeniami dobrej, owocnej pracy w nowym roku szkolnym zakończyła się część oficjalna, po czym uczniowie udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami.

            Dobrze znowu być razem!

           

   

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

   
© All Rights Reserved J.G. 2016