2013/2014

Szczegóły

17 czerwca 2014 roku uczniowie klas młodszych wzięli udział w wycieczce do Zamościa, podczas której zwiedzali z przewodnikiem miasto, poznali jego historię i wysłuchali opowieści o dokonaniach rodu Zamoyskich. Przeszli również podziemną trasą prowadzącą przez galerie strzeleckie i bastion VII, który bronił dostępu do zamojskiej twierdzy. Na zakończenie dzieci zwiedziły wnętrza XIX-wiecznych piwnic oficyn Ratusza. Największą atrakcją wycieczki był wystrzał pocisku z armaty.


Dnia 16 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Dzień ten obchodzony jest 26 września, ale my postanowiliśmy uczcić go właśnie teraz.

Uczniowie klasy III gimnazjum przygotowali inscenizację, za pomocą której, w sposób humorystyczny, pokazali nam jak ważna jest znajomość języków obcych w dzisiejszym świecie.

Poszczególne klasy wzięły udział w konkursie, w ramach którego miały zaprezentować wylosowany wcześniej język, zaśpiewać piosenkę w tym języku, przygotować potrawy charakterystyczne dla danego kraju oraz wziąć udział w mini teście o językach obcych.  Oceniany był również wystrój klas.

 Wszystkie klasy zaprezentowały się wspaniale, komisja miała naprawdę dylemat z przyznawaniem punktów. Ostatecznie klasa czwarta i szósta zdobyły taką samą ilość punktów, i tym samym zajęły pierwsze miejsce.

 Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Całą imprezę przygotowała i przeprowadziła pani Elżbieta Michalkiewicz.


3 czerwca 2014 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Odwiedzane przez nas atrakcje to jaskinie w Kadzielni w Kielcach. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się Muzeum Orła Białego w Skarżysku Kamiennej, gdzie można było poznać budowę samolotu bojowego od środka. Hitem wycieczki okazał się Bałtów, tu zachwyciło naszych uczniów Prehistoryczne Oceanarium w 3D.


W roku szkolnym 2013/2014 klasy I – III gimnazjum wzięły udział w VIII edycji programu „Trzymaj formę”. Cele programu to: poprawa sposobu odżywiania młodzieży, pogłębianie wiedzy w zakresie zbilansowanej diety i aktywności fizycznej dla organizmu człowieka, dostarczenie wiedzy i umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów spożywczych.

Program realizowano metodą projektu, w działaniach wykorzystano  różnorodność form np. układanie jadłospisów zgodnie z zasadami zbilansowanej diety, obliczanie BMI, pomiar tętna, ocena własnej aktywności fizycznej i stylu życia, zapoznanie z chorobami związanymi z zaburzeniami stanu odżywiania (anoreksja, bulimia, otyłość).

Na terenie szkoły eksponowano prace plastyczne uczniów, każda klasa wykonała tematyczną gazetkę. Młodzież chętnie brała udział w zajęciach sportowych: piłka nożna, siatkówka, tenis stołowy, zapasy, sumo, wyjazdy na lodowisko czy stok narciarski w Jacni, a także chętnie uczestniczyli w zajęciach tanecznych.

Podsumowaniem programu był udział gimnazjalistów w gminnym dniu sportu. Oprócz udziału w rozgrywkach sportowych, uczniowie zaprezentowali swoje talenty plastyczne i kulinarne. Efektem były zdrowe i bardzo smaczne potrawy oraz plakaty promujące zdrowy styl życia.


28 maja 2014 r w ZS w Szewni Górnej odbył się „Konkurs wiedzy o funduszach europejskich” pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Główną nagrodą był tablet wygrała go Karolina Kowalczuk. Drugie miejsce zdobyła Emilia Laska , a trzecie Adriana Krupa. Wszystkie uczestniczki konkursu są uczennicami III klasy gimnazjum.


71 ROCZNICA BITWY POD WOJDĄ9 maja 2014 r. po raz kolejny uczciliśmy pamięć o tych, którzy walczyli w obronie Zamojszczyzny pod Wojdą 30 grudnia 1942r. Jak co roku, gospodarzami uroczystości byli Wójt Gminy Adamów i Zespół Szkół w Szewni Górnej. Na uroczystość przybyły poczty sztandarowe z sąsiednich szkół, ZS w Suchowoli oraz ze Szkoły Podstawowej  w Wólce Wieprzeckiej. Uroczystość uświetnili honorowi goście Pan Władysław Bednarczyk – Prezes Zarządu Okręgowego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Zamościu, Pani Maria Sak- Dyrektor Zespołu Szkół w Suchowoli, Pani Jadwiga Gorzała – Dyrektor SP w Wólce Wieprzeckiej, Pan Kazimierz Mielnicki- Przewodniczący Rady Powiatu Zamojskiego, przedstawiciele Starostwa Zamojskiego oraz RPN w Zwierzyńcu. Wartę przy pomniku pełnili strażacy z OSP z Bliżowa i Szewni Górnej.


Sprawozdanie z eliminacji powiatowych  Ogólnopolskiego Turnieju  Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół podstawowych i gimnazjalnych dla powiatu zamojskiego, biłgorajskiego i tomaszowskiego.

W turnieju mogli uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych klas  4-6 i gimnazjalnych. Turniej ma charakter wieloetapowy. Szkoły podstawowe reprezentowane były  przez czteroosobowe (2 dziewczynki i 2 chłopców) drużyny danej szkoły, a gimnazjum przez  trzyosobowe drużyny. Zwycięskie drużyny reprezentują szkoły w dalszych etapach Turnieju tzn. gminnym  lub miejskim, powiatowym, wojewódzkim oraz w  finale ogólnopolskim. Uczniowie szkół podstawowych i uczniowie gimnazjów stanowią oddzielne drużyny z odrębną klasyfikacją. Drużyny, które zajęły pierwsze miejsce w eliminacjach powiatowych będą  rywalizować w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się dla szkół podstawowych  21 maja br. w Łęcznej, a  dla gimnazjalistów 24 maja 2014 r., w Suchowoli.

Zarówno uczniowie szkół podstawowych jak i gimnazjaliści poszczególnych eliminacji:

a)     rozwiązują test,

b)     wykonują zadania praktyczne:

 • jazda rowerem po miasteczku,
 • jazda rowerem po torze sprawnościowym,
 • z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Celem turnieju jest wzmocnienie procesu edukacji dzieci poprzez podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu ruchu drogowego.

Naszą szkołę reprezentowali:
Marta Gruszkiewicz, Wiktoria Kiszczak, Paweł Dąbrowski, Krzysztof Sinkiewicz


,,Jestem Bezpieczny|”

Już po raz kolejny Komenda Miejska Policji w Zamościu organizuje Konkurs Wiedzy Prewencyjnej ,,Jestem Bezpieczny”, w którym udział biorą uczniowie  z klas IV- VI szkół podstawowych powiatu zamojskiego.  

Dnia 07.05.2014r. Policjanci z Posterunku Policji w Krasnobrodzie w Zespole Szkół w Szewni Górnej przeprowadzili eliminacje gminne XIV Edycji konkursu ,,Jestem Bezpieczny”. W konkursie wzieliy udział uczniowie Zespołu Szkół w Suchowoli oraz uczniowie naszej szkoły. Drużyna w składzie Justyna Grela, Wiktoria Zaleśna (kl. IV),  Klaudia Pliżga, Paulina Kwaśniuk (kl. V), Natalia Pakuła, Michał Sokołowski (kl. VI) pod opieką pana Adama Kozyry zwyciężyli i reprezentowali naszą Gminę w Powiatowym Finale XIV Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”, który odbył się w  KMP w Zamościu. Wzięło w nim udział 12 drużyn z klas IV-VI szkół podstawowych powiatu zamojskiego.

Drużyny uczestniczyły w trzech konkurencjach. W krótkich 2-minutowych występach dokonały prezentacji szkoły (gminy, powiatu, miasta) oraz wybranego wcześniej hasła o bezpieczeństwie, które wskazywało atrakcyjną propozycję spędzania wolnego czasu alternatywną dla zagrożeń wynikających   z uzależnień . Była to bardzo widowiskowa część imprezy, uczniowie i ich opiekunowie wykazali się wspaniałą inwencją: prezentowali oryginalne inscenizacje, piosenki, tańce, kostiumy i rekwizyty. W konkursie plastycznym zaprezentowane zostały projekty koszulek, z których wiele otrzymało od jury maksymalną liczbę punktów. Na zakończenie uczniowie reprezentujący drużyny, napisali testy o bezpieczeństwie, zawierające wiedzę z zakresu prawa, ruchu drogowego i pierwszej pomocy.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.


16 kwietnia 2014 r. odbył się etap gminny Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Naszą szkołę reprezentowali:
Szkoła podstawowa: Marta Gruszkiewicz, Wiktoria Kiszczak, Paweł Dąbrowski, Krzysztof Sinkiewicz
Gimnazjum: Wojciech Koper, Adrian Kłoda i Szymon Pryk.

Do dalszego etapu (powiatowego) zakwalifikowała się drużyna szkoły podstawowej.

Gratulujemy!

Nagrody (rowery) ufundował Urząd Gminy w Adamowie.


14 kwietnia 2014 r. uczniowie klas I- III włączyli się w akcję Historia Misia „Nie bij mnie - kochaj mnie!” zorganizowaną przez Fundację ,,Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”. W tym dniu odbyły się zajęcia, w czasie których dzieci dowiedziały się, co to jest przemoc i jakie są jej rodzaje oraz do kogo mogą się zwrócić jeśli doświadczają takiej przemocy w swojej rodzinie. Następnie uczniowie opatrywali misie, które przynieśli z domu. Misie symbolizowały skrzywdzone dzieci. Każdy miś otrzymał karteczkę z hasłem „Nie bij mnie - kochaj mnie!” Karteczki te dzieci przygotowały dzień wcześniej. Potem wszystkie misie zostały zgromadzone w dwóch miejscach w szkole. Miejsca te nie zostały wybrane przypadkowo. Codziennie przechodzą obok nich rodzice. Uczniowie wykonali także gazetkę i plakaty dotyczące tematyki akcji.

Akcja Historia Misia skierowana jest do osób dorosłych i ma na celu  przypomnienie ludziom o tym, że nie wolno przechodzić obojętnie obok krzywdzonych dzieci. Warto jest się zatrzymać , podejść do małej, bezbronnej osoby i posłuchać, co ma nam do powiedzenia. Sprawdzić co się dzieje, REAGOWAĆ!


Uczniowie klasy I, II i III już po raz kolejny wzięli udział w zajęciach realizowanych w ramach programu WOŚP ,,Ratujemy i uczymy ratować”. Zajęcia zostały przeprowadzone  przez Panie Martę Smoter  i Krystynę Puźniak. Miały one na celu zapoznanie uczniów z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. W czasie zajęć dzieci obejrzały film animowany,,Doktor Kręciołek”, a następnie praktycznie wykonywały kolejne czynności ratujące życie poszkodowanemu.


Witamy Pani Wiosno! 21 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny wszystkie dzieci, by uczcić nadejście nowej pory roku, do przedszkola przyszły ubrane na zielono. Pani Wiosna zostawiła dla nich list, w którym poprosiła przedszkolaki o wykonanie kilku zadań sprawdzających ich wiedzę na jej temat. Ze wszystkimi konkurencjami dzieci porodziły sobie wspaniale. W tym dniu nie zabrakło również tańców przy muzyce, zabaw ze śpiewem, zagadek, kolorowanek. Przedszkolaki obejrzały również interaktywną bajkę edukacyjną pt. „Wiosna” z serii Mali Einsteini.

Mamy nadzieję, że Pani Wiosna była zadowolona z takiego powitania, które zgotowały jej przedszkolaki!Spotkanie z Panią pielęgniarką.

Serdecznie dziękujemy Pani Teresie Gmitrzuk – pielęgniarce z Ośrodka Zdrowia w Adamowie za naukę poprawnych nawyków higienicznych i propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci.


W styczniu 2014r. klasa I szkoły podstawowej realizowała program profilaktyki antytytoniowej dla uczniów klas I-III ,,Nie pal przy mnie, proszę ” zainicjowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Jest on kontynuacją programu ,,Czyste powietrze wokół nas”, który był realizowany przez obecnych uczniów klasy I w oddziale przedszkolnym.

Działania podjęte w ramach realizacji programu miały na celu zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu oraz wykształcenie u uczniów umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą, jak też propagowanie zdrowego stylu życia. Program składał się z pięciu zajęć warsztatowych o tematyce zdrowotnej:

1) Co to jest zdrowie?
2) Od czego zależy nasze zdrowie?
3) Co i dlaczego szkodzi zdrowiu?
4) Co robić, gdy własne zdrowie jest zagrożone?
5) Nie pal przy mnie, proszę!

W ramach jego realizacji została zaproszona do współpracy pielęgniarka, która przeprowadziła pogadankę na temat szkodliwości palenia i palenia biernego, a także poruszyła temat zdrowego odżywiania się i dbania o higienę osobistą.

Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w podjętych działaniach profilaktycznych. Na zakończenie wykonały znaczki „Nie pal przy mnie, proszę”, które zaniosły do domu. Konkurs plastyczny był podsumowaniem realizowanego programu.

Rodzice na spotkaniu z wychowawcą otrzymali przewodnik „Moje dziecko idzie do szkoły”, w którym mogli znaleźć cenne wskazówki dotyczące prawidłowej diety dziecka w młodszym wieku szkolnym.

Koordynator programu

Barbara MichałuszkoZABAWA KARNAWAŁOWA

W sobotę 18 stycznia 2014r. nasi uczniowie uczestniczyli w szkolnym balu karnawałowym. Dzieci z  klas I-III szkoły podstawowej oraz zespołu przedszkolnego bawiły się w godzinach 10.00-15.00. Natomiast pozostałe klasy szkoły podstawowej i gimnazjum w godzinach 16.00-21.00. Uczniowie najmłodszych klas przedstawili część artystyczną oraz uczestniczyli w paradzie przebierańców. Starsze klasy również zaprezentowały układy taneczne. Po występach uczniowie udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 


„Spotkanie opłatkowe” – zajęcia otwarte dla Rodziców i dzieci z oddziałów przedszkolnych.


SZKOLNA WIGILIA

 Zgodnie z tradycją, w przeddzień świątecznej przerwy, spotkaliśmy się, aby wspólnie uczestniczyć w uroczystej wigilii. W tym roku miał miejsce również BOŻONARODZENIOWY KONKURS RECYTATORSKI. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wybrane utwory poetyckie związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Klasy I-III szkoły podstawowej:

 1. 1.Julia Kowalczuk
 2. 2.Julia Kwaśniuk

Klasy IV-VI szkoły podstawowej:

 1. 1.Klaudia Gontarz
 2. 2.Paulina Kwaśniuk
 3. 3.Oliwia Kozyrska, Klaudia Pliżga

Klasy I-III gimnazjum:

 1. 1.Weronika Teterycz
 2. 2.Wojciech Koper
 3. 3.Mateusz Jakubiszak

Uczniowie klas szkoły podstawowej zaprezentowali jasełka, a następnie Pani Dyrektor złożyła wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia. Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas aby podzielić się opłatkiem.


 


Wręczenie upominków dla dzieci 5 i 6 –letnich za wspólne wykonanie wraz z Rodzicem pracy w ramach Szkolnego Konkursu Plastycznego „Ozdoby bożonarodzeniowe”.


Już od rana 6 grudnia 2013r. przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Pomimo zmęczenia i trudu wielu obowiązków, jak co roku we wczesnych godzinach rannych w asyście swojego pomocnika przybył do naszej szkoły Św. Mikołaj. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały już od kilku dni. Wcześniej nauczyły się wielu piosenkę i wierszy, które  specjalnie dla Niego przygotowały. Dzieci powitały Gościa piosenką. Potem nawiązała się rozmowa. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Po zapewnieniach dzieci, że będą się starały zachowywać grzecznie w domu

i w przedszkolu, Św. Mikołaj obdarował je prezentami. Było to dla nich wielkie przeżycie. Na koniec przedszkolaki zatańczyły i zaśpiewały dla naszego Gościa. Po pożegnaniu Św. Mikołaj wyruszył w dalszą podróż by spotkać się z innymi dziećmi.

 Dziękujemy Św. Mikołajowi i Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu tego spotkania.

Monika BochenKONKURS "YOU CAN DANCE"

29 listopada 2014 roku nasi uczniowie mieli okazję popisać się umiejętnościami tanecznymi biorąc udział w szkolnym konkursie "You can dance", organizowanym przez drużynęstarszoharcerską działającą w naszej szkole. W tanecznych potyczkach brało udział siedem zespołów i solistów, prezentujących  przygotowane układy taneczne. Zmaganiom uczestników przypatrywało się jury. Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy VB – Klaudia Gancarz, drugie miejsce wywalczyła grupa "Street dance" z klasy IV oraz grupa taneczna z klasy VI, natomiast trzecie miejsce grupa z klasy III. Gratulujemy!

 


Dnia 28 XI 2013r. w Ośrodku Edukacyjnym Roztoczańskiego Parku Narodowego odbyło się podsumowanie jubileuszowego X Przeglądu Prac Plastycznych "Śladami Aleksandry Wachniewskiej", malarki i orędowniczki ochrony przyrody Roztocza" zorganizowanego dla uczniów przedszkoli i szkół podstawowych z gmin Zwierzyniec, Krasnobród, Adamów, Józefów, Tereszpol, Szczebrzeszyn i gminy Zamość leżących w sąsiedztwie RPN. Tegoroczny tytuł przeglądu to „Kwiaty lasu". W przeglądzie wzięło udział 52 uczniów z klas I – VI i przedszkolaki. Powstały wspaniałe prace plastyczne, wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a wyróżnieni albumy tematycznie związane z hasłem przeglądu. Młodzi artyści pracowali pod kierunkiem Pani Marty Smoter, Pani Krystyny Puźniak, Pani Danuty Gruli, Pani Małgorzaty Najdy i Pani Barbary Michałuszko.
Uczniowie klas I – VI wzięli udział w VI edycji konkursu plastycznego "Bezpieczni na drodze" zorganizowanym przez  Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu. Do konkursu zostało zgłoszonych 330 prac z 111 szkół podstawowych z terenu działania WORD Zamość. Finał konkursu odbył się 6 grudnia 2013 r. w Zespole Szkół w Suchowoli. Nagrody otrzymali: Kinga Gmitruk kl. VA, Justyna Romaszko kl. III, Konrad Romaszko kl. III. Prace zostały wykonane pod kierunkiem Pani Marty Smoter.


OTRZĘSINY

 W piątek 29 listopada 2013r. W naszej szkole odbyły się "otrzęsiny" uczniów klasy pierwszej gimnazjum. Zanim pierwszaki zostały włączone do naszego grona, musiały sprostać zadaniom, jakie przygotowali dla nich starsi koledzy. Między innymi musieli odpowiedzieć na pytania związane ze szkołą, zabawić się w "kocie kalambury", czy też przeczytać fragment lektury szkolnej w dość nietypowych okolicznościach. Na szczęście pierwszaki dzielnie wykonały wszystkie zadania.

            Wszystkim uczniom pierwszej klasy życzymy samych sukcesów w nauce, cierpliwości w pokonywaniu trudności oraz uśmiechu na każdy dzień.


"... Będę zawsze uśmiechnięty..." - to fragment przysięgi złożonej przez najmłodsze dzieci uczęszczające do naszej szkoły. Uroczyste ślubowanie odbyło się 22 listopada 2013r. Z tej okazji  grupa pięciolatków, tuż po uroczystym pasowaniu, zaprezentowała przygotowaną część artystyczną. Chwila ta pozostanie na długo w pamięci wszystkich przedszkolaków oraz ich rodziców.Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu miłych chwil spędzonych w szkole.Uczniowie klasy III wraz z wychowawcą przygotowali dla przedszkolaków przedstawienie pt. „Znaki drogowe”. Samodzielnie przygotowali i przeprowadzili quiz na temat zasad zachowania bezpieczeństwa w miejscach publicznych. Przedszkolaki otrzymali za dobre odpowiedzi słodkościi drobne upominki na pamiątkę spotkania. Na koniec uczniowie klasy III zaśpiewali piosenkę o ruchu drogowym.
Serdecznie dziękujemy uczniom klasy III i pani Marcie Smoter za zaangażowanie i podjęcie trudu utrwalenia przedszkolakom zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


Uczennica naszej szkoły Karolina Teterycz zajęła trzecie miejsce w Ogólnopolskim konkursie pt: „Przyroda Roztocza w obiektywie”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie oraz Nadleśnictwo Józefów pod patronatem Prezesa Prezydium Zarządu Głównego Ligi Ochrony Przyrody.

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbyło się w 20 listopada w szkole.
Na konkurs wpłynęło 297 prac i oceniane były one przez jury w składzie:
Przewodniczący: Robert Nieśpiał - fotograf poszukujący;
Członek: Adam Momot - roztoczański malarz przyrody;
Członek: Andrzej Żmijan - pracownik Nadleśnictwa Józefów
Do konkursu Karolinę zgłosiła pani Elżbieta Michałkiewicz.
Karolinie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w fotografowaniu.


Sprawozdanie z programu "Czyste powietrze" - zobacz ...

 


Dbamy o Miejsca Pamięci.

Uczniowie klasy I gimnazjum porządkują  teren wokół  pomnika
pod Grabniakiem.


Klasa II opiekuje się pomnikiem  Powstania Zamojskiego.


Klasa III pamięta o żołnierzach poległych w bitwie pod Wojdą.25 października 2013 r. był dniem szczególnie uroczystym dla naszych pierwszoklasistów, ponieważ w tym dniu zostali oni oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej.

Na uroczystości oprócz uczniów klasy pierwszej zgromadzili się ich rodzice, pani dyrektor, nauczyciele oraz zaproszeni uczniowie z klas II, III i dzieci z oddziału przedszkolnego.

Uczniowie klasy I pod kierunkiem wychowawczyni p. Barbary Michałuszko oraz p. Małgorzaty Najdy przygotowali program artystyczny, w którym pojawiły się treści związane z ojczyzną, szkołą, bezpieczeństwem i dobrym zachowaniem. Swoim występem dzieci udowodniły, że są doskonale przygotowane do podjęcia roli ucznia.

Po części artystycznej uczniowie złożyli ślubowanie, a następnie Pani Dyrektor Elżbieta Kuźma dokonała pasowania pierwszaków na uczniów Zespołu Szkół w Szewni Górnej. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy oraz potwierdziły ten fakt odciskiem swego palca w Kronice szkoły. Uczniowie klasy drugiej powitali swoich młodszych kolegów życzeniami oraz wręczyli im słodkie upominki.

Trzymając w ręku dyplomy pasowania uczniowie klasy I z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udali się na słodki poczęstunek.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.


DZIEŃ NAUCZYCIELA

14 października 2013r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Komisji Edukacji Narodowej - święto wszystkich osób związanych z oświatą. W tym roku, poza nauczycielami oraz pracownikami obecnie zatrudnionymi, z wielką radością gościliśmy emerytowanych Dyrektórów, nauczycieli oraz pozostałych pracowników, związanych nie tylko z naszą szkołą, ale również z już nieistniejącymi placówkami w Bliżowie, Jacni oraz Bondyrzu. Swoją obecnością zaszczycili nas również Wójt Gminy Adamów – Pan Dariusz Szykuła, Sekretarz Gminy – Pan Piotr Szmidt oraz Przewodniczący Rady Gminy – Pan Janusz Kowalczuk.
Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor, Elżbieta Kuźma, mówiąc o znaczeniu edukacji oraz pracy nauczyciela. Następnie wręczono nagrody wyróżnionym pracownikom, a następnie głos zabrał Wójt Gminy Adamów. Pan Dariusz Szykuła również podziękował nauczycielom oraz wszystkim pracownikom za trud oraz poświęcenie towarzyszące codziennej pracy w szkole.
Zgodnie z tradycją naszej szkoły, w tym dniu uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klasy pierwszej gimnazjum.
Po zakończeniu części oficjalnej, uczniowie, chcąc wyrazić swoją wdzięczność, zaprezentowali część artystyczną. Szczególną niespodzianką dla całego grona pedagogicznego, pracowników i zaproszonych gości był teledysk nakręcony specjalnie na tę okazję oraz układ taneczny przygotowany przez uczniów klas IV, V i VI. 
Wszystkim pedagogom oraz pozostałym pracownikom szkoły z okazji ich święta składamy najlepsze życzenia: niech nigdy nie zabraknie im zdrowia, wytrwałości i zapału do pracy.


{youtube}Kc1LaGX5lHw{/youtube}


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

2 września 2013r. miała miejsce uroczysta inauguracja kolejnego roku szkolnego. Pani Dyrektor Elżbieta Kuźma powitała uczniów, nauczycieli oraz przybyłych na uroczystość rodziców. Zwracając się do młodzieży, Pani Dyrektor przypomniała pokrótce postanowienia regulaminu szkolnego oraz omówiła zasady bezpieczeństwa w szkole. Po przedstawieniu organizacji oraz planu działań na rozpoczynający się rok szkolny, głos zabrał Wójt Gminy Adamów - Pan Dariusz Szykuła.
Nie zabrakło też ciepłych słów skierowanych do najmłodszych dzieci rozpoczynających przygodę ze szkołą w „zerówce” oraz uczniów klasy pierwszej.
Im szczególnie, ale również wszystkim pozostałym uczniom życzymy wielu sukcesów w nauce i radości z ich osiągania, a nauczycielom dużo cierpliwości i ciekawych pomysłów do pracy.


   

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

   
© All Rights Reserved J.G. 2016