aktualności 1 semestr 2014/2015

Szczegóły

ZABAWA KARNAWAŁOWA

W sobotę 31 stycznia 2015r. odbył się w naszej szkolebal karnawałowy. Dzieci z  klas I-III szkoły podstawowej oraz zespołu przedszkolnego bawiły się w godzinach 10.00-15.00. Uczniowie najmłodszych klas przedstawili część artystyczną, natomiast przedszkolaki zatańczyły układ taneczny. Po występach uczniowie udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Potem wszyscy bawili się wyśmienicie przy muzyce przygotowanej przez didżeja.DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA. Wychowankowie oddziałów przedszkolnych z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka zaprezentowali część artystyczną. Zarówno babcie jak  i dziadkowie mogli usłyszeć wierszyki oraz piosenki związane z ich świętem. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe twarze ukazują, że ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.


Międzyszkolny  Noworoczny Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy  Adamów . W piątek 16stycznia2015r.  w ZS w Suchowoli odbył się Noworoczny Halowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych zorganizowany przez Gminę Adamów oraz Koordynatora imprez sportowych w środowisku wiejskim. W zaciętej rywalizacji udział wzięło 5 szkół, w tym dwie z terenu gminy Adamów oraz trzy szkoły z gminy Krasnobród.  Dla zwycięzców Wójt Gminy  Adamów Dariusz Szykuła ufundował dyplomy, statuetki, medale i puchary. Szkoły wystawiły reprezentacje chłopców i dziewcząt. Drużyny rywalizowały system każdy z każdym. Reprezentacja chłopców naszej szkoły w składzie: Daniel Farion, Domnik Stropek, Patryk Naworol, Krzysztof Sinkiewicz, Mateusz Łosiewicz, Eryk Guziak, Mateusz Krzywonos, Piort Bilek wywalczyła  III miejsce, a reprezentacja dziewcząt w składzie: Martyna Kania, Joanna Świrgoń, Małgorzata Grela, Patrycja Sarzyńska, Marta Gruszkiewicz, Klaudia Gancarz, Paulina Kwaśniuk, Izabela Dudek IV miejsce. Natomiast  najlepszym zawodnikiem turnieju okazał sie uczeń naszej szkoły Eryk Guziak.

 


23 stycznia 2015r. klasy I, II i III gimnazjum z zapartym tchem. obejrzały tolkienowską sagę  „Hobbit: Bitwa pięciu armii”. Bitwa została stoczona pomiędzy armią goblinów i wargów, a połączonymi siłami ludzi, elfów i krasnoludów. Uniwersalne wartości takie jak przyjaźń, odpowiedzialność, lojalność, czy miłość po raz kolejny zwyciężyły chęć wzbogacenia się i panowania nad światem. Hobbit: Bitwa Pięciu Armii” to doskonałe zwieńczenie przygody Bilbo Bagginsa i jego kompanów. Niezdecydowanych zachęcamy do pójścia na film.

Zgodnie z planem po przeżyciach duchowych zafundowaliśmy sobie coś bardziej przyziemnego, jazdę na lodzie. Nikogo nie musimy zapewniać, że poziom naszego łyżwiarstwa jest bliski mistrzowskiemu. Zatem doskonaliliśmy piruety i zaawansowane figury lodowe.

 


Laureatki II Krasnobrodzkiego Konkursu Kolęd i Pastorałek.

W II Krasnobrodzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbył się dnia 23.01.2015 r. zorganizowanym przez Zespół Szkół przy Sanatorium Rehabilitacyjnym w Krasnobrodzie wzięły udział nasze dwie uczennice i obie zostały jego laureatkami w swoich kategoriach. PAULINA SZAWRACKA (klasa III) zajęła - I miejsce, w kategorii solistów klas I/III  oraz KLAUDIA GANCARZ (klasa VI b) zajęła - I miejsce, w kategorii solistów klas IV/VI. Paulinka przygotowywała się pod kierunkiem Pani Jadwigi Drzewickiej a Klaudia  pod kierunkiem Pani Doroty Kozłowskiej. SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!


14 stycznia 2015 r. uczniowie klasy , II i III już po raz kolejny wzięli udział w zajęciach realizowanych w ramach programu edukacyjnego Fundacji WOŚP ,,Ratujemy i uczymy ratować”. Zajęcia zostały przeprowadzone  przez Pana Marcina Morynia,. Miały one na celu przypomnienie uczniom  podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. W czasie zajęć dzieci obejrzały film animowany ,,Doktor Kręciołek”, a następnie praktycznie wykonywały kolejne czynności ratujące życie poszkodowanemu.

 


5 stycznia 2015 r. doskonaliliśmy nasze umiejętności łyżwiarskie. W tym celu udaliśmy się na lodowisko do Zamościa. Uczniowie klasy IV i V zadowolili się jazdą przez 1 godzinę, natomiast weterani łyżwiarstwa klasy VIA i VIB wirowali na tafli lodowej przez 2 godziny i jak głosi wieść gminna mieli ochotę na więcej. Po dużej aktywności ruchowej pozwoliliśmy sobie na przyjemność kulinarną, udaliśmy się do pizzerii Da Grasso na konsumpcję naszych ulubionych  dań.

 


Mikołajki w naszej szkole. Wczesnym rankiemprzybył do naszej szkoły  Św. Mikołaj. Na jego wizytę uczniowie czekali już od dłuższego czasu. Po złożonych obietnicach i zapewnieniach wszystkich uczniów, że będą starały się pilnie uczyć igrzecznie zachowywać się w domu i szkole, Św. Mikołaj obdarował je prezentami. Odwiedził wszystkie klasy pozostawiając dla każdego coś słodkiego.Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej.

Dnia 20 grudnia 2014 r. na sali gimnastycznej ZS w Krasnobrodzie odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej, w którym uczestniczkami były dziewczyny klas gimnazjalnych. czytaj więcej ...


Ostatni dzień przed przerwą świąteczną upłynął uczniom naszej szkoły na radosnym oczekiwaniu na Boże Narodzenie. Oprócz wspólnej Wigilii oraz Jasełek, już po raz drugi mogliśmy uczestniczyć w Bożonarodzeniowym Konkursie Recytatorskim. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności konkurując w dwóch grupach wiekowych. Zwycięzcy w kategorii klas I-III szkoły podstawowej oraz oddziałów przedszkolnych to:

Julia Kowalczuk (klasa III) -  I miejsce

Patryk Pura (klasa II) - II miejsce

Karol Flaga (klasa IB) - III miejsce

Natomiast w kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum na uznanie zasłużyli:

Klaudia Gontarz  (klasa VIA) -  I miejsce

Mielna Żwirek (klasa V) - II miejsce

Wiktoria Szykulska (klasa VIA) - III miejsce

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 


W piątek 19 grudnia 2014 roku w naszej szkole odbyły się Jasełka przygotowane przez uczniów II, III oraz IV klasy. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Sceny z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami. Pod koniec przedstawienia Maria i Józef  podzielili się opłatkiem z Panią Dyrektor Elżbietą Kuźmą

 


Przed Świętami Bożego Narodzenia we wtorek 16 grudnia 2014 r.  zaprosiliśmy  rodziców  z oddziałów przedszkolnych na warsztaty plastyczne, żeby wspólnie zrobić niezwykłe, niepowtarzalne świąteczne ozdoby. I udało się. Rodzice  ( a także jedna ciocia)  przyszli  z głowami pełnymi ciekawych pomysłów. Robiliśmy kartki świąteczne, choinki i papierowe aniołki.  Teraz bardzo dziękujemy WSZYSTKIM RODZICOM I CIOCI za przyjęcie naszego zaproszenia i  miło spędzony czas. A oto wytwory naszej wspólnej pracy:

 


 INFORMACJA DLA RODZICÓW

 • Od 22 grudnia 2014r. do 01 stycznia 2015 r. włącznie w naszej szkole jest przerwa świąteczna.
 • 2 i 5 stycznia 2015 r. są dniami normalnej pracy szkoły – będą odbywać się zajęcia dydaktyczno- wychowawcze zgodnie z planem lekcji.
 • 6 stycznia 2015r. – dzień wolny od zajęć dydaktyczno - wychowawczo- opiekuńczych (święto Trzech Króli).
 • W dniach: 22,23,24 grudnia oraz 29, 30 i 31 grudnia 2014 r. istnieje możliwość zapewnienia Państwa dzieciom opieki w szkole. Jeśli Państwo są tym zainteresowani, proszę wcześniej poinformować swoich wychowawców.

Dzień Śniadanie Daje Moc

            W ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania uczniowie kl. I-III oddziałów przedszkolnych wzięli udział w akcji "Śniadanie daje moc". Akcja poprzedzona została cyklem zajęć prowadzonych w oparciu  o 12 zasad zdrowego odżywiania,  na których uczniowie zdobyli wiele cennych informacji. Poznali zasady nakrywania do stołu i właściwego zachowania podczas spożywania posiłków.  W akcję zaangażowała się również Pani pielęgniarka  z pobliskiego ośrodka zdrowia, która przypomniała   o ważnej roli śniadania  oraz omówiła wartości odżywcze warzyw, owoców i wybranych produktów. Do pomocy włączyli się również rodzice. W efekcie dzieci  do szkoły przynoszą mniej słodyczy.  czytaj więcej ...


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
Dzieci z oddziałów przedszkolnych w Zespole Szkół w Szewni Górnej  mają już za sobą pierwszą najważniejszą uroczystość, jaką było dla nich bez wątpienia ,,Pasowanie na Przedszkolaka”. Odbyło się ono 26 listopada 2014 r. w naszej szkole. Był to szczególny dzień dla dzieci, które w większości po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną widownią. Naszą imprezę zaszczycił swoją obecnością Wójt Gminy Adamów Pan Dariusz Szykuła.  Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły w czasie krótkiego pobytu w przedszkolu: śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze. Następnie  dzieci złożyły Uroczystą Przysięgę, a Pani  Dyrektor Elżbieta Kuźma dokonała  aktu  pasowania. Na pamiątkę pasowania każde dziecko otrzymało dyplom. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń.

 


W dniach 02-11.11 2014 uczniowie trzeciej klasy gimnazjum pod opieką pani Elżbiety Michałkiewicz  uczestniczyli w trójstronnym projekcie pt:”Schwalbe” w Niemczech, w miejscowości Oldenburg.

 Na projekt ten składały się warsztaty teatralno-sportowe, które okazały się ciekawym doświadczeniem,  połączonym z symulacjami  jakie zdarzają się na boiskach.

 Schwalbe (jaskółka) tak krzyczą niemieccy kibice na stadionach  gdy widzą,

 że zawodnicy symulują faul. zobacz więcej ...

 


Ślubowanie klas I

7 listopada 2014 roku odbyła się uroczystość ,,Ślubowania uczniów klas pierwszych”.

To bardzo ważne wydarzenie, do którego wszyscy przygotowywali się z dużym zapałem. Pierwszoklasiści piosenką ,,Witaj szkoło!” rozpoczęli swój występ artystyczny, w trakcie którego wspaniale recytowali i śpiewali piosenki. Zwierzątka, które brały udział w przedstawieniu podarowały pierwszakom wspaniałe cechy: mądrość, zdolność do przyjaźni, śmiałość, ochotę do zabawy i pracowitość.

W obecności Pani Dyrektor, Wójta Gminy Adamów - Pana Dariusza Szykuły, nauczycieli, rodziców, przedszkolaków, klasy II i III, pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Ślubowali jak najlepiej się uczyć, godnie zachowywać, żyć w zgodzie z kolegami, szanować pracę innych i wyrosnąć na dobrych ludzi. Pani Dyrektor Elżbieta Kuźma z wielką radością dokonała pasowania uczniów. Uczniowie otrzymali także pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Na zakończenie uczniowie klasy drugiej wręczyli młodszym kolegom i koleżankom słodkie upominki. Po uroczystości uczniowie udali się do świetlicy szkolnej na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 


Narodowe Święto Niepodległości obchodziliśmy  w naszej szkole 7 listopada 2014 r. W akademii upamiętniliśmy naszych pradziadów, którzy przez 123 lata chronili i kultywowali takie wartości jak, miłość Ojczyzny, wiarę w Boga, umiłowanie wolności. Młodszym kolegom przybliżyliśmy za pomocą poezji, filmu dokumentalnego, prezentacji historycznej i pieśni patriotycznych drogę ku niepodległej Polsce.

Szczególnie cenna, wydaje nam się lekcja współczesnego patriotyzmu przekazana w liście prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego. Prezydent, prosi w nim, abyśmy „ciesząc się z wolności, która dla nas jest czymś naturalnym, przywołali emocje tych, którzy wywalczyli dla Polski niepodległość. Wolność, którą mamy na co dzień trzeba szanować i pielęgnować. Korzystać z wolności to rozumieć jej wartość, jej cenę i szanować tych, którzy umieli poświęcić dla niej wszystko”.

 


Spotkanie z Panią Pielęgniarką

W dniu 28.10.2014r. przedszkolaki wraz z uczniami klas I – III miały w szkole przyjemność gościć Panią Teresę Gmitrzuk – pielęgniarkę szkolną. Spotkanie było ciekawą formą urozmaicenia zajęć związanych ze zdrowiem i doskonałym uzupełnieniem prowadzonych w szkole programów edukacyjnych „Nie pal przy mnie, proszę”, czy też „Śniadanie daje moc”.

Dzieci zapoznały się między innymi z tematyką związaną z prawidłowym odżywianiem, rolą ruchu w życia człowieka, higieną i unikaniem zagrożeń dla swojego zdrowia. Podczas pokazu miały okazję dowiedzieć się, w jaki sposób właściwie dbać o swoje zęby, jak ważna jest dieta i konieczność regularnych wizyt u stomatologa. Pani Pielęgniarka przypomniała również, jak należy właściwie siedzieć na krześle, czy prawidłowo leżeć podczas odpoczynku.

Serdecznie dziękujemy Pani Pielęgniarce za spotkanie!


Kolorowy i intrygujący świat ptaków był inspiracją dla dzieci i młodzieży biorącej udział w regionalnym konkursie plastycznym "Ptaki egzotyczne". Powstały piękne, kolorowe prace, które urzekły komisję konkursową.

Na konkurs wpłynęło 272 prace z 16 placówek oświatowych Zamościa i regionu. Jury przyznało 31 nagród oraz 62 wyróżnienia.

Nagrody rzeczowe w postaci książek, wejściówek do zoo i dyplomów otrzymali: Dawid Szala (6 lat), Julia Kwaśniuk kl. Ia, Agnieszka Swiergoń kl. Ia, Oliwia Kozyrska kl. Via, Paweł Dąbrowski kl. VIa.  Wyróżniono prace: Wiktorii Kucner kl. Ia, Mateusza Szykulskiego kl. Ia, Karola Wiatrzyka kl. Ia, Karoliny Flejszer kl. Ib, Agaty Kucner kl. III, Patrycji Szykulskiej kl. IV, Daniela Fariona kl. VIa, Marty Gruszkiewicz kl. VIb, Wiktorii Kiszczak  VIb. 

Wernisaż wystawy i podsumowanie konkursu odbyło się 26 października 2014r. w Zamojskiej Galerii Młodych "Okrąglak", podczas wystawy "żywych" kanarków i ptaków egzotycznych.
Organizatorem konkursu jest Osiedlowy Dom Kultury "Okrąglak" przy Spółdzielni Mieszkaniowej im. J. Zamoyskiego w Zamościu oraz Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych – Oddział w Zamościu. Partnerami konkursu są Fundacja dla Zwierząt „TECTUM” w Zamościu oraz Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu.


6.X. 2014r. w naszej szkole  rozegrano Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Adamów,

w którym udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół w Szewni Górnej i Zespołu Szkół w Suchowoli. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy Adamów a także awansowali do etapu powiatowego.

W kategorii klas III – IV SP zwyciężyli następujący uczniowie:

Dziewczęta:

 1. Martyna Krzywonos – Szewnia Górna
 2. Oliwia Kotarba – Szewnia Górna

Chłopcy:

 1. Konrad Romaszko – Szewnia Górna
 2. Krystian Kwaśniuk – Szewnia Górna
 3. Kacper Wasiura – Suchowola

Dziewczęta w kategorii klas V– VI:

 1. Monika Wnuk – Suchowola
 2. Wiktoria Wnuk – Suchowola
 3. Marta Gruszkiewicz – Szewnia Górna

Chłopcy:

 1. Mateusz Łosiewicz – Szewnia Górna
 2. Jakub Mierzwa – Suchowola
 3. Piotr Bielak – Szewnia Górna

W kategorii gimnazjum zwyciężyły dziewczęta:

 1. Sandra Sałach – Szewnia Górna
 2. Joanna Jarosz – Szewnia Górna
 3. Justyna Kwaśniuk – Szewnia Górna
 4. Chłopcy:
 1. Michał Marguła – Szewnia Górna
 2. Paweł Pakuła – Suchowola
 3. Rafał Dębiński – Suchowola

Zwycięzcom  gratulujemy i życzymy sukcesów w wyższych etapach.


Dzień Nauczyciela w Zespole Szkół w Szewni Górnej

Dnia 14 października 2014 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona Dniu Edukacji Narodowej.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Wójt Gminy Adamów Pan Dariusz Szykuła, Sekretarz Gminy Pan Piotr Szmidt, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły oraz rodzice.

Na początku Pani Dyrektor Elżbieta Kuźma serdecznie przywitała przybyłych gości i złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Następnie uczniowie przedstawili montaż słowno- muzyczny. Zgodnie z tradycją szkoły w tym dniu odbywa się również ślubowanie klasy pierwszej gimnazjum. W tym roku do ślubowania przystąpiło 18 gimnazjalistów. Na zakończenie wychowankowie złożyli życzenia i wręczyli kwiaty nauczycielom.Przedszkolaki i uczniowie  klas I - III opiekują się pomnikiem przed naszą szkołą.

W dniu 25 września 2014r. uczniowie pierwszych  klas  szkoły podstawowej wraz z wychowawcami  złożyli na pomniku kwiaty, zapalili znicze i uczcili chwilą ciszy pamięć o poległych.


Szkolny zestaw podręczników 2014/2015 zobacz ....


W piątek 26 września uczciliśmy 75 rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego.  Uczniowie uważnie i z zainteresowaniem wysłuchali akademii przygotowanej przez młodzież gimnazjum.


W Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka - 20 września 2014 roku, a także  w ramach programu adaptacyjnego oddziałów przedszkolnych  zostało zorganizowane na terenie naszej szkoły  spotkanie integracyjne dla 5-cio i 6-ciolatków oraz ich rodziców.   Zajęcia  miały na celu ułatwienie dzieciom startu w przedszkolu. Dzieci i ich Rodzice uczestniczyli w zabawach integrujących, ruchowych oraz plastycznych. W trakcie spotkania rozpaliliśmy  ognisko przy którym dzieci i ich rodzice piekli kiełbaski. Frekwencja podczas imprezy integracyjnej   była duża, a dzieci i ich opiekunowie chętnie uczestniczyli w zabawach. Wszyscy świetnie się bawili.


1 września 2014 roku w Zespole Szkół w Szewni Górnej zainaugurowano rok szkolny 2014/2015.
W hali sportowej Zespołu Szkół zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Sekretarz Gminy Adamów – Pan Piotr Szmidt.  Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonała Dyrektor Zespołu Szkół Pani Elżbieta Kuźma.
Po okolicznościowych przemówieniach uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.  Pierwszoklasiści otrzymali darmowe podręczniki, które przygotowało dla nich Ministerstwo Edukacji Narodowej.
W nowym roku szkolnym życzymy uczniom i nauczycielom wiele zadowolenia i sukcesów.

   

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

   
© All Rights Reserved J.G. 2016