2022_2023

Szczegóły

Wykaz uczniów wyróżniających się w pierwszym półroczy 2022/2023 - zobacz ...


Gminny Dzień Dziecka

6 czerwca nasza szkoła uczestniczyła w obchodach Gminnego Dnia Dziecka. Tradycyjnie współorganizatorem była Gmina w Adamowie. Nasi uczniowie spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Suchowoli na boisku sportowym w Jacni.

         Impreza rozpoczęła się o godzinie 9:00. Na dzieci czekało wiele atrakcji, m.in.: ogromna zjeżdżalnia, dmuchany basen, park linowy, bubble football oraz plac zabaw.

      Starsi uczniowie brali udział w prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przeciwdziałania cyberprzestępczości. Następnie, wypełniając krótki test, sprawdzili swoje wiadomości i umiejętności. Dzięki uprzejmości Policjantów Komendy Policji w Zamościu dzieci dowiedziały się, jak na co dzień wygląda ich praca oraz jakim sprzętem się posługują. Mogły z bliska obejrzeć samochód policyjny oraz jego wyposażenie. Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia pamiątkowej fotografii z funkcjonariuszami.

         Nad dobrą zabawą czuwali uczniowie ze szkoły w Suchowoli, którzy maluchom malowali buźki, puszczali bańki mydlane oraz przeprowadzili różne gry i konkursy.
W przerwie zabawy na dzieci czekały kiełbaski z grilla oraz słodki poczęstunek.

        Na koniec imprezy został rozegrany mecz piłki nożnej pomiędzy uczniami z naszej szkoły a uczniami ze szkoły w Suchowoli. Rozgrywki przebiegały w niezwykle przyjaznej i koleżeńskiej atmosferze. Pomimo zaciętej rywalizacji, walczono z pełnym poszanowaniem przeciwnika.

         Imprezę zakończył Wójt Gminy Adamów p. Dariusz Szykuła, który wręczył uczestnikom puchary oraz nagrody.

        Słoneczna pogoda oraz bogaty program dostosowany do różnorodnego wieku uczestników okazały się niezwykle ciekawą propozycją spędzenia czasu. Mamy nadzieję, że Gminny Dzień Dziecka sprawił wszystkim radość.


Trzymaj formę!

            W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klasy VII wzięli udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Trzymaj Formę!" współorganizowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców .

            Celem programu była edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

            Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z zasadami zdrowego żywienia oraz rolą aktywności fizycznej w zachowaniu zdrowia.

            Uczniowie realizujący program zdobyli odpowiednią wiedzę i umiejętności praktyczne dotyczące zdrowego odżywiania i higienicznego trybu życia.

Certyfikat - zobacz...


W roku szkolnym 2022/2023 w naszej szkole realizowany był program antytytoniowej edukacji zdrowotnej "Bieg po zdrowie". Uczestnikami programu byli uczniowie klasy IV.  zobacz....


Klasowa integracja - noc z 2/3 czerwca 2023

Na nockę w szkole czekaliśmy dość długo, w końcu się ziściło. Wspólny pobyt zacieśnia nasze relacje. Poznajemy się coraz bardziej i uczymy miło spędzać czas.

Piłka nożna to nasz ulubiony sport, toteż graliśmy w nią zarówno na szkolnym boisku do godziny 21:30 dopóki wystarczyło światła dziennego, jak i na hali do 24:00. Próbowaliśmy również coś obejrzeć, ale tu nasze gusta okazały się różne. Oczywiście większość z nas nie zmrużyła oka przez całą noc. Sen dopadł Alę, Amelkę, Natalę i Wiktorię między czwartą a piątą nad ranem, a pozostali co robili … grali w piłkę.

Planujemy jeszcze kiedyś powtórzyć klasowe spotkanie.


Mistrzostwa Szkół Powiatu Zamojskiego w Biegu na Orientację

o Puchar Starosty Zamojskiego

18.05.2023 roku odbyły się Mistrzostwa Szkół w Biegu na Orientację o Puchar Starosty Powiatu Zamojskiego. Nasi uczniowie brali udział w indywidualnych biegach oraz patrolach. Na mecie czekał na zawodników poczęstunek i gorąca herbata. Organizatorem zawodów był UKS Azymut Siedliska oraz Szkoła Podstawowa w Wólce Wieprzeckiej.

Naszą szkołę reprezentowali: Maja Artymiak, Julia Soboń, Amelia Szewczuk, Maja Kozyra, Jakub Juszczak, Oskar Szewera, Wiktoria Cieślak, Paulina Romaszko, Anna Kołtun, Alicja Krupa, Paweł Kania, Marek Skrzyński, Aleksandra Sołtys, Zuzanna Buryło, Szymon Stropek.

W konkurencji indywidualnej na podium stanęli:
Jakub Juszczak - I miejsce
Maja Kozyra- II miejsce
Oskar Szewera- III miejsce

W klasyfikacji końcowej nasza szkoła zajęła III miejsce.


Turniej piłki nożnej Kaczórki 2023

28 maja w Szkole Podstawowej w Kaczórkach odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej.

Przy sprzyjającej pogodzie, na boisku, o zwycięstwo w turnieju rywalizowały 4 drużyny: Szkoła Podstawowa z Nielisza, Krasnobrodu i Szewni Górnej. Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa z Kaczórek.

Turniejowi towarzyszyła wspaniała atmosfera wśród zawodników i zdrowa sportowa rywalizacja, zgodna z zasadami fair play. Zawody przebiegły bez kontuzji, urazów i były świetną zabawą integrującą dla dzieci.

Po zaciętej, pełnej poświęcenia walce miejsca na podium przedstawiają się następująco:

SP Krasnobród - I miejsce

SP Nielisz - II miejsce

SP Kaczórki - III miejsce

SP Szewnia Górna - IV miejsce


Mama i Tata - najpiękniejsze słowa świata

            2 czerwca był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Na zaproszenie dzieci z obu grup przedszkolnych odwiedzili nas najbardziej wyjątkowi goście - mamusie i tatusiowie. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania gości przez pana dyrektora Adama Kozyrę i zaproszenia na występ naszych przedszkolaków.

            Wiersze, piosenki a także tańce były wyrazem miłości i podziękowań dla swoich rodziców, którzy ze łzami wzruszenia oglądali całe widowisko.

            Święto Rodziny zakończyło się wspólnie odśpiewanym "sto lat" oraz wręczeniem pięknie wykonanych upominków. Był to dzień, który na długo zapadnie w pamięci zarówno dzieci, jak i rodziców.


Dzień Dziecka

            1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka. Tego dnia w naszej szkole nie zabrakło rozrywki, zabawy i przede wszystkim uśmiechu na wszystkich twarzach: zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Nasi uczniowie, starsi i ci młodsi brali udział w rożnego rodzaju atrakcjach.

            Punktualnie o godzinie 9.00 uczniowie klas IV – VI spotkali się na hali sportowej, gdzie przygotowano dla nich zawody, w których mogli ze sobą rywalizować. Najmłodszym największą radość sprawiły kolorowe tunele, zabawy z hula-hop, piłką, skakanką oraz malowanie twarzy i doczepianie kolorowych warkoczyków.

            Następnie na boisku szkolnym zostały rozegrane miedzyklasowe mecze piłki nożnej. Wynik w tych pojedynkach nie był najważniejszy, liczyła się jedynie dobra zabawa.

            Obchody Dnia Dziecka w naszej szkole zakończyła dyskoteka z udziałem wszystkich uczniów. Dzieci wspólnie zatańczyły Belgijkę i Skrzypka. Przygotowane atrakcje, zapewniły udaną zabawę. Dzieci były zadowolone i żałowały, że taki dzień jest tylko raz w roku.


Spotkanie z pszczelarzem

            30 maja dzieci z oddziału przedszkolnego 0b odwiedził wyjątkowy gość, pan Mirosław Łach - pszczelarz, który opowiedział dzieciom o swojej pasji.

            Dzieci miały możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół i produkcją miodu. Obejrzały również przyrządy potrzebne w codziennej pracy oraz przymierzyły strój pszczelarza. Na koniec spotkania nastąpiła degustacja miodu.

            Panu Mirosławowi dziękujemy za piękną lekcję przyrody.


Wycieczka do sali zabaw NEMO

            29 maja 2023r. dzieci z obu grup przedszkolnych oraz klasy I wybrały się na wycieczkę do sali zabaw NEMO w Zamościu. Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej.

            Na początku wszystkie dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpiecznej zabawy i zachowania się w sali, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo.

            W tym wyjątkowym miejscu dzieci miały do dyspozycji konstrukcję zabawową w klimacie pirackim, labirynty, zjeżdżalnie, basen z piłkami, dużą trampolinę, ściankę wspinaczkową, łóżko wodne z rybkami i wiele innych. Mogły także budować obiekty z dużych klocków.

            Sala zabaw to wymarzone miejsce dla przedszkolaków, w którym mogły aktywnie, atrakcyjnie i kreatywnie spędzić czas. Była to doskonała okazja do integracji obu grup przedszkolnych oraz spożytkowania niezmierzonych pokładów energii, zarówno maluchów jak i starszaków.

            Po skończonej zabawie dzieci z apetytem zjadły pizzę. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji pożegnały się z tym bajkowym miejscem i wróciły do szkoły.

 


Wielką pasją Amelki Roczniak z kl. VIII jest malowanie. Jej bogata wyobraźnia i wrażliwość powodują, że tworzy w każdej wolnej chwili. Prezentowane prace zostały wykonane farbami akrylowymi.     

 


Nikt im iść nie kazał, poszli, bo wiedzieli,

za co idą walczyć, komu spłacać dług…

            Ta myśl przyświecała tegorocznym obchodom Dnia Patrona w naszej szkole, które jak co roku miały wyjątkowo podniosły charakter. W tym roku przypada 81. rocznica bitwy pod Wojdą oraz 42.rocznica nadania imienia szkole Batalionów Chłopskich, dlatego jest to czas szczególny. Patron to ktoś ważny i ceniony, a nadając szkole jego imię, zapewniamy jej swego rodzaju ochronę i bezpieczeństwo.

            Uroczystości rozpoczęły się punktualnie o godzinie 10.00.

            Na wstępie Pan Dyrektor – Adam Kozyra przywitał zaproszonych Gości, a swoją obecnością uroczystość zaszczycili:

ks. Wiesław Górniak, wikariusz z Parafii Kosobudy;

Pan Stanisław Misztal – Prezes Zarządu Okręgu Związku Żołnierzy Batalionów Chłopskich w Zamościu z pocztem sztandarowym;

Pan Adam Flaga – zastępca Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Suchowoli z pocztem sztandarowym;

Pani Mariola Sirko – Głuchowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Wólce Wieprzeckiej z pocztem sztandarowym

Pan Adam Walczak – Zastępca Wójta Gminy Adamów;

Pani Ewelina DroździelSzykuła – Skarbnik Gminy Adamów;

Pani Alicja Zawiślak - Dyrektor Biblioteki w Potoczku;

Pani Aneta Moryń – Kierownik GOPS-u w Adamowie;

Pan Krzysztof Kania – Przewodniczący Rady Rodziców w Szkole Podstawowej w Szewni Górnej;

Pani Teresa Gmitrzuk – Pielęgniarka Ośrodka Zdrowia w Adamowie.

            Uroczystą mszę w intencji poległych i żywych obrońców Ziemi Zamojskiej w latach 1940 - 1945.  odprawił ks. Wiesław Górniak, wikariusz z Parafii Kosobudy. Następnie delegacje złożyły wieńce i kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym rocznicę wysiedleń i walk Batalionów Chłopskich na Zamojszczyźnie.

            Po Mszy Św. głos zabrali zaproszeni goście. Wygłaszający okolicznościowe przemówienia podkreślali, że ta uroczystość to doskonały przykład patriotyzmu, a zarazem żywa lekcja historii.

            Ostatnim punktem obchodów była uroczysta akademia przygotowana przez dzieci młodzież szkolną. Nie zabrakło wzruszających pieśni, wierszy i faktów z historii Batalionów Chłopskich, a piękny taniec z flagami w wykonaniu uczennic z klasy VII wprowadził wszystkich w nastrój powagi i zadumy.

            Uroczystość Święta Patrona tradycyjnie zakończyła się poczęstunkiem dla dzieci i zaproszonych gości.


CZULE O RODZINIE, CZYLI „CZUŁE SŁOWA, CZUŁE FOTOGRAFIE”

11 maja 2023 r. uczestniczyliśmy w spotkaniu z Panią Iwoną Proczką, autorką książki “Czułe słowa, czułe fotografie”. Pani Iwona opowiedziała nam, jak doszło do powstania książki o Jej przodkach, pokazała fotografie bliskich oraz pamiątki po nich. Prosiła, byśmy spisywali wspomnienia o naszych rodzinach, które przekażą nam rodzice, dziadkowie. Rozmowy z bliskimi o przeszłości zbliżają, zacieśniają rodzinne relacje, a także dostarczają mnóstwa informacji, pozwalają archiwizować historię rodziny. Słowo czułość, które dwukrotnie występuje w tytule książki, jest kluczowe.

Pani Iwona z czułością opowiadała o dziadku Janie, o pradziadku, który pracował u hrabiego Maurycego Zamoyskiego, o prababci Rozalii. Słuchając wspomnień autorki „Czułych słów, czułych fotografii”, myślami zmierzaliśmy do naszych wspomnień o przodkach, o pamiątkach, które nam przypominają babcię czy dziadka. Zadanie, do którego zachęcała nas Pani Iwona jest trudne, ale być może ktoś podejmie się pisania wspomnień o naszych rodzinach.

Dziękujemy za zaproszenie Gminnej Bibliotece Publicznej z/s w Potoczku.


Wyjazd do Gminnej Biblioteki w Potoczku

            28 kwietnia 2023 r. uczniowie klas I – III wzięli udział w przedstawieniu teatralnym zorganizowanym przez pracowników Gminnej Biblioteki w Potoczku.

            Aktorzy Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa zaprezentowali widzom jeden spektakl z cyklu zajęć dla dzieci Podróże po literaturze, dofinansowanego przez Fundację JSW. Ciekawe przedstawienie pt. Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości? ukazywało, jak niezwykły wpływ ma na dzieci obcowanie z literaturą. Książki bowiem rozwijają wyobraźnię, zdolność myślenia, powiększają zasób słownictwa i wiedzę o otaczającym świecie. Ciekawa gra aktorska przyciągała uwagę dzieci, które w skupieniu oglądały opowieść o tym, jak każda przeczytana książka, jest prawdziwą przygodą.


W bieżącym roku szkolnym dzieci z obu grup przedszkolnych przystąpiły do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego

„Z DARAMI NATURY ŚWIAT NIE JEST PONURY”.

            Celem projektu ekologiczno-plastycznego było kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci oraz zapoznanie ich z ideą zero waste.Projekt cieszył się wśród dzieci ogromnym zainteresowaniem. Rozszerzał ich wiedzę przyrodniczą, kształcił empatię i rozbudzał zainteresowanie światem zwierząt i roślin. Każde zadanie przyjmowały z zaciekawieniem i realizowały z wielką chęcią. W ramach projektu przedszkolaki zrealizowały następujące zadania, wykorzystując do tego dary natury:

 • „Wodna muzyka” – tworzymy instrumenty wodne.
 • „Jeżowy domek” – wykonanie schronienia dla dzieci na czas zimowego snu.
 • „Lecą na głowę liście kolorowe” – zabawy z liśćmi.
 • „Kalosze, których nie noszę” – drugie życie kaloszy.
 • „Rzeźby z natury” – wykonanie dowolnej rzeźby z materiałów naturalnych.
 • „Z kamyka zabawa dla smyka” – zabawy z użyciem kamieni.
 • „Boso przez świat”
 • „Papierowe wydzieranki” – tworzymy kreatywne prace plastyczne ze skrawków papieru.
 • „Szyszkowy zawrót głowy” – wykorzystanie szyszek w pracach plastyczno-technicznych.
 • ,,Ekokonkurs”
 • ,,Patykiem pisane”
 • ,,Zaczarowany ogród”
 • ,,Pusta puszka” – kreatywne wykorzystanie materiału.
 • ,, Drewnianki-kodowanki” – zabawa w kodowanie z użyciem naturalnych materiałów przyrodniczych.
 • ,,Leśne ludki”

            Wykonywanie poszczególnych zadań sprawiało dzieciom mnóstwo frajdy i radości. Był to czas kiedy dzieci mogły bezpośrednio obcować z naturą, poznawać rzeczywistość przyrodniczą poprzez obserwacje, eksperymentowanie i odkrywanie.

            Projekt przyczynił się do ukształtowania w nich właściwego szacunku do otaczającej przyrody oraz rozbudzania wrażliwości na jej piękno.

 


Bezpieczeństwo uczniów, przemoc i agresja występująca w środowisku szkolnym oraz Internecie i jej konsekwencje prawne to temat spotkania, które miało miejsce 24 kwietnia 2023r. w naszej szkole. Spotkanie prowadził asp.szt. Dariusz Kuropatnicki.

            Celem wizyty było przeprowadzenie rozmów z uczniami na temat rodzajów przemocy i agresji występujących w środowisku szkolnym oraz Internecie i jej konsekwencji prawnych. Spotkanie odbyło się w dwóch grupach: starszej (klasy IV-VIII) i młodszej (klasy  I- III oraz oddział przedszkolny).

            Policjant mówił o odpowiedzialności prawnej nieletnich, agresji i przemocy wobec rówieśników i pracowników szkoły oraz zasadach zachowania się obowiązujących w szkole i poza nią. Podczas spotkania zostało wyjaśnione uczniom wiele pojęć związanych ze zjawiskiem przemocy w sieci, jak również czego nie mogą i nie powinni robić, korzystając z Internetu. Policjant ostrzegł także, iż nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji, np. nadzoru kuratora bądź skierowania sprawy do sądu rodzinnego. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali słów policjanta, a następnie zadawali pytania, na które funkcjonariusz udzielał wyczerpujących odpowiedzi.

 


21.04.2023 roku przedszkolaki uczestniczyły w kolejnych zajęciach o emocjach prowadzonych przez psychologa. Dzieci uczyły się piosenki „Cześć, jak się dzisiaj masz, jak się czujesz….”, rozpoznawały i nazywały emocje na ciekawych materiałach dydaktycznych oraz podczas różnych zabaw ruchowych.


Spotkanie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Potoczku

            5 maja 2023 r. uczniowie klas I – III pojechali do Jacni, aby tam spędzić dzień w towarzystwie strażaków z OSP w Potoczku. Po serdecznym powitaniu, Panowie szybko skradli serca dzieci, pokazując im sprzęt, którym na co dzień pomagają innym. Opowiedzieli o wszystkich elementach wyposażenia, pokazali umundurowanie i cierpliwie odpowiadali na pytania dzieci.

            Następnie odbył się pokaz wyrzutu wody, zawody dla uczniów na celowanie strumieniem wody do celu i zawody w łączeniu i rozciąganiu strażackich węży gaśniczych. Chętne osoby mogły popływać motorówką po pobliskim zbiorniku wodnym.

            Widać było, że dzieci są pod ogromnym wrażeniem i to spotkanie na długo zostanie w ich pamięci. Serdecznie dziękujemy!


Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

            30 kwietnia 2023r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowana przez uczniów klas II – III i VII.

            Dzieci pięknie przedstawiły wydarzenia, które miały istotne znaczenie dla naszego kraju. Ich postawa, piękne stroje, dostojnie śpiewany hymn narodowy pokazały, że są dumnymi Polakami!


Turniej „Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku”

            Turniej "Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku" to największa impreza sportowa przeznaczona dla uczniów szkół podstawowych. Głównym celem turnieju jest znalezienie dzieci utalentowanych, które mają szansę stać się w przyszłości zawodowymi piłkarzami.

            21 i 24 kwietnia 2023 r. w Starym Zamościu na boisku sportowym Omegi, został rozegrany finał powiatu zamojskiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, dziewczynki w kategorii U-12 (Aleksandra Kolano, Oliwia Bil, Maja Artymiak, Amelia Szewczuk, Julia Soboń, Anna Świergoń) oraz chłopcy w kategorii U – 10 ( Kacper Wojczuk, Damian Artymiak, Fabian Pakuła, Miłosz Pakuła, Hubert Łach, Michał Teterycz, Dominik Oryszczak, Maksymilian Pakuła, Filip Kuśmierczuk).

            Drużyna dziewczynek spisała się tym razem lepiej od chłopców, zajmując II miejsce.

Młodym piłkarzom i piłkarkom GRATULUJEMY oraz życzymy dalszych sukcesów!


Mistrzostwa Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego

LZS w Biegach Przełajowych

            20 kwietnia 2023 r. na stadionie lekkoatletycznym OSIR-u i alejkach Parku Miejskiego w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego LZS w Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas II – VI. Mistrzostwa miały charakter rywalizacji indywidualnej, dzięki której młodzież mogła powalczyć o medale. Niestety, w tym roku nasi sportowcy, zajęli miejsca poza podium.            

Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów!


Światowy Dzień Ziemi

            Z okazji Światowego Dnia Ziemi, przedszkolaki z grupy „Misie” ubrały się na zielono, uczestniczyły w ekologicznych zabawach, stworzyły Kodeks Małego Ekologa, a także przypomniały sobie zasady segregacji śmieci. Dzieci miały okazję dowiedzieć się co sprawia, że Ziemia jest zanieczyszczona oraz co możemy zrobić, aby była czysta. Na koniec wykonały piękne prace plastyczne.


            Natomiast uczniowie klasy trzeciej stworzyli galerię prac plastycznych, na których zaprezentowały zagrożenia, jakimi dotknięta jest nasza planeta. Swoją twórczością podzieliły się ze szkolną społecznością w formie wystawy swoich prac. Kolejnym działaniem, w jakim uczniowie wzięli udział, było posadzenie kwiatów dla owadów obudzonych już wiosennymi promieniami słońca. Dzieci bardzo chętnie uporządkowały wybrane miejsce przy szkole i zasadziły sadzonki. Cykl zajęć ekologicznych nie zakończył się jednak na tym, ponieważ uczniowie również brali udział w akcji edukacyjnej, dzięki której przypomnieli sobie o prawidłowych zasadach segregacji śmieci. Przypomnieli sobie również zasady zdrowego odżywiania, a efektem ich pracy było wykonanie zdrowego śniadania, które szybko zniknęło z ich talerzy.


Szkolny konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę wielkanocną

            Przed Świętami Wielkanocnymi, w naszej szkole został zorganizowany konkurs dla uczniów klas 0-3 na Najpiękniejszą kartkę wielkanocną. Na konkurs wpłynęło 80 prac,

które zachwyciły techniką. Były bardzo kolorowe i różnorodne.

            Jury w składzie: Elżbieta Koza i Agnieszka Skowyra-Łach postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników konkursu.

                                                                                                          GRATULUJEMY!!!


Na Zielonym Wzgórzu

            17 kwietnia 2023 r. uczniowie z klas IV - VII obejrzeli spektakl pt. Na Zielonym Wzgórzu, który odbył się w Zamojskim Domu Kultury. Przedstawienie przygotowane zostało na podstawie powieści kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery pt. Ania z Zielonego Wzgórza. Największą sympatię naszej młodzieży zyskała żywiołowa aktorka wcielająca się w postać Ani Shirley.

            Konwencja musicalu, w jakiej aktorzy odegrali swoje role bardzo się wszystkim podobała, o czym świadczyły gromkie brawa widzów.

            Wyjazd na spektakl był kolejną okazją do zdobycia wiedzy z edukacji teatralnej i integracji uczniów.


Dzień dobra

14.04.2023r. wolontariusze z naszego SKC wzięli udział w „Dniu Dobra” – Patronalnym Święcie Caritas. Spotkanie rozpoczęło się od Mszy Świętej pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego – Mariana Rojka.

            Następnie uroczystość została przeniesiona do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, gdzie odbyły się rozgrywki sportowe w różnych konkurencjach.

            Ostatnim punktem było podziękowania dla wolontariuszy za ich codzienną, ciężką pracę na rzecz potrzebujących oraz wręczenie Złotych Medali w kształcie Serca.


#challengeNiebieskieMotyle2023

            Nasza szkoła podjęła wyzwanie #challengeNiebieskieMotyle2023. Jednocześnie dziękujemy za nominację od Pani Darii Pawlik ze Szkoły Podstawowej w Wólce Wieprzeckiej za udział w challengeNiebieskieMotyle2023, którego głównym celem jest POSZERZANIE ŚWIADOMOŚCI NA TEMAT AUTYZMU I PRZEKAZANIE ISKIERKI PRZYJAŹNI OSOBOM Z AUTYZMEM I ICH RODZINOM.

            Hasło, które będzie nam towarzyszyć w #challengeNiebieskieMotyle2023 brzmi: ŚWIAT NIEBIESKICH MOTYLI

Z radością podjęliśmy to wyzwanie

Do dalszego wykonania zadania zapraszamy:

1. Panią Katarzynę Traczyk- Surmacz ze Szkoły Podstawowej w Stanisławowie;

2. Panią Dagmarę Pryciuk ze Szkoły Podstawowej w Kaczórkach,

3. Panią Edytę Smoląg z Przedszkola w Krasnobrodzie.

Jak przekazać taką iskierkę? To bardzo proste. Wystarczy:

1. Ubrać się na niebiesko i wykonać pracę plastyczną lub dowolną aktywność artystyczną według własnej inwencji twórczej. Barwą przewodnią jest kolor niebieski. Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte było hasło tegorocznej edycji: ŚWIAT NIEBIESKICH MOTYLI! (nagrane lub napisane).

2. Skopiować CAŁY #challengeNiebieskieMotyle2023 wstawić zdjęcie lub film na Facebook i nominować kolejne 3 osoby (może to być również grupa klasowa lub instytucja) i powiadomić ich o tym.

3. Na wykonanie zadania każdy nominowany otrzymuje 48 godzin.

P.S. Każdy kto nie został nominowany, a chciałby wziąć udział w naszym Challenge może przyłączyć się do niego samodzielnie z zachowaniem w/ w procedur. Dopisuje wtedy, że został nominowany przez Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu.

UWAGI TECHNICZNE:

1. Aby przekaz w Waszym poście mógł dotrzeć do jak największej liczby osób, ustawienia prywatności należy dać na PUBLICZNE (w przeciwnym razie będzie on widoczny tylko dla bardzo wąskiej grupy osób z grona Waszych znajomych, nie będzie widoczny dla nas Organizatorów i nie będziemy mogli go udostępniać i komentować).

2. Przy kopiowaniu tekstu proszę zwrócić uwagę, aby przed Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu postawić znak @ (nazwa ma się podświetlić na niebiesko). Dzięki temu będziecie Państwo dla nas widoczni.


 Dzień bez plecaka

            W piątek, 31 marca 2023 r. w naszej szkole obchodzony był Dzień bez plecaka – „no backpack day”. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły bez plecaków. Zabawa polegała na tym, by przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory w dowolny, zabawny sposób.

            Uczniowie zapakowali swoje książki i drugie śniadanie w przeróżny sposób. Widzieliśmy w szkole chlebaki, kosze na zakupy, poszewki na poduszki, kosze na pranie, walizki, opony i wiele innych rzeczy, których nie sposób wymienić. Ograniczeniem była tylko wyobraźnia.  Zobaczcie, jak sobie poradzić, gdy nie można wziąć plecaka

 


W dniu 14 marca 2023 r. uczniowie klas I – III wzięli udział w zajęciach bibliotecznych zorganizowanych przy współpracy

z Książnicą Zamojską im. Stanisława Kostki Zamoyskiego.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na Facebooku Książnicy!

https://www.facebook.com/100038286860406/posts/pfbid02bJiFtzKPmcY2LAfHV9xm2j51u9eyYAkLDTFav5sWwCeZgnGPwjkWaX1JdGuULUdZl/?app=fbl 


aktualności I półrocze - zobacz ...

Bezpieczeństwo uczniów, przemoc i agresja występująca w środowisku szkolnym oraz Internecie i jej konsekwencje prawne to temat spotkania, które miało miejsce 24 kwietnia 2023r. w naszej szkole. Spotkanie prowadził asp.szt. Dariusz Kuropatnicki.

            Celem wizyty było przeprowadzenie rozmów z uczniami na temat rodzajów przemocy i agresji występujących w środowisku szkolnym oraz Internecie i jej konsekwencji prawnych. Spotkanie odbyło się w dwóch grupach: starszej (klasy IV-VIII) i młodszej (klasy I- III oraz oddział przedszkolny).

            Policjant mówił o odpowiedzialności prawnej nieletnich, agresji i przemocy wobec rówieśników i pracowników szkoły oraz zasadach zachowania się obowiązujących w szkole i poza nią. Podczas spotkania zostało wyjaśnione uczniom wiele pojęć związanych ze zjawiskiem przemocy w sieci, jak również czego nie mogą i nie powinni robić, korzystając z Internetu. Policjant ostrzegł także, iż nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji, np. nadzoru kuratora bądź skierowania sprawy do sądu rodzinnego. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali słów policjanta, a następnie zadawali pytania, na które funkcjonariusz udzielał wyczerpujących odpowiedzi.

   

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

   
© All Rights Reserved J.G. 2016