2014/2015

Szczegóły

26 czerwca 2015 r. zakończyliśmy pracowity, szkolny rok 2014/2015. Honorowym gościem, który uczestniczył w naszej uroczystości był Wójt Gminy Adamów, Pan Dariusz Szykuła. Akademię otworzyli absolwenci III klasy gimnazjum uroczyście ślubując - godnie reprezentować naszą szkołę w przyszłości. Pani dyrektor Elżbieta Kuźma wręczyła uczniom wyróżniającym się świadectwa z paskiem i nagrody książkowe. Po części oficjalnej gimnazjaliści pożegnali młodszych kolegów częścią artystyczną, w której znalazły się żartobliwe oraz refleksyjne wiersze, fragmenty znanych songów w wykonaniu Damiana, Irka i Nikodema.

Życzymy wszystkim udanych wakacji, a absolwentom dedykujemy ich własne hasło umieszczone na dekoracji z zakończenia roku szkolnego ”Szczęśliwej drogi już czas”                   

Wiersz Justyny niech będzie puentą akademii:

„To już koniec, jak leci ten czas.
I westchnęłam, no patrz, już po szkole.
Po klasówkach, sprawdzianach, mój Boże!
Już się zacznie nowa przygoda.
I szkolnego T-SHIRTU nie włożę!
Pewnie trudy się zaczną, problemy.
Ty wiesz swoje, ja swoje wiem,
Bo mnie jest szkoda szkoły!
Niech mówią głupia o mnie,
A mnie jest żal.”20 czerwca 2015 r. w Jacni odbyła się Sobótka zw. Nocą Świętojańską.

Nasza szkoła reprezentowana była przez uczniów klasy IA i IB, którzy zaśpiewali 5 piosenek. Wokalnie wsparła ich występ Paulinka Szawracka, uczennica klasy III.  Uczennice z klasy IV przygotowały układ taneczny. Swój talent zaprezentowała również grupa wokalno – taneczna z klas VIA, VIB, IG, IIG. Skecz pt. „ Keebab, czyli Polacy w Londynie” przedstawili chłopcy z IIIG (Kacper Machalski, Irek Krupa oraz Mateusz Jakubiszak).Wycieczka do Zamościa

16 czerwca 2015r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klasy II uczestniczyli w wycieczce do Zamościa. Dzieciom towarzyszyli rodzice oraz nauczyciele: Pani Elżbieta Dąbrowska, Pani Marta Smoter, Pani Barbara Michałuszko, Pani Zofia Nadra i Pani Jadwiga Drzewicka. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata oraz zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających  w ZOO. Podczas spaceru alejkami dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące z różnych stref klimatycznych świata. Dzieciom szczególnie podobały się śmieszne małpki i wysokie żyrafy. Dodatkową atrakcją w ZOO okazał się plac zabaw, na którym dzieci aktywnie spędziły czas na świeżym powietrzu.

Po pobycie w ZOO udały się na  Stare Miasto. Zwiedzanie Starówki zakończyły słodkim poczęstunkiem w postaci lodów. Kolejnym punktem programu wycieczki był pobyt w Zamojskiej Manufakturze Słodyczy „Tęcza”. Tutaj dzieci miały możliwość obserwowania pokazu wyrabiania słodyczy: lizaków i cukierków w różnych smakach. Jak nas zapewniono, wyroby te powstają z naturalnych składników, więc są zdrowe i smaczne. Ponadto dzieci samodzielnie wykonały smakowite lizaki, które mogły zabrać ze sobą.  W prezencie otrzymały też paczuszki z kolorowymi karmelkami.

Wycieczka do Zamościa była bardzo udana. Wszystkie dzieci wróciły z niej zadowolone, pełne wrażeń oraz nowych, ciekawych wiadomości.GMINNY DZIEŃ SPORTU

Dobra zabawa i sportowa rywalizacja towarzyszyła Gminnemu Dniu Sportu, który odbył się 09 czerwca br. pod patronatem Przewodniczącej Rady Gminy Pani Bożeny Skiby. Impreza rozpoczęła się o godz. 9.00 przemówieniem Wójta Gminy Adamów p. Dariusza Szykuły, który zachęcił wszystkich do wspólnej zabawy oraz przypomniał o zasadach fair-play. Wszystkie konkurencje odbyły się na boisku sportowym w  Jacni. Uczniowie wszystkich klas rywalizowali na specjalnie przygotowanym  na ten dzień boisku. Wśród różnorodnych konkurencji  były m.in., bieg w workach, przekładanie szarfy, gra w „dwa ognie”, malowanie twarzy oraz przeciąganie liny itd. Drużyny dobrze poradziły sobie z tymi trudnymi konkurencjami. Za udział dzieci otrzymały słodycze. Jednak największą atrakcją w tym dniu były mecze siatkówki i piłki nożnej. Rozgrywki i zawody przebiegały  w niezwykle przyjaznej i koleżeńskiej atmosferze i  pomimo zaciętej rywalizacji, walczono z pełnym poszanowaniem przeciwnika. Dzień Sportu  zakończył się podsumowaniem i wręczeniem szkołom pucharów oraz dyplomów przez Przewodniczącą Rady Gminy Adamów p. Bożenę Skibę. Zmaganiom towarzyszyły wielkie emocje, a przyjazna aura uczyniła ten dzień jeszcze bardziej udanym. Pokazaliśmy w jaki sposób możemy mile spędzić czas oraz jak ważny i potrzebny jest sport w życiu człowieka.Sprawozdanie z realizacji programu

"Czyste powietrze wokół nas" - zobacz .....

W zdrowym ciele zdrowy duch! - czyli DZIEŃ DZIECKA na sportowo


1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka połączony ze Świętem Rodziny. Klasy I-III szkoły podstawowej oraz oddziały przedszkolne przygotowały wyjątkowy występ dla swoich rodziców. Następnie na wszystkie dzieci czekał poczęstunek oraz dyskoteka.

Starsze klasy postanowiły spędzić ten dzień propagując zdrowy tryb życia. Uczniowie klas IV-VI, z wielkim zapałem przygotowywały zdrowe sałatki i przekąski, a następnie pełni energii po takim posiłku konkurowali w zawodach sportowych. Uczniowie klas gimnazjalnych nie mogli być gorsi i korzystając z pięknej pogody wyruszyli na rajd rowerowy.

Uśmiechy na twarzach naszych wychowanków dowodzą, że nie ma nic lepszego dla ciała i ducha od odrobiny ruchu.
Wycieczka Kalwaria Zebrzydowska-Wadowice-Inwałd-Kraków

            W dniach 19-20 maja 50 uczniów klas IV-VI i I-III gimnazjum wraz z opiekunami  uczestniczyło w wycieczce szkolnej, której głównymi punktami był Inwałd Park niedaleko Andrychowa oraz Kraków.

            Pierwszego dnia uczestnicy zwiedzali Sanktuarium Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Plac Jana Pawła II w Wadowicach, na której znajduje się sławna Bazylika Ofiarowania NMP.        Głównym punktem programu był ogromny kompleks pięciu parków tematycznych w Inwałdzie. Na początku, nasi wychowankowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę dotycząca  dinozaurów, a następnie skorzystać ze wszystkich atrakcji znajdujących się w pierwszym parku – Dinolandii. Były to między innymi: Jaskinia Tajemnic, plac zabaw,ściana wspinaczkowa, mały park linowy od 130 cm wzrostu, minigolf, kule wodne, banji, żyroskop, trampolina, dmuchane zjeżdżalnie, łuki, basen kulkowy czy też kolejka Pirat.

            Po krótkiej przerwie na obiad, nasi wychowankowie udali się do Parku Miniatur, gdzie mogli w jednym miejscu zwiedzić najważniejsze miejsca w Polsce i na świecie, były to m.in: Wieża Eiffla, Wenecja, Sfinks, Plac świętego Piotra. Poza tym czekała na nas moc atrakcji, takich jak wesołe miasteczko, kino 5D, labirynt, 10-metrowa zjeżdżalnia, dom strachów czy też rwąca rzeka. Następnie ciuchcia zawiozła naszych wychowanków do mini zoo, w którym mogli karmić zwierzęta, jeździć konno czy też strzelać z łuku. Ostatnim parkiem była średniowieczna warownia, w której uczniowie samodzielnie wykuli serce oraz utkali tkaninę. Zwieńczeniem pobytu był występ „niezwykle groźnego smoka” oraz wyjście na basztę, z której rozpościerał się widok na  ponad 3-hektarowy park, w którym setki krzewów i  kwiatów tworzą podobiznę Jana Pawła II. Każdy z łezką w oku opuszczał ten mały raj na ziemi, aby udać się do nie mniej pięknego Krakowa.

            Dla większości naszych wychowanków była to pierwsza wizyta w dawnej stolicy Polski. Pierwszym punktem był Wawel wraz ze skarbcem i zbrojownią oraz Katedrą. Następnie wraz z przewodnikiem udaliśmy się w kierunku Rynku Wielkiego, zwiedzając planty, ulicę Franciszkańską ze sławnym Oknem Papieskim, Collegium Maius i Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Sukiennice oraz Kościół Mariacki. Wtapiając się w tłum turystów na Rynku Wielkim opuszczaliśmy magiczny Kraków.

            W drodze do domu, wszyscy uczestnicy zauroczeni niezwykłością poznanych miejsc, snuli plany na kolejny wyjazd.DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

            8 maja 2015r. uroczyście obchodziliśmy święto naszej szkoły. Po raz pierwszy obchody 72 rocznicy bitwy pod Wojdą miały miejsce w murach szkolnych. Jak co roku, gospodarzami uroczystości byli Wójt Gminy Adamów i Zespół Szkół w Szewni Górnej. Na uroczystość przybyły poczty sztandarowe z sąsiednich szkół, ZS w Suchowoli oraz ze Szkoły Podstawowej w Wólce Wieprzeckiej i ZS w Krynicach. Uroczystość uświetnili honorowi goście Pani Adela Flaga – członek Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Adamowie, Pani Jadwiga Gorzała – Dyrektor SP w Wólce Wieprzeckiej, Pan Ryszard Gliwiński – wójt gminy Zamość, przedstawiciele Komendy Policji w Zamościu i RPN w Zwierzyńcu. Uroczystą mszę odprawił proboszcz parafii Kosobudy Ks.Józef Zwolak. Następnie delegacje złożyły wieńce pod pomnikiem upamiętniającym 45 rocznicę wysiedleń i walk Batalionów Chłopskich na Zamojszczyźnie. Uroczystość zakończył występ uczniów naszej szkoły.ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

            Kolejny raz uczniowie naszej szkoły odwiedzili. Ośrodek Edukacyjno-Muzealny Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu. 

Klasy IV i V szkoły podstawowej zwiedzały  interaktywną  wystawę oraz brały udział w zajęciach, w trakcie których mogły sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą. Następnie obie klasy wyruszyły szlakiem prowadzącym  na Bukową Górę. Wędrówka zakończyła się  w miejscowości Sochy, gdzie uczniowie oddali hołd zamordowanym w czasie II Wojny Światowej mieszkańcom tej miejscowości.

            Pracownikom RPN dziękujemy za zaproszenie oraz bardzo ciekawie przeprowadzone zajęcia.


30 kwietnia 2015r. uczciliśmy 224 rocznicę uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA.

Jej reformy przeszły do historii, jako najważniejsze wydarzenie w dziejach I Rzeczypospolitej. Uczniowie naszej szkoły uroczystą akademią i podniosłym nastrojem uhonorowali pamięć tego doniosłego wydarzenia z 1791r.

„Więc narodowe uczcijmy święto,

dzień ogłoszenia ustaw przesławnych,

prowadźmy dalej pracę poczętą

na wzór tych przodków, praojców, dawnych.

Na wzór ich łączmy w uścisku bratnim

Dłonie zwaśnione przez długie lata,

Niechaj nie będzie ten akt ostatnim,

niech się przykładem stanie dla świata!”Informacja na temat realizacji programu antynikotynowego

„Czyste powietrze wokół nas”

dla dzieci z oddziałów przedszkolnych

w  Zespole  Szkół  w Szewni Górnej

w roku szkolnym 2014/2015 

zobacz więcej ....


Dnia 19 marca 2015r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Wydziału Prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.  Panowie Policjanci spotkali się z dziećmi z oddziałów przedszkolnych oraz uczniami starszych klas. Głównym celem spotkania była rozmowa na temat bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zachowania w stosunku do nieznanych osób. Panowie Policjanci przypomnieli uczniom o obowiązku jazdy w fotelikach, zapinania pasów, noszenia kamizelek i elementów odblaskowych. Tematem dalszej rozmowy była cyberprzemoc, Internet i zwrócenie uwagi na zagrożenia płynące z nieodpowiedzialnego korzystania z telefonów. Dzieci chętnie wysłuchały wszystkich rad. W trakcie spotkania uczyły się, jak postępować asertywnie w stosunku do nieznanych osób. Odgrywały scenki dramowe przedstawiające sytuacje dla nich niebezpieczne.

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania Funkcjonariuszom Policji za wizytę w naszej szkole.


Uczniowie klasy Ia mieli okazję wziąć udział w „żywej” lekcji przyrody. Zajęcia odbyły się 24 marca 2015r., a głównym ich celem było uwrażliwienie dzieci na los wszystkich zwierząt i świadome podejmowanie decyzji o zakupie domowego zwierzaka. Uczniowie tego dnia wysłuchali opowiadania pt. „Wściekły chomik”, dokonali klasyfikacji zwierząt, rozwiązywali zagadki, rozmawiali o swoich  pupilach. Uczyli się, jak właściwie należy postępować ze zwierzętami, opiekować się nimi. Wiele radości sprawiło im obserwowanie nawyków żywego chomika, który gościł w naszej klasie dzięki uprzejmości jednego z rodziców.  Uczniowie wspólnie doszli do wniosku, że należy szanować wszystkie zwierzęta, a opieka nad nimi jest dużą odpowiedzialnością.


Rajd po Roztoczu

            Wędrówka, to stały element skautowego życia. Tym razem, w dniach 10 – 11 marca, nasi harcerze z 22 Drużyny Harcerskiej im. Niedźwiedzia Wojtka uczestniczyli razem z harcerzami z Drużyny Nieprzetartego Szlaku ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zamościu i harcerzami z Kosobud w rajdzie pieszym po Roztoczu.

            Pierwszego dnia uczestnicy rajdu wędrowali na trasie Oseredek – Susiec – Huta Różaniecka czerwonym szlakiem „krawędziowym” i niebieskim „szumów”. Podczas marszu największym zainteresowaniem cieszyły się malownicze wodospady na potoku Jeleń i rzece Tanwi. Wędrówka nie była jedynym punktem programu tego dnia. Po krótkim odpoczynku harcerze zorganizowali integracyjne świeczowisko, natomiast późnym wieczorem nowi członkowie ZHP (zwani biszkoptami) złożyli upragnione Przyrzeczenie Harcerskie.

             Kolejny dzień upłyną na wędrówce szlakiem niebieskim „po bunkrach Linii Mołotowa”. Po drodze harcerze mogli przyjrzeć się zabytkowej drewnianej cerkwi pw. Opieki NMP w Woli Wielkiej oraz schronom bojowym z czasów II Wojny Światowej. Uczestnicy zdobyli też kolejny szczyt w swojej „turystycznej karierze” - Wielki Dział (390 m n.p.m) należący do Korony Roztocza Wschodniego.

            Piękna, wiosenna pogoda i miła atmosfera sprawiły, że nasi harcerze już w drodze powrotnej snuli plany o kolejnych turystycznych wyprawach. Czuwaj!


Wiktoria Szykulska – uczennica klasy VI A – została laureatką konkursu przedmiotowego z języka angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. Wiktoria zakwalifikowała się również do etapu wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego Clickonmaniac. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Ratujemy i uczymy ratować” – program edukacyjny Fundacji WOŚP

15 stycznia 2015r. uczniowie klasy Ia i Ib pod opieką Pani Moniki Bochen, Pani Danuty Gruli i Pana Macieja Morynia wzięli udział w zajęciach udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia teoretyczne były poparte działaniami praktycznymi na fantomach i rekwizytach. Dzieci obejrzały film animowany ,,Doktor Kręciołek”, a następnie praktycznie wykonywały kolejne czynności ratujące życie poszkodowanemu. Każdy z uczestników za udział otrzymał dyplom i edukacyjną książeczkę.

Wydarzenia pierwszy semestr 2014/2015 zobacz ....

 

www.przebojowemeble.org/

   

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

   
© All Rights Reserved J.G. 2016