Rok szkolny 2014/2015

Szczegóły

Osiągnięcia 2014/2015


Osiągnięcia Sportowe- zobacz....


Amelia Greszta i Oliwia Kotarba zostały laureatkami konkursu plastycznego: „Moja wieś w Unii Europejskiej – wczoraj, dziś i jutro”, ponadto Amelia Greszta zdobyła nagrodę główną II stopnia. Konkurs był zorganizowany przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli oraz Punkt Informacji Europejskiej „Europe Direct” przy Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu.  Celem konkursu było zachęcenie uczniów do czynnego zainteresowania się problematyką polskiej wsi w Unii Europejskiej i twórcze przedstawienie swoich przemyśleń na powyższy temat w formie prac plastycznych.  Wytypowane prace zostaną zaprezentowane 5 lipca 2015 roku w Sitnie podczas Wystawy Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych,


Uczennica  szkoły podstawowej,  klasy I ,,b" Karolina  Flejszer otrzymała wyróżnienie w XV edycji konkursu ekologicznego ,,Kolory  Roztocza", w kategorii praca plastyczna. W konkursie wzięło udział 231 uczestników, powstały 233 prace. Organizatorem konkursu ,,Kolory Roztocza" była Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu - Centrum Informacji Ekologicznej. Opiekunem uczennicy jest Pani Danuta Grula - wychowawca klasy ,,Ib". 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

1.06.2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Rowerowym Rajdzie LZS dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z terenu Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego.

Oprócz przejechania trasy rajdu (ok. 15 km), wszyscy uczestnicy wzięli udział w konkursach sprawnościowych na rowerze, w biegu na orientację, oraz wiedzy o regionie.

W quizie wiedzy o regionie nasza drużyna zajęła I miejsce.

Indywidualnie w konkursach sprawnościowych nasi uczniowie zajęli:

w konkurencji slalom rowerowy

Damian Sołtys kl. III gimnazjum – I miejsce

Adrian Kłoda kl II gimnazjum – II miejsce

Mateusz Tetrycz kl. III gimnazjum – III miejsce

Łukasz Lewusz klasa VI a – I miejsce

Tomasz Kostrubiec klasa VI a – II miejsce

w konkurencji rzut lotką

Łukasz Lewusz kl. VI a zajął I miejsce


 Uczennica Klasy III SP Paulina Szawracka zajęła II miejsce (kategoria soliści klasy 0-III) w XII Festiwalu Piosenki Ekologicznej Kaczórki 2015, który odbył się 10 czerwca 2015r. Paulinka została przygotowana przez panią Krystynę Puźniak. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


„BEZPIECZNIE NA WSI –ZWIERZAKI TO NIE PLUSZAKI !”

Jaś Radliński, uczeń klasy I ,,b” szkoły podstawowej zajął III miejsce w etapie regionalnym, V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Bezpiecznie na wsi - zwierzaki to nie pluszaki". W poniedziałek , 11 maja 2015 roku Pani Krystyna Nowosad Kierownik Placówki Terenowej w Zamościu, osobiście wręczyła nagrodę uczniowi. Podziękowała również pani dyrektor Elżbiecie Kuźmie oraz nauczycielom za umożliwienie dzieciom  wzięcia udziału w konkursie, a także za wszechstronną pomoc udzieloną im w wykonaniu prac. Mając nadzieję , że wspólne działania wynikające z troski o dzieci będzie skutkowało podniesieniem świadomości zagrożeń występujących w gospodarstwach rolnych rodziców, a tym samym wpłynie na zmniejszenie liczby zdarzeń wypadkowych z ich udziałem.


 Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Europa naszym wspólnym domem”

Krzewienie idei jednoczącej się Europy oraz rozwijanie w uczniach świadomości przynależności do rodziny narodów europejskich to cele konkursu plastycznego, któremu patronowało Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Uczestnikami konkursu były dzieci w wieku 5-6 lat oraz uczniowie klasy I szkoły podstawowej. Mali artyści mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną w jednej z trzech kategorii:

  • „Mój Region w Unii Europejskiej”

  • „Dla Siebie, Dla Europy, Dla Świata – Wspólnie Dbamy o Środowisko”

  • „Moja Ulubiona Postać Bajkowa”

W konkursie I miejsce zajęli następujący wychowankowie oddziału przedszkolnego: Gabriela Pupiec, Roksana Włoszuk, Maria Skrzyńska, Maja Cios, Nikola Nogas, Malwina Pakuła, Aleksandra Kuśmierz i Lena Lewusz, zaś uczennica klasy I „b” Martyna Romaszko zdobyła II miejsce. Prace plastyczne zostały wykonane pod kierunkiem pani Marty Smoter i pani Danuty Gruli. Gratulujemy.

Uczennica klasy VIA – Wiktoria Szykulska - odniosła kolejny sukces w zakresie znajomości języka angielskiego. Wiktoria, po raz drugi została laureatką Wojewodzkiego Konkursu Języka Angielskiego Clickonmaniac, organizowanego przez Gimnazjum nr 5 w Zamościu.

Gratulujemy i liczymy na kolejne sukcesy!


17.04. uczniowie klas I – VI  wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Miasta Zamość i Powiatu Zamojskiego LZS w Biegach Przełajowych 2015 w Zamościu.

Na  13 szkół podstawowych i 218 uczestników, w punktacji końcowej nasza szkoła zajęła IV miejsce.

Najlepszą biegaczką okazała się Wiktoria Kiszczak z kl. VIB, która zajęła I miejsce.

V miejsce zajęli: Patryk Stropek z kl. IV oraz Konrad Pakuła z kl. V

VI miejsce – Joanna Świrgoń kl. VIB

VII miejsce  –  Jakub Guziak kl. III

X miejsce –  Natalia Pura kl. IV oraz Klaudia Gontarz kl. VIA.


 Uczniowie klas I – III szkoły podstawowej uczestniczyli w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym ,,Morze Bałtyckie – Morzem Przyjaźni”, zorganizowanym przez Międzynarodową Fundację Kultury, Sztuki i Nauki IFCAS w Gdyni. 8 uczniów otrzymało wyróżnienia: z klasy Ia – Izabela Kukiełka i Karol Wiatrzyk; z klasy Ib – Martyna Romaszko, Zuzanna Dragan, Julia Skrzypa i Karolina Flejszer ; z klasy III – Agata Kucner i Paulina Szawracka.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uczennica klasy Ib szkoły podstawowej Karolina Flejszer otrzymała nagrodę w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży ,, Piękny uśmiech, zdrowe zęby” – Zamość 2015, zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu przy współpracy z Wielospecjalistycznym Centrum Stomatologicznym oraz Radą Rodziców MDK. Na konkurs wpłynęło 471 prac z 56 placówek oraz 3 prace indywidualne.

Gratulujemy!


 Julia Kwaśniuk z klasy Ia otrzymała wyróżnienie w  XX Ogólnopolskim Logopedycznym Konkursie Plastycznym „Moja ulubiona postać bajkowa”, którego organizatorem był Zespół Szkół w Mordarce oraz Wydawnictwo KOMLOGO.  Konkurs cieszył się ogromną popularnością wśród dzieci od 4 do 12 lat. Z różnych stron Polski przysłano do organizatora w sumie ponad 10 tysięcy prac!

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


 Z racji ogłoszenia roku 2015 ROKIEM ŚW. JANA PAWŁA II (w 10 rocznicę śmierci) Krasnobrodzki Dom Kultury już po raz trzeci był organizatorem konkursu recytatorsko – plastycznego. Tegoroczna edycja Konkursu odbyła się pod hasłem „Wiosenne spotkania ze Świętym Janem Pawłem II".
KONKURS PLASTYCZNY zatytułowany „KAROL WOJTYŁA - PAPIEŻ JAN PAWEŁ II – ŚWIĘTY” polegał na wykonaniu portretu lub ilustracji do dowolnego utworu o Janie Pawle II lub jego autorstwa w dowolnej technice plastycznej. Komisja Konkursowa na czele z przewodniczącą panią Haliną Gontarz - nauczycielem sztuki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Krasnobrodzie oraz paniami: Barbarą Niedźwiedź - Pachołek - instruktorem z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dominikanówce i Marzeną Mazurek - instruktorem ds. plastyki w Krasnobrodzkim Domu Kultury dokonała oceny 160 prac plastycznych zgłoszonych z terenu Powiatu Zamojskiego, ustalając następujący werdykt:
Kategoria I (kl. I-III)
I MIEJSCE - Julia Skrzypa – nauczyciel p. Danuta Grula

I MIEJSCE - Aleksandra Kuśmierz – nauczyciel p. Marta Smoter

III MIEJSCE - Zuzanna Nizio – nauczyciel p. Monika Bochen

Serdecznie gratulujemy sukcesów!


 Wiktoria Szykulska – uczennica klasy VI A – została laureatką konkursu przedmiotowego z języka angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. Wiktoria zakwalifikowała się również do etapu wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego Clickonmaniac. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


 Wiktoria Szykulska, uczennica klasy VIA przeszła pomyślnie etap szkolny i rejonowy oraz zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Lublinie. Wiktoria zakwalifikowała się również do etapu okręgowego konkursu z języka angielskiego „Clickonmaniac”organizowanego przez ZS nr 5 w Zamościu. Nauczyciel prowadzący – Pani Edyta Sobczyk.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na ostatnich etapach konkursów!


 Sandra Sałach uczennica klasy III gimnazjum zajęła V miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Tenisa Stołowego w Szczebrzeszynie i zakwalifikowała się do etapu rejonowego.


 PAULINA SZAWRACKA uczennica klasy III została laureatem konkursu piosenki religijnej ,,MOJA WIARA, MOJA MIŁOŚĆ” zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. Paulinkę do konkursu przygotowała Pani Jadwiga Drzewicka. GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

Julia Kwaśniuk z klasy Ia otrzymała wyróżnienie w XX Ogólnopolskim Logopedycznym Konkursie Plastycznym „Moja ulubiona postać bajkowa”, którego organizatorem był Zespół Szkół w Mordarce oraz Wydawnictwo KOMLOGO.  Konkurs cieszył się ogromną popularnością wśród dzieci od 4 do 12 lat. Z różnych stron Polski przysłano do organizatora w sumie ponad 10 tysięcy prac!

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukc esów!

   

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

   
© All Rights Reserved J.G. 2016