2016/2017_1

Szczegóły

11.01.2017 r. do naszej szkoły przyjechali zaproszeni policjanci. W spotkaniu wzięły udział dzieci z klas 0-III. Poprzez prezentację i pogadankę, dowiedziały się, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej, podróżować samochodem i bezpiecznie bawić się, szczególnie podczas zbliżających się ferii zimowych. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów, zwłaszcza czapka, która wędrowała z głowy na głowę, gdyż było wielu chętnych do jej przymierzenia. Intrygującym atrybutem były też kajdanki.

Na zakończenie spotkania, nasi goście wręczyli dzieciom opaski odblaskowe i wyjaśnili, dlaczego warto nosić takie elementy oraz jaki mają wpływ na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.

Serdecznie dziękujemy za tak miłe i pouczające spotkanie.


 Dziś, 11.01.2017r. odwiedziliśmy mieszkańców Domu Opieki Społecznej w Krasnobrodzie. Naszemu spotkaniu towarzyszyła myśl, by pensjonariusze wiedzieli, że pamiętamy o nich, że są dla nas ważni. Wolontariusze z gimnazjum, wspierani przez Darię Gancarz oraz Paulinę Szawracką, zaprezentowali montaż poetycko – muzyczny. Znalazły się w nim okolicznościowe wiersze o babci i dziadku oraz refleksyjne A. Osieckiej o życiu, o przemijaniu, o ludzkiej słabości. Występ zakończyliśmy skeczem pt. „ Ochmistrz” . Dzisiejsza wizyta dała nam możliwość bezpośredniego kontaktu z pensjonariuszami, poznania Ich potrzeb i oczekiwań. Przekonała nas, że warto zadać sobie trud przygotowania części artystycznej, po to by zobaczyć radość i wzruszenie wśród słuchaczy.

W trakcie poczęstunku mogliśmy bliżej poznać niektórych z mieszkańców DOS. Razem z Paniami: Krystyną, Barbarą, Danutą, Genowefą, Marylą, Anią i Panami: Stanisławem oraz Ireneuszem śpiewaliśmy pieśni z Ich młodości.

Serdecznie dziękujemy Pani Marcie Smoter za plastyczną i artystyczną pomoc przy wykonaniu karty z noworocznymi życzeniami.


Już prawie kończymy I półrocze roku szkolnego 2016/2017 i dlatego zasłużyliśmy na małą nagrodę. Uczniowie klasy IV, V oraz VI udali się na kinową superprodukcję „Łotr 1. Gwiezdne wojny.” W filmie Garetha Edwarda grupa rebeliantów próbuje wykraść plany budowy Gwiazdy Śmierci, potężnego statku służącego do niszczenia planet. Czy Ciemna Strona Mocy zostanie pokonana? O tym możecie się przekonać sami. Więcej fabuły zdradzać nie możemy, by nie psuć frajdy fanom sagi. Zapewniamy, że sceny batalistyczne są niezwykle widowiskowe.

Po seansie filmowym postanowiliśmy wzmocnić naszą kondycję fizyczną. Zafundowaliśmy sobie więc jazdę na łyżwach. O tym, że jednym przychodzi ona z łatwością, zaś niektórzy utrzymują równowagę tylko dzięki bandzie, przekonaliśmy się naocznie. Jednak musimy zapewnić, że nikomu z nas nie zabrakło determinacji i zacięcia w ciągłym podnoszeniu się z kolan po częstych upadkach.

            Żeby tradycji stało się zadość, musieliśmy odwiedzić naszą ulubioną pizzerię Da Grasso. Tak wzmocnieni wracamy na ostatnie poprawki ocen, a potem niecierpliwie czekamy na wypoczynek i ferie zimowe.


Magia grudniowych dni ...

            Grudzień to miesiąc, w którym wszyscy czekamy na cichą noc z kolędy. To czas szczególny, czas Świąt Bożego Narodzenia. I choć Święta przychodzą do nas każdego roku, blask światełek na choince jest na nowo ciepły i magiczny. W grudniu stajemy się lepsi, więcej myślimy o innych. W związku z tym cała społeczność naszej szkoły włączyła się w akcję zbierania darów dla dzieci z Domu Dziecka w Łabuniach.

            Pensjonariusze Domu Opieki Społecznej w Krasnobrodzie otrzymali kartki z życzeniami, które zostały wykonane samodzielnie przez uczniów.

            Z każdej niemal klasy dobiegały głosy dzieci i młodzieży, śpiewających kolędy. Rozmawialiśmy o tradycjach świątecznych, przygotowywaliśmy się do konkursu kolęd, konkursu recytatorskiego. Po ogłoszonym konkursie na najpiękniej przygotowaną salę lekcyjną, uczniowie wręcz prześcigali się, by to ich klasa uznana była za najpiękniejszą. Przygotowywaliśmy też jasełka.

            20 grudnia, z okazji Świąt Bożego Narodzenia, przedszkolaki wzięły udział w zajęciach
na temat: W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia. Obserwatorami zajęć byli rodzice dzieci, którzy ze wzruszeniem włączyli się w przygotowanie ozdób na świąteczny stół oraz we wspólne kolędowanie. Zajęcia były wspaniałym argumentem potwierdzającym, że takie spotkania, wspólnie spędzone chwile są bardzo ważne i dla dzieci, i dla rodziców.

            21 grudnia obejrzeliśmy jasełka bożonarodzeniowe, przygotowane przez młodzież gimnazjalną. W tym dniu rozstrzygnięty został również konkurs kolęd. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.

            W szkole podstawowej najpiękniej salę lekcyjną udekorowali uczniowie klasy IIIa i IIIb, zaś w gimnazjum największą inwencją twórczą wykazali się uczniowie klasy II b i to oni zwyciężyli.

            Kolejnym konkursem, który został zakończony, był konkurs na najciekawszy kalendarz adwentowy. Zwycięzcą została Klaudia Gontarz - uczennica klasy II a gimnazjum, natomiast drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno: Izabela Dudek – klasa II a (gimnazjum) oraz Oskar Selech –
klasa VI.

            Również dziś, 21 grudnia, zasiedliśmy do pięknie nakrytych stołów, by podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia, zaśpiewać kolędy. Ten nastrój przeniesiemy do swoich domów rodzinnych.

            22 grudnia odbył się konkurs recytatorski pod hasłem Boże Narodzenie słowem malowane. Podobnie jak uczestnicy konkursu kolęd, wszyscy recytatorzy otrzymali nagrody i dyplomy.

            Zaś w konkursie plastycznym pod hasłem Alkohol niszczy zapach choinki pierwsze miejsce w najmłodszej grupie wiekowej zajęli Paweł Kania, Michał Krawczyk i Amelia Wiśniewska. Maja Cios i Julia Kwaśniuk z klasy II i III a to laureatki z nauczania zintegrowanego. Kolejne miejsca zajęli: Aleksandra Kuśmierz, Malwina Pakuła oraz Karol Wiatrzyk i Aleksandra Sołtys.

            Wśród starszych uczniów najlepsze prace wykonali następujący autorzy: Oliwia Nawój, Natalia Flejszer i Oskar Selech.

Magicznych Świąt Bożego Narodzenia ! 

Zajęcia otwarte

Konkurs- kalendarz adwentowy

 


Warsztaty profilaktyczne w szkole

            Profilaktyka jest ważnym elementem wychowania w rodzinie i szkole. Warsztaty profilaktyczne, spotkania, spektakle teatralne poruszające tematykę uzależnień niosą ze sobą wiedzę o zagrożeniach i mechanizmach nimi rządzących.

            W dniach 12-20 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w cyklu warsztatów profilaktycznych, które miały na celu zapobieganie zachowaniom ryzykownym oraz trudnym sytuacjom, które mogą pojawić się w życiu młodych ludzi.

            Niwelator problemów to spektakl o tym, jaki wpływ na młodych ludzi ma alkohol i zażywanie narkotyków. Aktorzy Teatru Edukacji i Profilaktyki, w swoim przedstawieniu, starali się odpowiedzieć na pytanie, kto i w jaki sposób może pomóc młodemu człowiekowi, który zaczyna się gubić we własnych problemach. Okazuje się bowiem, że uczeń może liczyć na pomoc ze strony rodziców, nauczycieli, pedagoga szkolnego. Trzeba tylko zaufać i rozmawiać.

            Kolejne spotkanie odbyło się pod hasłem Twoje życie - twoje decyzje. Podczas tych warsztatów uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest podejmowanie decyzji, zwłaszcza decyzji, które mogą doprowadzić do utraty kontroli nad własnym życiem, a także poznać proces i mechanizmy uzależnienia. Poruszony był też nie mniej ważny problem, mianowicie problem przeciwstawiania się presji rówieśniczej, kształtowania postawy asertywnej.

            16 grudnia młodzież uczestniczyła w warsztatach Wielki oszust, poruszających problematykę profilaktyki alkoholowej oraz zapobiegania wczesnym kontaktom z alkoholem.

            Natomiast 20 grudnia uczniowie obejrzeli spektakl Retusz, który poruszał problemy typowe dla nastolatków. Życie dwójki bohaterów wypełnia zainteresowanie fotografią. Marzą o wystawach, wernisażach... Jednak grupa rówieśnicza daje o sobie znać i narkotyki oraz alkohol zaczynają dominować w ich życiu.

            Spektakl przede wszystkim analizował mechanizmy wpływu alkoholu i narkotyków na organizm człowieka. Pokazał naszym wychowankom, że warto zdrowo żyć i warto bronić swoich wartości. Warto być sobą.

            Mamy nadzieję, że uczniowie zostali zainspirowani do refleksji, własnych przemyśleń oraz samodzielnego stawiania pytań dotyczących wartości ważnych w życiu każdego człowieka.


Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Adamów

15 grudnia w hali sportowej przy Zespole Szkół w Szewni Górnej odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Adamów, w którym uczestniczyli uczniowie klas IV-VI z terenu gminy Adamów i Krasnobród.

W rozgrywkach wzięło udział 76 młodych zawodników, w dwóch kategoriach: chłopców i dziewcząt. Po przeprowadzeniu losowania rozpoczęto rozgrywki. W każdej z grup rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym” po 10 minut. Od pierwszego gwizdka rywalizacja była zacięta, a młodzi zawodnicy wkładali całe serca w grę. Padało wiele goli, a niekiedy losy meczów ważyły się w ostatnich sekundach. Budziło to wiele emocji. Grze i umiejętnościom młodych piłkarzy przyglądali się najlepsi kibice z Szewni, którzy okrzykami zagrzewali swoich faworytów do walki. Po rozegraniu wszystkich meczów przyszedł czas na dekoracje zwycięzców.

W rywalizacji dziewcząt pierwsze miejsce zajęły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Szewni Górnej, drugie miejsce wywalczyły dziewczynki z Krasnobrodu, trzecie miejsce z Suchowoli, a tuż za podium uplasowały się dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Kaczórkach.

W innych nastrojach byli panowie ze Szkoły Podstawowej w Kaczórkach, którzy wygrali wszystkie mecze i zajęli pierwsze miejsce w turnieju, drugie miejsce przypadło dla Krasnobrodu, na ostatnim stopniu podium stanęli piłkarze z Suchowoli. Kolejne miejsca zajęli chłopcy z Szewni Górnej i Majdanu Wielkiego.

Wszystkie drużyny zostały nagrodzone dyplomami oraz słodyczami, a najlepsi zawodnicy otrzymali statuetki.

Najlepsza bramkarka - Aneta Pupiec (Szewnia Górna)

Najlepsza zawodniczka -Wiktoria Burak (Krasnobród)

Najlepsza strzelczyni -Martyna Krzywonos (Szewnia Górna)

Najlepszy bramkarz - Dawid Czapla (Kaczórki)

Najlepszy zawodnik -Maciek Pakuła (Suchowola)

Król strzelców -Daniel Mękal (Kaczórki)


Idzie, idzie Święty

z długą siwą brodą ...

            Grudzień w tym roku przywitał nas sporą ilością śniegu i lekkim mrozem. Krajobraz za oknem jest wręcz bajkowy – biały puch pokrył wszystko dokoła. Królowa Zima na dobre zagościła w naszych stronach. I nic dziwnego, że już od kilku dni czekamy na wizytę Świętego Mikołaja. Wreszcie dziś, 6 grudnia, przybył w pełnej krasie, z workiem pełnym prezentów, z przemiłą Śnieżynką do uczniów naszej szkoły – tych najmłodszych i tych najstarszych.

            I choć renifery nie przywiozły Mikołaja, to swoją obecnością sprawił nam ogromną radość. Wręczył prezenty, rozmawiał z dziećmi, wysłuchał wielu wierszyków i piosenek.

            My zaś podziękowaliśmy Mikołajowi najpiękniejszymi uśmiechami na twarzach. Szkoda, że tacy goście odwiedzają nas tylko raz w roku ...


Rumieńce lata pobladły.

Liść złoty z wiatrem mknie.

I klonom ręce opadły,

I mnie...

(M. Pawlikowska – Jasnorzewska)

            Listopad to miesiąc, który jak żaden inny skłania nas do refleksji, zadumy nad przemijaniem, poszukiwania sensu życia. Natomiast poezja jest doskonałą formą przekazywania naszych uczuć, emocji. I właśnie dlatego, 25 listopada, zorganizowane zostało I Spotkanie z Poezją pod hasłem Listopadowa nostalgia.

            Uczestnicy przy kawiarnianych stolikach, w blasku świec prowadzili ze sobą liryczną rozmowę, recytując wiersze. W tle słychać było między innymi Koncert na dwa świerszcze.

            Być może ta forma obcowania z poezją zapisze się na stałe w kalendarzu imprez szkolnych.

Do zobaczenia więc wiosną na II spotkaniu z poezją, tym razem pod hasłem Wiosna, ach to Ty!


23 listopada w naszej szkole zostały zorganizowane Andrzejki, które połączone były z dyskoteką szkolną. To był dzień pełen atrakcji, dzień z ciasteczkami z wróżbą, loterią fantową, kącikiem makijażu oraz konkursami – na przykład „wyławianie jabłka”. Bawiliśmy się znakomicie.

            Zabawa andrzejkowa zakończyła się o godzinie 19.00.


28 listopada 2016r. w grupie starszych przedszkolaków odbyło się Święto Pluszowego Misia. Tego dnia wszystkie dzieci przyniosły swoje pluszaki i przedstawiły je koleżankom i kolegom z grupy. Potem nauczyły się wierszyka i piosenki o misiu. Były też pląsy i różne zabawy przy muzyce. Kulminacyjnym momentem tego spotkania była wizyta Pani Zofii Nadry, która pojawiła się w naszej sali z misiem Tuptusiem. Przeczytała ona przedszkolakom fragment książki pt. ,, Kubuś Puchatek” o urodzinach Kłapouchego. Następnie dzieci urządziły Tuptusiowi przykładne przyjęcie urodzinowe. Pamiętały o wszystkich zasadach dobrego wychowania. Było składanie życzeń, śpiewanie sto lat i zdmuchiwanie świeczek z urodzinowego tortu. Wszystkim dopisywały humory, a urodzinowy tort wybornie smakował.

Serdecznie dziękujemy Pani Zofii Nadrze za dostarczenie przedszkolakom niezapomnianych wrażeń.


18 listopada 2016r. odbyła się bardzo ważna uroczystość dla naszych przedszkolaków – „Pasowanie na Przedszkolaka i Starszaka”.

Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki i starszaki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Występując przed tak wielką publicznością wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą.

Następnie przedszkolaki wraz ze swoimi koleżankami i kolegami z grupy starszaków dzielnie zmagały się z przygotowanymi dla nich zadaniami. Po części artystycznej, pani dyrektor Elżbieta Kuźma dokonała uroczystego pasowania na przedszkolaka - dzieci 4 i 5- letnie oraz na starszaka - dzieci 6 – letnie.

Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom. Po zakończeniu części oficjalnej dzieci pozowały do pamiątkowego zdjęcia.

Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Uśmiech i radość na twarzach przedszkolaków świadczyły o tym, ze impreza była udana, a goście nie kryli zadowolenia z występu dzieci.

Nowo pasowanym przedszkolakom i starszakom życzymy wielu sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w przedszkolu!


17 listopada 2016 r. odwiedziliśmy naszą stolicę, korzystając z szerokiej oferty spędzenia miło czasu na zwiedzaniu jej zabytków i poszerzaniu wiedzy o historii Warszawy.

Przygodę z miastem stołecznym rozpoczęliśmy od wizyty w Teatrze Buffo, gdzie obejrzeliśmy spektakl „Zemsta”. Choć „Zemsta” to nie musical „Piotruś Pan”, sala widowni zapełniona była młodzieżą szkolą, która w skupieniu obejrzała przedstawienie w reżyserii Żarneckiego. Spośród występujących aktorów chcielibyśmy wyróżnić Andrzeja Sikorę, odgrywającego rolę Dyndalskiego.

Dzięki wizycie w teatrze mieliśmy także możliwość podziwiania kostiumów z epoki oraz porównania wizji reżysera z dziełem literackim, które nie tak dawno niektórzy z nas omawiali na lekcji języka polskiego.

Bezdyskusyjną mega atrakcją, okrzyknęliśmy wizytę na Stadionie Narodowym. Tu, zmierzając Trasą piłkarza, oglądaliśmy płytę stadionu, obecnie bez zielonej murawy, za to z dwoma ogromnymi lodowiskami. Wspinanie się na najwyższe stopnie trybun, pozwoliło nam poczuć rozmiar stadionu, mogącego pomieścić do 58 tys. miłośników piłki nożnej. Obejrzeliśmy także szatnie piłkarzy kadry narodowej oraz salę konferencyjną. Oprowadzający przewodnicy zaspakajali naszą ciekawość, odpowiadając na liczne pytania zainteresowanych.

Miłym okazało się także zwiedzanie Warszawy w świetle latarni ulicznych. Pałac Prezydencki prezentował się bardzo dostojnie w poświacie niebieskiej iluminacji, a Zamek Królewski w barwach pomarańczy. Przewodnik poszerzał naszą wiedzę o zabytkach i historii stolicy, opowiadając zabawne anegdoty, co czyniło to spotkanie barwnym.

W Muzeum Powstania Warszawskiego z powagą i skupieniem oglądaliśmy świadectwa zrywu narodowego z 1944r. Zgromadzone eksponaty: broń, dokumenty, listy, przedmioty codziennego użytku przybliżyły nam powstańczą rzeczywistość. Wiele elementów ekspozycji ukazuje historię powstania poprzez pryzmat przeżyć i losów jej uczestników.

Choć wyruszyliśmy na wycieczkę o 3 w nocy, starczyło nam sił na odwiedzenie McDonalda, gdzie pozwoliliśmy sobie na małą rozpustę i „wszamanie” odrobiny niezdrowego jadła (nadmieniamy na marginesie, że nie czynimy tego zbyt często).

Już planujemy kolejną, tym razem dwudniową wycieczkę.


kondolencjeZ głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość

o śmierci Weroniki Matwij

Uczennicy Zespołu Szkół w Suchowoli.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy szczerego współczucia

i

słowa wsparcia w tych trudnych chwilach.

Dyrekcja, nauczyciele,

pracownicy administracji i obsługi

oraz                    

uczniowie i rodzice      

Zespołu Szkół w Szewni Górnej


Jesteśmy Polką i Polakiem,

dziewczynką fajną i chłopakiem.

Kochamy Polskę z całych sił.

Chcemy, byś również kochał ją i Ty!

            Tak śpiewały dzieci podczas uroczystości poświęconej 98. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. To właśnie uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej w tym roku byli najważniejszymi uczestnikami uroczystego apelu. Na galowo ubrani, z biało – czerwonymi chorągiewkami w ręku, z przypiętymi kotylionami, śpiewali patriotyczne pieśni i recytowali wiersze.

            Postawa naszych najmłodszych, ich wielkie zaangażowanie, zasługują na pochwałę, ogromne brawa. Takie też dostali od całej społeczności szkolnej.

            Najwyraźniej, nasi aktorzy byli świadomi tego, że zaprezentowali program na najwyższym poziomie. Widać było w ich oczach dumę, kiedy Pani Dyrektor dziękowała im za piękny program artystyczny.

            To dobrze! Zobaczyliśmy na własne oczy, że rośnie kolejne pokolenie ludzi dumnych z tego, że są Polakami!


BŁOGOSŁAWIENI MIŁOSIERNI

            21 października, w sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie i nauczyciele na uroczystości poświęconej sylwetce naszego wybitnego rodaka – Jana Pawła II.

            Na początku akademii usłyszeliśmy słowa mówiące o tym, że bohater naszego spotkania był niezwykłym człowiekiem w dziejach Polski i świata. Jego pontyfikat zmienił losy wielu ludzi. Na zawsze pozostał w naszych sercach i w naszej pamięci.

            Uczniowie przypomnieli wartości, jakie przekazywał nam ten Wielki Człowiek. Z całą pewnością można stwierdzić, że był On wzorem wychowawcy, niekwestionowanym wzorem. Był przykładem właściwych relacji międzyludzkich takich jak: bezinteresowna pomoc, troska o drugiego człowieka, zwłaszcza tego słabego, potrzebującego wsparcia, pomocy.

            Na twarzach zebranych widać było skupienie i emocje im towarzyszące – wzruszenie, które w umysłach słuchaczy przywołało głębokie refleksje nad postawą Jana Pawła II.

            Ta uroczystość była niewątpliwie niezwykłym dowodem na miłość i pamięć o tym Wielkim Człowieku, a wypowiedziane słowa – podziękowaniem dla Tego, który zawsze wskazywał drogę ku temu, co dobre i piękne.


Wołyń

Wojciecha Smarzowskiego

 

            Niedawno do kin wszedł film Wojciecha Smarzowskiego Wołyń. To film wybitny. Staje w jednym szeregu z doskonałym obrazem Jana Komasy Miasto 44. Zawiera bardzo ważne przesłanie, uniwersalne. To film zrobiony z dużą wiarą w człowieka mówi sam reżyser.

            Budzi emocje u odbiorcy, ogromne emocje... Film, ogólnie rzecz ujmując, opowiada o tym, jak lata 1939 – 43 wyglądają z perspektywy zwykłego polskiego mieszkańca tych terenów.

            Na ogromne uznanie zasługuje obsada aktorska oraz atmosfera filmu, za którą odpowiada niemal całkowity brak muzyki w tle. Pojawia się ona jedynie w scenach, gdy rzeź osiąga swoje apogeum. Te słowa reżysera, krytyków filmowych oraz publicystów potwierdzają uczniowie klasy III gimnazjum, którzy z ogromnym zainteresowaniem 19 października obejrzeli arcydzieło.

            Potwierdzili, że film budzi silne emocje i właściwie brakuje słów na komentarz. Nikt nie został obojętny wobec obejrzanej historii.


Dziady cz. II na scenie w szkolnej świetlicy ...

            Rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia u młodzieży to ważny element edukacji. Teatr, jego magia i połączenie wszystkich dziedzin artystycznych w jednym miejscu, daje ku temu doskonałą okazję.

            Dlatego 18 października, uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl teatralny Dziady cz. II zrealizowany w oparciu o dramat Adama Mickiewicza. Dzięki aktorom Teatru Młodego Pokolenia młodzież miała okazję zaobserwować i poznać całe spektrum możliwości aktora: werbalne środki przekazu oraz pozawerbalne: mimikę, gest i ruch sceniczny.

            Skromna scenografia, stworzona w warunkach szkolnych, muzyka, kostiumy oraz gra aktorów, tworzyły nastrój romantycznej grozy i tajemniczości. W pełni oddały charakter obrzędu, który wywodził się z wierzeń i praktyk pogańskich, a obchodzony był jeszcze w XIX w. na Litwie.  

            Sztuka z całą pewnością była trudna do zagrania, trudna też w odbiorze dla widza. Jednak przekazała wiele refleksji na temat życia człowieka.

            Dzięki takim przedsięwzięciom młodzież przypomina sobie także najważniejsze lektury z kanonu gimnazjum.


Nauczyciel … to jedna

z najbardziej wyjątkowych postaci

na całym świecie,

bo kto inny mógłby

każdego dnia ofiarowywać to,

co w nim najlepsze

cudzym dzieciom?

                                                                (D. Beisser)

            Dzień Edukacji Narodowej, zwany Dniem Nauczyciela, upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym Ministerstwem Oświaty Publicznej w Polsce.

            14 października zebraliśmy się w sali gimnastycznej, by uczcić ten dzień. Przybyli więc wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców oraz goście specjalni – Pan Wójt Gminy Adamów i nauczyciele, którzy przez wiele lat pracowali w tej szkole, a dziś przebywają na emeryturze. To ich szczególnie gorąco witała młodzież i Pani Dyrektor.

            W swoim wystąpieniu Pani Dyrektor zwróciła również uwagę na trudną, ale i wyjątkową pracę nauczyciela. Dlatego im i innym pracownikom szkoły podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie i życzyła wielu sił i wytrwałości w tym zawodzie. Nauczycielom szczególnie wyróżniającym się w pracy dydaktycznej i wychowawczej oraz pracownikom administracji i obsługi wręczyła Nagrody Dyrektora.

            Wiele ciepłych słów usłyszeliśmy z ust Pana Wójta, który również wręczył Nagrodę Wójta oraz Przewodniczącego Rady Rodziców, który złożył wszystkim pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia.

            Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, zaś za piękne życzenia – dziękujemy!

            14 października to też ważny dzień dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej i uczniów klasy I Gimnazjum, którzy właśnie dziś złożyli uroczyste ślubowanie i stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.

            Emocjom tego dnia towarzyszyła miła i jednocześnie podniosła atmosfera.


4 października uczniowie gimnazjum wzięli udział w warsztatach literackich pod hasłem Kim chcę być, które prowadził Pan Michał Zawadka – pisarz, aktor i jak piszą o Nim media optymista, mówca inspiracyjno – motywacyjny.

            Pan Michał dość szybko nawiązał kontakt z uczniami. Widać wyraźnie, iż wie doskonale o tym, że powtarzalność i przewidywalność nudzi. Zaczął więc spotkanie, „prowokując” uczniów swymi pytaniami do szczerej rozmowy. Ten wstęp pokazał też niezwykłe umiejętności pisarza jako mistrza retoryki, sztuki słowa.

            Słowa wypowiadane przez pisarza inspirowały młodzież do myślenia o sobie, o swoich wartościach. Tym bardziej, że usłyszeli bardzo wyraźnie, iż na przykład błędy nie są czymś złym, nie są porażką, a jedynie krokiem do sukcesu. Dlaczego? To proste! Kiedy przemyślimy to, co zrobiliśmy, podejmiemy decyzję o poprawie, weźmiemy w ten sposób odpowiedzialność za siebie, za własne życie. Naprawimy błąd, a naprawić błąd, to zawalczyć o siebie. Docenić siebie.

            Pisarz bardzo wyraźnie potępił bezmyślną ocenę innych, tych, którzy mają odwagę pokazać swoją wartość.

            Po półtoragodzinnym spotkaniu wszyscy wychodziliśmy z sali, powtarzając w myślach słowa Pana Michała Zawadki:

Nie mów udało się, mów zapracowałem na to!

Naucz się doceniać, a nie wytykać, oceniać!

Sam dla siebie jesteś wartością!

            Te słowa są świetną puentą oryginalnego i jakże interesującego spotkania.


27 września 2016r. uczciliśmy pamięć o tych, którzy 77 lat temu tworzyli Polskie Państwo Podziemne. W poprzednich akademiach opowiadaliśmy o dowódcach wojskowych oraz najważniejszych urzędnikach Polski Podziemnej. Dziś, uczniowie występujący w części artystycznej, przybliżyli młodszym kolegom historię działania tajnego harcerstwa z okresu II wojny światowej, czyli Szarych Szeregów. Słuchacze dowiedzieli się, że na potrzeby konspiracji, komenda główna Szarych Szeregów przyjęła kryptonim Pasieka, zaś nazwę chorągwi zamieniono na Ule, hufce na Roje, drużyny na Rodziny, a zastępy na Pszczoły.

Fragmenty filmów „ Kamienie na Szaniec” czy „ Akcja pod Arsenałem” przybliżyły ducha czasów okupacji, walki o polskość i niepodległość.

Testament tych, którzy tworzyli Polskie Państwo Podziemne, tych, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim, czy organizowali mały i duży sabotaż, zawarty jest w świadectwie ich życia i śmierci. My, młodzi, żyjący dziś w wolnej Polsce, oddajemy im hołd.


Narodowe Czytanie QUO VADIS Henryka Sienkiewicza

            Narodowe Czytanie to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta
Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania polskich dzieł literackich.

            Jej podstawowym celem jest popularyzowanie pereł literatury polskiej i podtrzymywanie tożsamości i wspólnoty narodowej.

            W tym roku, 3 września, na korytarzu szkolnym, który na kilka godzin zamienił się
w literacką kawiarenkę, czytaliśmy wybitne dzieło Henryka Sienkiewicza Quo vadis.

            Przy blasku świec, w przyciemnionej „kawiarence” zgromadzili się uczniowie, nauczyciele oraz gość specjalny – Przewodnicząca Rady Gminy Adamów – Pani Bożena Skiba.

            Czytanym fragmentom towarzyszyła niezwykła atmosfera. Wszyscy myślami towarzyszyliśmy Winicjuszowi i Ligii oraz pierwszym chrześcijanom. Spacerowaliśmy uliczkami starożytnego Rzymu, słuchaliśmy kazań Św. Piotra Apostoła.

            Na zakończenie, uczestnicy mogli wykazać się umiejętnościami plastycznymi. Ilustrowane były sceny czytanych fragmentów dzieła Noblisty. Komisja nagrodziła trzy najlepsze prace, a kilku uczniom wręczyła wyróżnienia. Ogłoszony został również konkurs krasomówczy Bądź elokwentny jak Pertoniusz, który odbędzie się w terminie późniejszym.

            Jesteśmy pewni, że przygotowane przedsięwzięcie miało ogromną wartość wychowawczą
i edukacyjną, na stałe więc wpisze się w kalendarz szkolnych uroczystości.


Czas do szkoły!

            1 września na dobre pożegnaliśmy wakacje i uroczyście powitaliśmy rok szkolny 2016/2017.

            Tradycyjnie, pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła Msza Św. celebrowana przez księdza Krystiana Kotulskiego.

            Następnie Pani Dyrektor, Elżbieta Kuźma, bardzo serdecznie powitała wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców. Przypomniała o wydarzeniach 1 września i żołnierzach poległych w II wojnie światowej. Delegacja uczniów złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod pomnikiem, upamiętniając ofiary wojny.

            Pani Dyrektor przekazała też ważne informacje dotyczące pracy szkoły w nowym roku szkolnym. Wszystkim życzyła wytrwałości i sukcesów w pracy.

            Uroczystość zakończyła się spotkaniem uczniów z wychowawcami.

            I choć żal, że wakacje już się skończyły, to przyznać też należy z całą pewnością, że miło jest spotkać się z koleżankami i kolegami po dwumiesięcznej przerwie. Przecież kolejne wakacje już za dziesięć miesięcy!


WYKAZ PODRĘCZNIKÓW I ĆWICZEŃ DO KLASY VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

i KLASY III GIMNAZJUM

NA ROK SZKOLNY 2016/2017 zobacz....


Rok szkolny 2016/2017

Szczegóły

 WYCHOWANKOWIE Z ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
I UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ W SZEWNI GÓRNEJ
WYRÓŻNIAJĄCY SIĘ W NAUCE I ZACHOWANIU ORAZ SPORCIE
W ROKU SZKOLNYM 2016/2017 - zobacz więcej...


 Martyna Romaszko i Jan Radliński otrzymali wyróżnienia w IX edycji konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych: „Moja wieś w Unii Europejskiej – wczoraj, dziś i jutro”. zobacz więcej ....


Wiktoria Szykulska została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka AngielskiegoKolejny sukces Wiktorii

            Zamojski Dom Kultury zorganizował Konkurs Literacki Debiut adresowany do młodych autorów piszących wiersze lub prozę.

            Spośród 86 nadesłanych prac jury wyłoniło zwycięzców. Wśród nich znalazła się nasza uczennica – Wiktoria Szykulska. Praca Wiktorii wyróżniała się indywidualnym, twórczym podejściem do tematu.

            „Literatura wzbogaca psychikę człowieka, daje mi podstawy do zrozumienia samej siebie, pobudza moją wyobraźnię” - mówi gimnazjalistka.

            Jesteśmy dumni z osiągnięć Wiktorii, gratulujemy Jej i czekamy na wyniki następnego konkursu literackiego.


Uczennica klasy IV Aleksandra Pupiec zajęła I miejsce w IX edycji konkursu plastycznego „Bezpieczni na drodze” zorganizowanym przez WORD w Zamościu.

Szczegóły

Godziny konsultacji nauczycieli                                                   Zespołu Szkół w Szewni Górnej

(obowiązują od 01 września 2016r.)

Nazwisko i imię nauczyciela Dzień tygodnia Godzina
Puźniak Krystyna wtorek 9:40 - 10:25
Smoter Marta poniedziałek 10:45 - 11:30
Grula Danuta piątek 10:45 - 11:30
Bochen Monika czwartek 10:45 - 11:30
Kozyrska Ewelina poniedziałek 12:35 – 13:20
Szmidt Bożena poniedziałek 11:45-12:30
Nadra Zofia czwartek 9:40 - 10:25
Skiba Michał czwartek 11:45-12:30
Kuropatnicka                       Agnieszka czwartek 9:40 - 10:25
Szyper - Michałuszko Renata czwartek 11:45-12:30
Dołba Ewelina wtorek 10:45 - 11:30
Pędzierska Dorota środa 10:45 - 11:30
Kozłowska Dorota poniedziałek 8:50 - 9:35
Kozyra Adam poniedziałek 10:45 - 11:30
Michałkiewicz Elżbieta środa 14.15-15.00
ks. Kotulski Krystian środa 12:35 – 13:20
Drzewicka Jadwiga środa 9:40 - 10:25
Michałuszko Barbara środa 10:45 - 11:30
Dąbrowska Elżbieta piątek 8:50 - 9:35
Grądkowski Jarosław środa 8:50 - 9:35
Natyna Dominika wtorek 8:50 - 9:35

2015/2016

Szczegóły

Rok szkolny 2015/2016 to już przeszłość...

            24 czerwca 2016 roku pożegnaliśmy kolejny już rok szkolny. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego, głos zabrała Pani Dyrektor. Przywitała przybyłych na tę uroczystość rodziców, uczniów oraz pracowników szkoły. W swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim za całoroczną pracę. Gratulowała uczniom wyników w nauce, rodzicom dziękowała za wsparcie i zaangażowanie w życie szkoły, a wszystkim życzyła wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

            Uczniowie wyróżniający się szczególnymi osiągnięciami w różnych dziedzinach, z rąk Pani Dyrektor otrzymali nagrody i świadectwa z wyróżnieniem.

            Rodzice, którzy włączyli się w prace na rzecz szkoły, otrzymali podziękowania.

Jednym z ważniejszych punktów uroczystości była ceremonia ślubowania uczniów klasy trzeciej gimnazjum. Absolwenci z dumą ślubowali godnie reprezentować szkołę podczas dalszej edukacji, zaś wartości, które wynieśli z tego miejsca, stosować w dorosłym życiu.

            Po części oficjalnej wysłuchaliśmy ostatnich słów wypowiedzianych przez uczniów opuszczających mury tej szkoły – uczniów klasy III gimnazjum. Były to słowa śmieszne, ale też wzruszające. Łzy pojawiły się nie tylko w oczach opuszczających szkołę... Bo to dla nich ten dzień był szczególny. Może po latach będą wspominać tych, których tu zostawili – koleżanki i kolegów, przyjaciół, nauczycieli i wychowawców.

            Mimo, że był to dzień wyczekiwany z niecierpliwością przez naszych absolwentów, to można było zauważyć na ich twarzach ślady właśnie tego wzruszenia. Nic dziwnego – zostawiają przecież miejsce, w którym każdy z nich przeżył pierwsze porażki, poznał smak sukcesu. W tym miejscu, chcą czy nie, zostawiają cząstkę siebie...

            Po ceremonii zakończenia roku szkolnego, uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Tam otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.

            Do zobaczenia więc po wakacjach!!!


Dnia 20 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Dzień ten obchodzony jest 26 września, ale my postanowiliśmy uczcić go właśnie teraz. Podczas uroczystej akademii mogliśmy się dowiedzieć, w jaki sposób uczyć się języków obcych, i że na ich naukę nie jest nigdy za późno. Następnie uczniowie klasy III zaprezentowali nam bajkę  o Rzepce w wersji angielskiej, zaś uczniowie V klasy bajkę o Czerwonym kapturku. Poszczególne klasy wzięły również udział w konkursie, w ramach, którego miały zaprezentować wylosowany wcześniej język, zaśpiewać piosenkę w tym języku, przygotować potrawy charakterystyczne dla danego kraju oraz wziąć udział w quizie o językach obcych, oceniany był również wystrój klas. Należy dodać, że wszystkie klasy zaprezentowały się wspaniale. Komisja w składzie pani Agnieszka Kuropatnicka i pan Adam Kozyra miała naprawdę dylemat z przyznawaniem punktów. Po podliczeniu wyników okazało się, że klasa V reprezentująca język francuski oraz IB gimnazjum przedstawiająca Hiszpanię, zdobyły taką samą liczbę punktów, z tego powodu klasy otrzymają nagrody we wrześniu,

Wszystkim zaś serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie i pracę
w przygotowanie do obchodów Dnia Języków Obcych i zapraszamy do zabawy za rok


Nasi amatorzy we wspólnych zmaganiach z zawodowcami…

W dniach 16 – 18 czerwca 2016r. młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła
w zgrupowaniu szkoleniowym dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Krasnobrodzie.

Przez trzy dni uczniowie brali udział w intensywnych ćwiczeniach pod kierunkiem członków Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu. Doskonalili swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, brali udział w bojowych ćwiczeniach strażackich. Zajęcia zakończyły się udziałem w zawodach z musztry.

Pomimo wysiłku, młodzież wróciła do szkoły pełna energii i zapału do podobnych działań w przyszłym roku.


„Cudze chwalicie, swego nie znacie” - taki tytuł nosił międzyszkolny konkurs fotograficzny, którego organizatorem był Zespół Szkół w Szewni Górnej.

Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy przyrodniczej wśród uczniów oraz promocja własnego regionu. Uczniowie poprzez fotografię mogli pokazać piękno otaczającej nas przyrody oraz rozwijać swoje zainteresowania fotografią. Na konkurs wpłynęło 38 prac wykonanych przez 15 uczniów. Wszystkie prace były bardzo ładne i trudno było wyłonić zwycięzców.

Ostatecznie jury przyznało:

I miejsce - Izabeli Bajak z Zespołu Szkół w Suchowoli;

II miejsce - Kacprowi Selechowi z Zespołu Szkół w Szewni Górnej;

III miejsce - Natalii Duszejko z Zespołu Szkół w Suchowoli

oraz dwa wyróżnienia uczennicom z Suchowoli: Angelice Pasiecznej oraz Joannie Kot.

Była to pierwsza edycja tego konkursu, tym bardziej cieszymy się, że tylu uczniów wzięło
w nim udział. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

 


W dniach 2-3 czerwca 2016 r. uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum wybrali się na wycieczkę, planowaną już od października poprzedniego roku.

W pierwszym dniu odwiedziliśmy Rodzinny Park Rozrywki „Energylandia” w Zatorze. Tu, miłośnicy adrenaliny korzystali z ekstremalnych rozrywek tzn. przejażdżki na urządzeniu zwanym Roller Coaster „Mayan”, czy Space Gun. W zasadzie, wszyscy dobrze znieśliśmy zaoferowane przez park rozrywki, czyli wirowanie w przestworzach i zawrotne prędkości. Ci, którzy woleli spokojniejsze przeżycia, korzystali z wolniejszych kolejek bądź Formuły 1. W wyścigach samochodów rywalizowali zarówno uczniowie jak i ich opiekunowie. Zdarzało się, że współpracujący ze sobą gimnazjaliści szachowali w samochodowym karambolu „ulubionych” opiekunów, torpedując własnym pojazdem ich auta.

Drugiego dnia podziwialiśmy piękną panoramę Bielska-Białej z okien kolejki linowej na szczycie Szyndzielni, na wysokości ponad 1000 metrów!

Po południu zwiedzaliśmy Muzeum w Auschwitz-Birkenau. Tu mogliśmy naocznie zobaczyć świadectwa zbrodni dokonane na ludności polskiej w obozach zagłady czasie II wojny światowej. Nasi wychowankowie z uwagą oglądali prezentowane przez przewodniczkę eksponaty, z przejęciem słuchali historii o tragicznych losach więźniów. Wszystkim nam towarzyszyła refleksja, że okrucieństwa wojny nigdy nie powinny się powtórzyć.

W drodze powrotnej już planowaliśmy trasę kolejnej wycieczki.

 


Igrzyska Rekreacyjno – Sportowe z okazji Dnia Dziecka

1 czerwca 2016 roku na hali sportowej ZS w Szewni Górnej została zorganizowana impreza pod wspólnym hasłem ,,Europejski Dzień Sportu".

Rozgrywki i zabawy sportowe zorganizowane dla dzieci z klas podstawowych oraz gimnazjum kolejny raz stworzyły szansę na zdrowe, aktywne spędzenie wolnego czasu, umożliwiając jednocześnie sprawdzenie swoich możliwości. A wszystko to odbyło się w atmosferze zdrowej rywalizacji, współzawodnictwa i pełnej integracji. Na wszystkie dzieci czekało wiele sportowych atrakcji . Podczas trzygodzinnej zabawy dzieciaki rozegrały mini turnieje piłki nożnej, brały udział w sprawnościowych torach przeszkód, wsyscigu na hulajnodze, oraz w różnych konkurencjach indywidualnych. Wiele emocji udzielało sie podczas przeciagania liny. Jak sie pózniej okazało byla to bardzo wyczerpujacą konkurencja dla zawodników.

Na zakończenie sportowych zmagań, uczestnicy otrzymali duplomy , a także kilogramy słodkości na zregenerowanie sił. Impreza sprawiła uczestnikom wiele radości, zabawy i satysfakcji.

 


30 maja 2016 r. uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej mogli „łamać głowy” w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym. Nasze „najtęższe umysły” do matematycznej rywalizacji zaprosiły koleżanki i kolegów z Zespołu Szkół w Suchowoli. Każdy, ze zgłoszonych pięciu zespołów, składał się po 1 uczniu z klasy czwartej, piątej oraz szóstej. Uczestnicy konkursu wykazywali się umiejętnościami logicznego i abstrakcyjnego myślenia rozwiązując rebusy, łamigłówki, zadania oraz krzyżówki matematyczne. Członkowie zespołów zdobywali dla drużyny punkty, odpowiadając na pytania indywidualnie. Często grupy wypracowywały rozwiązania, nad którymi trudzili się wszyscy.    Śmiało możemy potwierdzić, że biorący udział w konkursie, wykazali się dużą intuicją matematyczną i umiejętnościami, bowiem rozwiązywali z powodzeniem nietypowe zadania matematyczne. Choć zmagania konkursowe były zabawą, Komisja z aptekarską dokładnością zliczała uzyskiwane punkty i wskazała tych, którzy osiągnęli najwyższe wyniki.

Oto najlepsi:

Miejsce Członkowie zespołu
I Igor Cios kl.IV, Oliwia Kotarba kl.V, Izabela Tymosz kl.VI
II Szymon Kania kl.IV, Aneta Pupiec kl.V, Justyna Grela kl.VI
III Natalia Chrzan, Karolina Oleszczak, Michalina komisarczuk

 


12 maja 2016r. uczniowie klasy V uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Ośrodku Edukacyjno- Muzealnym w Zwierzyńcu. Atrakcją zajęć były pomoce dydaktyczne tzn. mapy Roztocza opisane językiem Braille’a. W wycieczce do Zwierzyńca towarzyszyli pięcioklasistom uczniowie IV klasy.

Wszyscy przeszli niezły „chrzest bojowy” na szlaku ścieżki dendrologicznej z Górecka Starego do Florianki. Przewodniczką na szlaku była Pani Małgorzata Tronkowska, pracownik Ośrodka Edukacyjno- Muzealnego w Zwierzyńcu. Pogoda nam dopisała i mogliśmy podziwiać koniki polskie oraz unikatowe okazy drzew z dawnych szkółek leśnych, założonych w roku 1901 przez zarządcę Florianki - Franciszka Fejfer-Stankowskiego. Szczególnie zachwyciły nas korkowiec amurski, dąb „ Florian” oraz klon-jawor o ciekawym łuskowatym pniu.

W samej Floriance oglądaliśmy powozy, stajnie koników polskich, owce uhruskie i imponujących rozmiarów lipę.

Po drodze podziwialiśmy przykłady sztuki Landartu (sztuki w naturze), najbardziej spodobała nam się płaskorzeźba św. Krzysztofa.

 


Święto Patrona już za nami …

            Tegorocznym obchodom Święta Patrona Szkoły towarzyszył wyjątkowy nastrój.
W tym roku bowiem obchodziliśmy
35. Rocznicę nadania Szkole Imienia połączoną z 73. Rocznicą Bitwy pod Wojdą.

czytaj całóść .....

 


III Ogólnopolski Bieg wokół Twierdzy Zamość odbył się po honorowym patronatem Sławomira Zawiślaka, posła na Sejm RP, Przemysława Czarnka, wojewody lubelskiego, Sławomira Sosnowskiego, marszałka województwa lubelskiego oraz Andrzeja Wnuka, prezydenta Zamościa. Głównym organizatorem było Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie LZS w Zamościu we współpracy z klubem sportowym „Agros” Zamość i miastem Zamość. W tym roku zmieniło się miejsce organizacji biegu. Zarówno start, jak i meta usytuowane zostały na Rynku Wielkim, a trasa wiodła uliczkami Starówki. Oczywiście krótszy dystans pokonywały dzieci i młodzież. Kobiety i mężczyźni biegli na dystansie 5 tys. m. Trasę takiej samej długości mieli do przebycia miłośnicy nordic walking. Jednak nie wyniki były najważniejsze w tej wspaniałej imprezie ale sam udział i sprawdzenia swoich możliwości. Naszą szkołę reprezentowali Jakub Polakowski, Eryk Guziak, Joanna Świrgoń, Łukasz Lewusz, Martyna Krzywonos, Wiktoria Guziak, Przemysław Częścik. Wszystkim naszym zawodnikom i zawodniczkom należą się brawa za walkę o jak najlepsze miejsca. Gratulujemy Przemkowi Częścikowi za zajecie I miejsca w kategorii klas I-II chłopców na dystansie 300m.


Uchwalenie Konstytucji 3 Maja to ważne dla Polaków Święto. Dla podkreślenia rangi 225.Rocznicy, uczniowie naszej szkoły – tym razem również najmłodsi – przygotowali program artystyczny.

Była to bardzo ciekawa i nietypowa lekcja historii. Dzieło Sejmu Wielkiego bowiem przez lata było symbolem odrodzenia Polski i ostatniej próby wybicia się na niepodległość. Dlatego ważne jest, by na co dzień krzewić idee patriotyzmu i myślenia kategoriami państwa.

Nasza szkolna uroczystość stała się okazją do refleksji na temat patriotyzmu i dumy bycia Polakiem. Była też przypomnieniem o dziele Sejmu Wielkiego i jego znaczeniu dla Polaków.

„Niech każdy (…) miłość własną – kraju miłości poświęci!”


Dnia 26. kwietnia 2016 r. uczniowie klasy III: Kinga Kuśmierz i Bartłomiej Persik wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym, którego organizatorem był Zespół Szkół w Suchowoli. Konkurs składał się z dwóch części: dyktanda i testu ortograficznego. Uczeń Bartłomiej Persik zdobył III miejsce i otrzymał nagrody książkowe oraz dyplom.

Gratulujemy!


Wy jesteście moją nadzieją …

To przesłanie towarzyszyło uczniom naszej szkoły 8 kwietnia 2016 roku, kiedy obchodziliśmy 11. Rocznicę Śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II.

Była to chwila pełna refleksji i zadumy.

Podczas uroczystej akademii wysłuchaliśmy wielu ciepłych słów o tym Wspaniałym Człowieku. Człowieku, który bardzo kochał ludzi na całym świecie i choć fizycznie był daleko, sercem nigdy nie opuszczał Ojczyzny.

Piękna scenografia, niezwykłe słowa pieśni i utworów poetyckich w pełni oddały osobowość Świętego i naszą pamięć o Nim.

I nie jest ważne to, że od lat nie ma Go z nami. W sercach, duszy pozostanie naszym Przewodnikiem w życiu już na zawsze.

Pamiętamy, wspominamy …


W czwartek 31.03.2016r w hali ZS w Szewni Górnej rozegrano Międzyszkolny Halowy Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Adamów. Otwarcia turnieju dokonał wójt Gminy Adamów Pan Dariusz Szykuła życząc wszystkim drużynom super zabawy, mnóstwa bramek oraz rywalizacji zgodnie z zasadami Fair Play. W turnieju udział wzięły SP Szewnia Górna, SP Krasnobród, SP Kaczórki oraz SP Suchowola wystawiając reprezentacje szkół chłopców oraz dziewcząt, które rozgrywały mecze systemem każdy z każdym.czytaj więcej ....


UCZNIOWIE WYRÓŻNIAJĄCY SIĘ W NAUCE

W ROKU SZKOLNYM 2015-2016 zobacz ....


Zgodnieztradycjąnaszejszkoły,21marcaodbyłysięprezentacjeprojektówedukacyjnych,realizowanychprzezuczniów  klasydrugiej.

Uczniowiebylipodzieleninaczteryzespołyirealizowaliprojektyznastępującychprzedmiotów:matematyka,biologia,geografiaiwychowanie-fizyczne.Każdazgrupwybrałanajbardziejinteresującyichtemat.

Publicznaprezentacja,wobecnościzaproszonejPaniDyrektor,nauczycieliorazuczniówgimnazjum,byłazwieńczeniemkilkutygodniowejpracy.Nasidrugoklasiści,wodświętnychstrojachgalowych,zaprezentowaliefektyswoichdziałań.Obserwatorzypoznalihistoriępowstanialiczb,tajemniceKosmosu,równietajemniczyświatzmysłówczłowiekaoraztaniec,jakoformaaktywnościfizycznejwróżnychodsłonach.

Wszystkieprzedstawioneprojektybyłybardzociekawe.Widaćbyło,żepracawramachichrealizacji,wymagałaniezwykłejdeterminacjiuczniów.Nauczyłaichwspółpracywgrupie,odpowiedzialnościzapowierzonezadania.Gimnazjaliściuwierzyliwswojemożliwościipokonalistres.

Byłoniezwykleuroczyście,aleteżwesoło.Jednazuczennicskuteczniebudowałanapięciewśródzaproszonychgości.

Kolejnytakipokazjużzarok!

 


Dnia 29 stycznia 2016r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka.

Tego dnia dzieci z oddziałów przedszkolnych z uśmiechem na ustach zaprezentowały wspólnie przygotowany program artystyczny. Z ogromnym wzruszeniem dziadkowie słuchali słów wypowiadanych przez wnuczęta. Dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami. Przygotowały też smaczny i słodki poczęstunek.

Zaproszonym gościom towarzyszyła radość i duma ze swoich wnucząt, a uściskom i całusom nie było końca.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.


Niech żyje bal!

            Karnawał to czas zabawy, a choinka noworoczna w szkole jest jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń dla dzieci i młodzieży. Dlatego 23 stycznia 2016 r. hala sportowa, przystrojona w świąteczną dekorację, na czas zabawy zmienia się w salę balową.

            Tego dnia dzieciom i młodzieży towarzyszyło wiele wrażeń i emocji. Uczniowie klas młodszych przybyli w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie. Najmłodsi bawili się w godzinach porannych.

            Natomiast gimnazjaliści i uczniowie starszych klas szkoły podstawowej zaprezentowali niezwykłą galerię wspaniałych, młodzieżowych strojów i fryzur. Przy ulubionej muzyce młodzież bawiła się do 21.00.

            W przerwach, zabawę umilał poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zabawa noworoczna to przecież wspaniała okazja do bliskiej współpracy z rodzicami, którzy chętnie włączają się w organizację tej imprezy. W tym roku również była to okazja do spotkania uczniów, rodziców i nauczycieli.

            Było tak, jak powinno być – głośno, wesoło i bardzo, bardzo przyjemnie. Następne takie spotkanie już za rok …


22 stycznia młodzież gimnazjalna postanowiła wykorzystać uroki zimy i wyjechała na lodowisko do Zamościa. Pogoda dopisała – przy kilkustopniowym mrozie prószył lekko śnieg.

Niektórzy na lodzie stawiali swoje pierwsze kroki, inni doskonalili swoje umiejętności. Było parę upadków, bolały mięśnie, ale humory dopisywały!

Wyjazd był niezwykle udany... Czas spędzony na lodowisku upłynął bardzo szybko i przyjemnie. Zmęczeni, ale uśmiechnięci i zrelaksowani uczniowie wrócili do szkoły.

Zdjęcia są dowodem na to, że w zdrowy sposób, w miłym towarzystwie można spędzać czas.

I już dziś zadajemy sobie pytanie – kiedy kolejny taki wyjazd?


21 stycznia 2016 r. uczniowie z klas IV, V i VI pod opieką pań Eweliny Kozyrskiej, Zofii Nadry, Edyty Sobczyk uczestniczyli w wyjeździe na lodowisko do Zamościa. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na wyjazd. Na miejsce dotarliśmy około godziny 9.00 i po krótkim przygotowaniu byliśmy gotowi do jazdy. Nie obyło się bez upadków, na szczęście niegroźnych – wywołujących salwy śmiechu. Ci, którzy stawiali pierwsze kroki na lodzie, mimo upadków i potknięć, nie dawali za wygraną i przy pomocy bardziej doświadczonych kolegów starali się pojąć technikę poruszania po lodzie. Po ponad godzinnej wizycie na lodowisku wszyscy bardzo zgłodnieli, dlatego też naszą wycieczkę zakończyliśmy w pizzerii. Było super! W przyszłym roku również poszalejemy na lodowisku.Dnia 19 stycznia 2016 r. przedszkolaki i uczniowie klas pierwszych spotkali się z pracownikiem Nadleśnictwa Zwierzyniec, Panem Jarosławem Dąbrowskim. Dzieci obejrzały film edukacyjny, przedstawiający życie zwierząt w okresie zimowym. Pan Leśniczy podpowiedział, jak prawidłowo dokarmiać zwierzęta i ptaki. Zachęcał do budowania karmników. Przekazał  kule dla ptaków wypełnione ziarnem, nasionami i tłuszczem, które zostaną powieszone na drzewach przed szkołą. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań Panu Leśniczemu i ochoczo z tej możliwości skorzystały.

Dzięki zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami i ptakami.

Panu Leśniczemu bardzo serdecznie dziękujemy za interesujące spotkanie.


  

Konkurs pod hasłem

Literacki spacer po Gminie Adamów

podsumowany!

            Konkurs został ogłoszony w listopadzie 2015 roku i adresowany był do uczniów gimnazjum. Zadanie konkursowe polegało na zredagowaniu tekstu prozatorskiego. Zgłoszone prace miały dotyczyć ludzi, miejsc lub wydarzeń związanych z Gminą Adamów.

            Głównym celem przedsięwzięcia było pobudzenie aktywności twórczej w dziedzinie literatury, konfrontacja twórczości literackiej młodzieży a także promocja utalentowanych adeptów literatury.

            I miejsce przyznano Wiktorii Szykulskiej – uczennicy klasy Ib gimnazjum. Nagrodzono ciekawy koncept oraz oryginalność pracy.

            A oto, co Wiktoria powiedziała o swojej pracy:

            W opowiadaniu piszę o pięknie, jakie w sobie przechowuje ten malowniczy region i tajemnicach, które skrywa w każdym zakątku. Poruszam problematykę trudnych wspomnień i konsekwencji, jakie pociągają.

            II miejsce przyznano Klaudii Gontarz – uczennicy klasy Ia oraz Aleksandrze Szarafin – uczennicy klasy II gimnazjum.

            Moja praca opisuje najpiękniejszy zakątek w Bondyrzu. I choć jestem mieszkanką innej gminy, będę często do tego miejsca wracać, niezależnie, gdzie będę w przyszłości i wiek nie będzie miał znaczenia – powiedziała Klaudia.

            Mnie natomiast zafascynowała magia i historia Wojdy. To miejsce mnie uspokaja, inspirując jednocześnie do działania – tak o swoim pomyśle na pracę literacką mówi Ola.

            Autorki otrzymały nagrody książkowe, a wszyscy uczniowie mogą poznać ich prace, ponieważ zostały one przekazane do biblioteki szkolnej.


Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy …

            22 grudnia był w naszej szkole dniem szczególnym. Mieniąca się tysiącami barw choinka, dekoracje świąteczne goszczące wszędzie – w salach lekcyjnych, na korytarzu, wszyscy odświętnie ubrani i niezwykły gość – Pan Wójt Gminy Adamów – to dowód na to, że święta tuż, tuż!

            To niezwykłe spotkanie rozpoczęli nasi szkolni aktorzy, którzy z wielkim przejęciem i wdziękiem zaprezentowali się w Jasełkach.

            Następnie w każdej klasie, wspólnie z wychowawcami, uczniowie podzielili się opłatkiem. Przy stołach nakrytych śnieżnobiałymi obrusami składali sobie świąteczne życzenia. Nastrój potęgowały płynące z głośników przepiękne, polskie kolędy.

            Intrygującą częścią tego dnia było posumowanie Konkursu na najbardziej świąteczną salę lekcyjną. Komisja konkursowa miała trudne zadanie. Okazało się bowiem, że wszystkie sale były pięknie, oryginalnie udekorowane. Autorzy scenografii wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością. Nagrody otrzymali zatem wszyscy. Nie mogło być inaczej!

            W kolejnych konkursach uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najlepsi zostali nagrodzeni, zaś pozostali otrzymali podziękowania za udział.

            Ten dzień, to chwile niezwykłej magii i uroku. Obchodzony niby tak samo, a każdego roku inaczej .


Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy kalendarz adwentowy

21 grudnia odbyła się w naszej szkole III edycja konkursu na najładniejszy kalendarz adwentowy. Na konkurs wpłynęło wiele prac, ale liczył się przede wszystkim oryginalny pomysł, wkład pracy i poprawność językowa.

Wśród wielu pomysłowych kalendarzy nagrodzone zostały kalendarze:

Klaudii Gontarz, Klaudii Pliżgi , Kacpra Selecha,  Izabeli Dudek i Agaty Greszty.

Zwycięzcom gratulujemy, zaś wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, gdyż ich kalendarze wypełniły świąteczny nastrój w szkole.

Konkurs zorganizowała i przeprowadziła pani Elżbieta Michałkiewicz, nauczyciel języka niemieckiego.Wizyta górnika w naszej szkole.

4 grudnia 2015 roku w naszej szkole gościliśmy górnika - Pana Marka Kaweckiego. Zaprezentował się on w pełnym galowym umundurowaniu. Dzieci  miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej, szpadzie, kordzikowi i odznaczeniom,  które otrzymują górnicy za długoletnią, ciężką pracę w kopalni. Niezwykły Gość opowiadał o tym, jakie są kolory pióropusza na górniczej czapce i kto je nosi.  Zapoznał nas z pochodzeniem nazwy Święta Górniczego - ,,Barbórki”. Przyniósł ze sobą węgiel różnego rodzaju i nauczył dzieci,  jak  go rozpoznawać. Wszyscy, nie tylko dzieci z uwagą słuchali opowieści dotyczących zawodu górnika. Była to dla nas z pewnością niezwykle ciekawa i wzruszająca  lekcja. Miłą niespodzianką było także obdarowywanie przez gościa cukierkami uczestników spotkania.

Serdecznie dziękujemy Panu Markowi Kaweckiemu za spotkanie, które na długo pozostanie w naszej pamięci.


4 grudnia młodszą grupę przedszkolaków odwiedził Święty Mikołaj. Jego wizytę zapowiedział aniołek, który uprzedził dzieci, że Święty Mikołaj już się zbliża. Przedszkolaki z niecierpliwością czekały na jego przyjście, a gdy już się pojawił, na powitanie zaśpiewały mu piosenkę. Potem odbyło się wręczanie prezentów. Ponieważ w tej grupie są tylko grzeczne dzieci, Święty Mikołaj nikomu nie podarował rózgi. Gdy prezenty były już wręczone, przedszkolaki zaprosiły Mikołaja do wspólnego tańca. W ostatniej części spotkania odważne dzieci mogły przytulić się do Świętego Mikołaja. Szkoda, że Mikołaj odwiedza przedszkole tylko raz w roku.


27 listopada 2015r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości uczestniczyła Pani Dyrektor Elżbieta Kuźma, rodzice, nauczyciele, uczniowie  naszej szkoły oraz  dzieci z grup przedszkolnych. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny pokazując, że potrafią śpiewać, tańczyć oraz recytować wierszyki. Musiały też wykazać się sprawnością fizyczną wykonując określone zadania. Następnie złożyły uroczystą przysięgę.  W dalszej kolejności Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania i wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy. Po oficjalnej części dzieci udały się do swoich sal na poczęstunek przygotowany przez rodziców.


W okresie od 19 października do 19 listopada 2015r. dzieci z młodszej grupy przedszkolnej uczestniczyły w kampanii społecznej ,,Cała Polska czyta dzieciom”. Gościły w sali przedszkolnej Panią Dyrektor Elżbietę Kuźmę, rodziców i nauczycieli. Zaproszeni goście czytali im książki. Czytanie odbywało się codziennie , w czasie poobiedniego odpoczynku. Za pięknie przeczytaną bajkę przedszkolaki nagradzały gości dużymi brawami i orderem uśmiechniętej buźki. W tym czasie dzieci odwiedziły też szkolną bibliotekę i urządziły w sali ,,Kącik książki”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z naszego zaproszenia i poświęcili swój wolny czas, żeby poczytać przedszkolakom. Szczególne podziękowania składamy Pani Annie Szykule  i uczennicy naszej szkoły Aleksandrze Rak za przekazanie książek do naszego ,, Kącika książki”.

Przedszkolaki tak polubiły głośne czytanie , że stało się ono ich codziennym rytuałem.


A gdy wolności przyszedł czas...

to myśl przewodnia uroczystej akademii poświęconej najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu – 97. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

            10 listopada 2015 roku uczniowie naszej szkoły zaprezentowali niezwykle wzruszający program artystyczny poświęcony wydarzeniom poprzedzającym datę 11 listopada 1918 roku. Przypomnieli najważniejsze daty i najważniejsze postaci. Interpretacje muzyczne i recytatorskie sprawiły, że dzieci i młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu „uczestniczyła” w tej szczególnej lekcji historii.

            Podniosły nastrój chwili podkreślały też galowe stroje uczniów, przypięte biało – czerwone kotyliony i scenografia sali: biel i czerwień kwiatów wykonanych przez młodzież.

            Różne refleksje nasuwały się uczestnikom akademii. Najważniejsza dotyczyła z całą pewnością wartości, jaką jest niepodległość. Dzisiaj wszyscy zdaliśmy egzamin z naszego współczesnego patriotyzmu.Tym, co zmarli za Ojczyznę,
Hołd wdzięczności Polska składa.
Im to bowiem zawdzięczamy
Wolność – polską mowę w szkole,
To, że tylko z ksiąg historii
Poznajemy dziś niewolę.”

            30 października  2015 r. uczniowie klas IA, IB, IIA, IIB, III, IV oraz V uczcili pamięć zmarłych w czasie II wojny światowej składając pod pomnikiem szkolnym wiązankę i zapalając znicze.PIERWSZOKLASIŚCI ZOSTALI PRZYJĘCI

W POCZET UCZNIÓW SZKOŁY

Ślubowanie i pasowanie na ucznia jest bardzo ważnym dniem w życiu każdego małego człowieka. To niezwykłe wydarzenie odbyło się  28 października 2015 r. w Zespole Szkół w Szewni Górnej. Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się umiejętnościami recytatorskimi, wokalnymi oraz zdać egzamin z zakresu bezpieczeństwa i zasad zachowania w szkole.Występ dzieci spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem wszystkich zgromadzonych uczniów naszej szkoły, nauczycieli oraz rodziców. Mali artyści za każdym razem byli nagradzani gromkimi brawami.Następnie pierwszoklasistów czekało uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Po tej doniosłej chwili, pani Dyrektor Elżbieta Kuźma, magicznym ołówkiem, dokonała pasowania  uczniów i złożyła im i ich rodzicom najlepsze życzenia, a następnie  wręczyła pamiątkowe, kolorowe dyplomy i legitymacje szkolne. Miłym akcentem była słodka niespodzianka przygotowana i wręczona pierwszakom przez uczniów klas drugich. Uroczystość zakończyła sesja fotograficzna oraz słodki poczęstunek przygotowany  przez rodziców.

Chwila ta na pewno pozostanie w pamięci uczniów na całe życie."Czytam sobie w bibliotece"

22 października 2015r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu odbyło się spotkanie warsztatowe w ramach akcji „Czytam sobie w bibliotece". Celem zajęć była promocja czytelnictwa wśród dzieci. W czasie warsztatów uczniowie mieli możliwość poznać opowiadania znanego polskiego autora książek dla dzieci: „Wyprawa na biegun"  i „Maja na tropie jaja" Rafała Witka. Pod opieką pani: M. Bochen, D. Gruli, A. Kuropatnickiej i E. Kozyrskiej w warsztatach uczestniczyło 47 uczniów z kl. II i III. Spotkanie z książką było okazją do wspólnej zabawy inauki.


Corocznym zwyczajem uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym apelu zorganizowanym z okazji Dni Papieskich. W tym roku nasi „artyści” z wdzięcznością wspominali życie i dzieło Papieża pod hasłem Jan Paweł II – Patron Rodziny.

            Apel był podziękowaniem dla Tego, który zawsze wskazywał drogę ku temu, co piękne i dobre. Uczniowie przypomnieli, że Jan Paweł II dał świadectwo niezwykłej siły ducha, wiary, miłości Boga, człowieka, był uosobieniem prawdy i mądrości. Kiedyś powiedział, że chciałby być zapamiętany jako Papież Rodziny, dlatego z całą pewnością możemy stwierdzić, że spełniło się Jego marzenie.  Wszyscy, w skupieniu i z niezwykłą uwagą, słuchaliśmy słów wypowiadanych przez uczniów, które potraktowaliśmy wręcz jako wezwanie do refleksji nad rodziną oraz do wytrwałej modlitwy w jej intencji.

            Było niezwykle refleksyjnie, wzruszająco i uroczyście.


  14 października to szczególna data. W tym dniu świętujemy Dzień Edukacji Narodowej, zwany powszechnie Dniem Nauczyciela.

            I właśnie tego dnia, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z udziałem wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i administracji oraz zaproszonych gości. Uczniowie piosenkami i wierszami uświetnili ten dzień. Wiele ciepłych słów popłynęło w stronę nauczycieli. Najmłodsze dzieci i młodzież każdym słowem podkreślali swą wdzięczność za codzienną pracę swoich pedagogów, ich poświęcenie, czujność i troskę.

            Pani Dyrektor w swoim przemówieniu również mówiła o pięknej, ale jakże trudnej pracy nauczyciela. Podziękowała za zaangażowanie i życzyła wielu sił i wytrwałości w tym szczególnym zawodzie. Wręczyła też Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom.

            Wiele ciepłych słów i życzeń padło ze strony zaproszonych gości. Były kwiaty, dyplomy i słowa uznania w stosunku do wszystkich pracowników naszej szkoły.

            Tego dnia społeczność szkolna powiększyła się już oficjalnie o uczniów klas pierwszych. W podniosłej atmosferze, przed sztandarem szkoły, gimnazjaliści złożyli uroczyste ślubowanie.

            Wierzymy, że słowa wypowiedziane są odzwierciedleniem postawy uczniowskiej, odpowiedzialności i symbolem dojrzałości.

            Witamy więc pierwszaków wśród uczniów gimnazjum. Życzymy efektywnej, uwieńczonej sukcesami pracy, pracy wśród przyjaciół i życzliwych ludzi.


76 lat temu, 27 września 1939 r. rozpoczęto tworzenie struktur Polskiego Państwa Podziemnego, które w czasie okupacji niemieckiej działało na rzecz podtrzymania polskości. W piątek, 25 września uczciliśmy pamięć  tych, którzy podjęli otwarta walkę z okupantem i za wierną służbę Rzeczpospolitej zapłacili wysoką cenę: wygnania, więzienia, życia…

„Zacięta wola wytrwania –

- to nic, że więzienia są pełne,

- to nic, że jest Oświęcim,

bo oni – P o l s k a P o d z i e m n a

swym całym życiem świadczą,

że Polska nie zginęła, że żyje i że  z w y c i ę ż y!”16 września 2015 roku uczniowie naszej szkoły obejrzeli w zamojskim kinie Stylowy niezwykle piękną animację, adaptację uwielbianej na całym świecie książki Mały Książę Antoine'a de Saint – Exupery'ego. Reżyserem tego arcydzieła jest Mark Osborne. Nad filmem pracowała światowa ekstraklasa specjalistów od animacji, czego efektem jest niezwykła i ponadczasowa – jak mówią specjaliści – historia małej dziewczynki, jej tajemniczego sąsiada – Pilota i Małego Księcia, którego oboje pokochali nad życie.

            Z filmu płynie przesłanie, by jak najdłużej zachować w sobie dziecko. Warto było obejrzeć, mówią nasi uczniowie.


01 września 2015 roku uczniowie na dobre pożegnali wakacje

i powitali nowy rok szkolny 2015/2016.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor – Elżbieta Kuźma, która powitała serdecznie uczniów i ich rodziców, nauczycieli oraz przedstawicieli Urzędu Gminy w Adamowie. Nastepnie cała społeczność szkolna i zaproszeni goście wzięli udział we mszy św. celebrowanej przez księdza Józefa Zwolaka, minutą ciszy uczcili pamięć poległych w czasie II wojny światowej.

Końcowym akcentem inauguracji były życzenia Pani Dyrektor, która wychowankom życzyła sukcesów w nowym roku, a nauczycielom inspiracji, wielu ciekawych i twórczych pomysłów w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Do tych ciepłych słów dołączyła Przewodnicząca Rady Gminy Adamów – Pani Bożena Skiba i przekazała życzenia w imieniu Wójta.

Po spotkaniu z wychowawcami, uczniowie udali się do domów, by jeszcze choć na chwilę przedłużyć wakacje ...


Zgodnieztradycjąnaszejszkoły,21marcaodbyłysięprezentacjeprojektówedukacyjnych,realizowanychprzezuczniów  klasydrugiej.

Uczniowiebylipodzieleninaczteryzespołyirealizowaliprojektyznastępującychprzedmiotów:matematyka,biologia,geografiaiwychowanie-fizyczne.Każdazgrupwybrałanajbardziejinteresującyichtemat.

Publicznaprezentacja,wobecnościzaproszonejPaniDyrektor,nauczycieliorazuczniówgimnazjum,byłazwieńczeniemkilkutygodniowejpracy.Nasidrugoklasiści,wodświętnychstrojachgalowych,zaprezentowaliefektyswoichdziałań.Obserwatorzypoznalihistoriępowstanialiczb,tajemniceKosmosu,równietajemniczyświatzmysłówczłowiekaoraztaniec,jakoformaaktywnościfizycznejwróżnychodsłonach.

Wszystkieprzedstawioneprojektybyłybardzociekawe.Widaćbyło,żepracawramachichrealizacji,wymagałaniezwykłejdeterminacjiuczniów.Nauczyłaichwspółpracywgrupie,odpowiedzialnościzapowierzonezadania.Gimnazjaliściuwierzyliwswojemożliwościipokonalistres.

Byłoniezwykleuroczyście,aleteżwesoło.Jednazuczennicskuteczniebudowałanapięciewśródzaproszonychgości.

Kolejnytakipokazjużzarok!

aktualności 1 semestr 2014/2015

Szczegóły

ZABAWA KARNAWAŁOWA

W sobotę 31 stycznia 2015r. odbył się w naszej szkolebal karnawałowy. Dzieci z  klas I-III szkoły podstawowej oraz zespołu przedszkolnego bawiły się w godzinach 10.00-15.00. Uczniowie najmłodszych klas przedstawili część artystyczną, natomiast przedszkolaki zatańczyły układ taneczny. Po występach uczniowie udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Potem wszyscy bawili się wyśmienicie przy muzyce przygotowanej przez didżeja.DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA. Wychowankowie oddziałów przedszkolnych z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka zaprezentowali część artystyczną. Zarówno babcie jak  i dziadkowie mogli usłyszeć wierszyki oraz piosenki związane z ich świętem. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe twarze ukazują, że ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.


Międzyszkolny  Noworoczny Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy  Adamów . W piątek 16stycznia2015r.  w ZS w Suchowoli odbył się Noworoczny Halowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych zorganizowany przez Gminę Adamów oraz Koordynatora imprez sportowych w środowisku wiejskim. W zaciętej rywalizacji udział wzięło 5 szkół, w tym dwie z terenu gminy Adamów oraz trzy szkoły z gminy Krasnobród.  Dla zwycięzców Wójt Gminy  Adamów Dariusz Szykuła ufundował dyplomy, statuetki, medale i puchary. Szkoły wystawiły reprezentacje chłopców i dziewcząt. Drużyny rywalizowały system każdy z każdym. Reprezentacja chłopców naszej szkoły w składzie: Daniel Farion, Domnik Stropek, Patryk Naworol, Krzysztof Sinkiewicz, Mateusz Łosiewicz, Eryk Guziak, Mateusz Krzywonos, Piort Bilek wywalczyła  III miejsce, a reprezentacja dziewcząt w składzie: Martyna Kania, Joanna Świrgoń, Małgorzata Grela, Patrycja Sarzyńska, Marta Gruszkiewicz, Klaudia Gancarz, Paulina Kwaśniuk, Izabela Dudek IV miejsce. Natomiast  najlepszym zawodnikiem turnieju okazał sie uczeń naszej szkoły Eryk Guziak.

 


23 stycznia 2015r. klasy I, II i III gimnazjum z zapartym tchem. obejrzały tolkienowską sagę  „Hobbit: Bitwa pięciu armii”. Bitwa została stoczona pomiędzy armią goblinów i wargów, a połączonymi siłami ludzi, elfów i krasnoludów. Uniwersalne wartości takie jak przyjaźń, odpowiedzialność, lojalność, czy miłość po raz kolejny zwyciężyły chęć wzbogacenia się i panowania nad światem. Hobbit: Bitwa Pięciu Armii” to doskonałe zwieńczenie przygody Bilbo Bagginsa i jego kompanów. Niezdecydowanych zachęcamy do pójścia na film.

Zgodnie z planem po przeżyciach duchowych zafundowaliśmy sobie coś bardziej przyziemnego, jazdę na lodzie. Nikogo nie musimy zapewniać, że poziom naszego łyżwiarstwa jest bliski mistrzowskiemu. Zatem doskonaliliśmy piruety i zaawansowane figury lodowe.

 


Laureatki II Krasnobrodzkiego Konkursu Kolęd i Pastorałek.

W II Krasnobrodzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbył się dnia 23.01.2015 r. zorganizowanym przez Zespół Szkół przy Sanatorium Rehabilitacyjnym w Krasnobrodzie wzięły udział nasze dwie uczennice i obie zostały jego laureatkami w swoich kategoriach. PAULINA SZAWRACKA (klasa III) zajęła - I miejsce, w kategorii solistów klas I/III  oraz KLAUDIA GANCARZ (klasa VI b) zajęła - I miejsce, w kategorii solistów klas IV/VI. Paulinka przygotowywała się pod kierunkiem Pani Jadwigi Drzewickiej a Klaudia  pod kierunkiem Pani Doroty Kozłowskiej. SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!


14 stycznia 2015 r. uczniowie klasy , II i III już po raz kolejny wzięli udział w zajęciach realizowanych w ramach programu edukacyjnego Fundacji WOŚP ,,Ratujemy i uczymy ratować”. Zajęcia zostały przeprowadzone  przez Pana Marcina Morynia,. Miały one na celu przypomnienie uczniom  podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. W czasie zajęć dzieci obejrzały film animowany ,,Doktor Kręciołek”, a następnie praktycznie wykonywały kolejne czynności ratujące życie poszkodowanemu.

 


5 stycznia 2015 r. doskonaliliśmy nasze umiejętności łyżwiarskie. W tym celu udaliśmy się na lodowisko do Zamościa. Uczniowie klasy IV i V zadowolili się jazdą przez 1 godzinę, natomiast weterani łyżwiarstwa klasy VIA i VIB wirowali na tafli lodowej przez 2 godziny i jak głosi wieść gminna mieli ochotę na więcej. Po dużej aktywności ruchowej pozwoliliśmy sobie na przyjemność kulinarną, udaliśmy się do pizzerii Da Grasso na konsumpcję naszych ulubionych  dań.

 


Mikołajki w naszej szkole. Wczesnym rankiemprzybył do naszej szkoły  Św. Mikołaj. Na jego wizytę uczniowie czekali już od dłuższego czasu. Po złożonych obietnicach i zapewnieniach wszystkich uczniów, że będą starały się pilnie uczyć igrzecznie zachowywać się w domu i szkole, Św. Mikołaj obdarował je prezentami. Odwiedził wszystkie klasy pozostawiając dla każdego coś słodkiego.Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej.

Dnia 20 grudnia 2014 r. na sali gimnastycznej ZS w Krasnobrodzie odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej, w którym uczestniczkami były dziewczyny klas gimnazjalnych. czytaj więcej ...


Ostatni dzień przed przerwą świąteczną upłynął uczniom naszej szkoły na radosnym oczekiwaniu na Boże Narodzenie. Oprócz wspólnej Wigilii oraz Jasełek, już po raz drugi mogliśmy uczestniczyć w Bożonarodzeniowym Konkursie Recytatorskim. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności konkurując w dwóch grupach wiekowych. Zwycięzcy w kategorii klas I-III szkoły podstawowej oraz oddziałów przedszkolnych to:

Julia Kowalczuk (klasa III) -  I miejsce

Patryk Pura (klasa II) - II miejsce

Karol Flaga (klasa IB) - III miejsce

Natomiast w kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum na uznanie zasłużyli:

Klaudia Gontarz  (klasa VIA) -  I miejsce

Mielna Żwirek (klasa V) - II miejsce

Wiktoria Szykulska (klasa VIA) - III miejsce

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 


W piątek 19 grudnia 2014 roku w naszej szkole odbyły się Jasełka przygotowane przez uczniów II, III oraz IV klasy. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Sceny z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami. Pod koniec przedstawienia Maria i Józef  podzielili się opłatkiem z Panią Dyrektor Elżbietą Kuźmą

 


Przed Świętami Bożego Narodzenia we wtorek 16 grudnia 2014 r.  zaprosiliśmy  rodziców  z oddziałów przedszkolnych na warsztaty plastyczne, żeby wspólnie zrobić niezwykłe, niepowtarzalne świąteczne ozdoby. I udało się. Rodzice  ( a także jedna ciocia)  przyszli  z głowami pełnymi ciekawych pomysłów. Robiliśmy kartki świąteczne, choinki i papierowe aniołki.  Teraz bardzo dziękujemy WSZYSTKIM RODZICOM I CIOCI za przyjęcie naszego zaproszenia i  miło spędzony czas. A oto wytwory naszej wspólnej pracy:

 


 INFORMACJA DLA RODZICÓW

 • Od 22 grudnia 2014r. do 01 stycznia 2015 r. włącznie w naszej szkole jest przerwa świąteczna.
 • 2 i 5 stycznia 2015 r. są dniami normalnej pracy szkoły – będą odbywać się zajęcia dydaktyczno- wychowawcze zgodnie z planem lekcji.
 • 6 stycznia 2015r. – dzień wolny od zajęć dydaktyczno - wychowawczo- opiekuńczych (święto Trzech Króli).
 • W dniach: 22,23,24 grudnia oraz 29, 30 i 31 grudnia 2014 r. istnieje możliwość zapewnienia Państwa dzieciom opieki w szkole. Jeśli Państwo są tym zainteresowani, proszę wcześniej poinformować swoich wychowawców.

Dzień Śniadanie Daje Moc

            W ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania uczniowie kl. I-III oddziałów przedszkolnych wzięli udział w akcji "Śniadanie daje moc". Akcja poprzedzona została cyklem zajęć prowadzonych w oparciu  o 12 zasad zdrowego odżywiania,  na których uczniowie zdobyli wiele cennych informacji. Poznali zasady nakrywania do stołu i właściwego zachowania podczas spożywania posiłków.  W akcję zaangażowała się również Pani pielęgniarka  z pobliskiego ośrodka zdrowia, która przypomniała   o ważnej roli śniadania  oraz omówiła wartości odżywcze warzyw, owoców i wybranych produktów. Do pomocy włączyli się również rodzice. W efekcie dzieci  do szkoły przynoszą mniej słodyczy.  czytaj więcej ...


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
Dzieci z oddziałów przedszkolnych w Zespole Szkół w Szewni Górnej  mają już za sobą pierwszą najważniejszą uroczystość, jaką było dla nich bez wątpienia ,,Pasowanie na Przedszkolaka”. Odbyło się ono 26 listopada 2014 r. w naszej szkole. Był to szczególny dzień dla dzieci, które w większości po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną widownią. Naszą imprezę zaszczycił swoją obecnością Wójt Gminy Adamów Pan Dariusz Szykuła.  Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły w czasie krótkiego pobytu w przedszkolu: śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze. Następnie  dzieci złożyły Uroczystą Przysięgę, a Pani  Dyrektor Elżbieta Kuźma dokonała  aktu  pasowania. Na pamiątkę pasowania każde dziecko otrzymało dyplom. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń.

 


W dniach 02-11.11 2014 uczniowie trzeciej klasy gimnazjum pod opieką pani Elżbiety Michałkiewicz  uczestniczyli w trójstronnym projekcie pt:”Schwalbe” w Niemczech, w miejscowości Oldenburg.

 Na projekt ten składały się warsztaty teatralno-sportowe, które okazały się ciekawym doświadczeniem,  połączonym z symulacjami  jakie zdarzają się na boiskach.

 Schwalbe (jaskółka) tak krzyczą niemieccy kibice na stadionach  gdy widzą,

 że zawodnicy symulują faul. zobacz więcej ...

 


Ślubowanie klas I

7 listopada 2014 roku odbyła się uroczystość ,,Ślubowania uczniów klas pierwszych”.

To bardzo ważne wydarzenie, do którego wszyscy przygotowywali się z dużym zapałem. Pierwszoklasiści piosenką ,,Witaj szkoło!” rozpoczęli swój występ artystyczny, w trakcie którego wspaniale recytowali i śpiewali piosenki. Zwierzątka, które brały udział w przedstawieniu podarowały pierwszakom wspaniałe cechy: mądrość, zdolność do przyjaźni, śmiałość, ochotę do zabawy i pracowitość.

W obecności Pani Dyrektor, Wójta Gminy Adamów - Pana Dariusza Szykuły, nauczycieli, rodziców, przedszkolaków, klasy II i III, pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Ślubowali jak najlepiej się uczyć, godnie zachowywać, żyć w zgodzie z kolegami, szanować pracę innych i wyrosnąć na dobrych ludzi. Pani Dyrektor Elżbieta Kuźma z wielką radością dokonała pasowania uczniów. Uczniowie otrzymali także pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Na zakończenie uczniowie klasy drugiej wręczyli młodszym kolegom i koleżankom słodkie upominki. Po uroczystości uczniowie udali się do świetlicy szkolnej na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 


Narodowe Święto Niepodległości obchodziliśmy  w naszej szkole 7 listopada 2014 r. W akademii upamiętniliśmy naszych pradziadów, którzy przez 123 lata chronili i kultywowali takie wartości jak, miłość Ojczyzny, wiarę w Boga, umiłowanie wolności. Młodszym kolegom przybliżyliśmy za pomocą poezji, filmu dokumentalnego, prezentacji historycznej i pieśni patriotycznych drogę ku niepodległej Polsce.

Szczególnie cenna, wydaje nam się lekcja współczesnego patriotyzmu przekazana w liście prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego. Prezydent, prosi w nim, abyśmy „ciesząc się z wolności, która dla nas jest czymś naturalnym, przywołali emocje tych, którzy wywalczyli dla Polski niepodległość. Wolność, którą mamy na co dzień trzeba szanować i pielęgnować. Korzystać z wolności to rozumieć jej wartość, jej cenę i szanować tych, którzy umieli poświęcić dla niej wszystko”.

 


Spotkanie z Panią Pielęgniarką

W dniu 28.10.2014r. przedszkolaki wraz z uczniami klas I – III miały w szkole przyjemność gościć Panią Teresę Gmitrzuk – pielęgniarkę szkolną. Spotkanie było ciekawą formą urozmaicenia zajęć związanych ze zdrowiem i doskonałym uzupełnieniem prowadzonych w szkole programów edukacyjnych „Nie pal przy mnie, proszę”, czy też „Śniadanie daje moc”.

Dzieci zapoznały się między innymi z tematyką związaną z prawidłowym odżywianiem, rolą ruchu w życia człowieka, higieną i unikaniem zagrożeń dla swojego zdrowia. Podczas pokazu miały okazję dowiedzieć się, w jaki sposób właściwie dbać o swoje zęby, jak ważna jest dieta i konieczność regularnych wizyt u stomatologa. Pani Pielęgniarka przypomniała również, jak należy właściwie siedzieć na krześle, czy prawidłowo leżeć podczas odpoczynku.

Serdecznie dziękujemy Pani Pielęgniarce za spotkanie!


Kolorowy i intrygujący świat ptaków był inspiracją dla dzieci i młodzieży biorącej udział w regionalnym konkursie plastycznym "Ptaki egzotyczne". Powstały piękne, kolorowe prace, które urzekły komisję konkursową.

Na konkurs wpłynęło 272 prace z 16 placówek oświatowych Zamościa i regionu. Jury przyznało 31 nagród oraz 62 wyróżnienia.

Nagrody rzeczowe w postaci książek, wejściówek do zoo i dyplomów otrzymali: Dawid Szala (6 lat), Julia Kwaśniuk kl. Ia, Agnieszka Swiergoń kl. Ia, Oliwia Kozyrska kl. Via, Paweł Dąbrowski kl. VIa.  Wyróżniono prace: Wiktorii Kucner kl. Ia, Mateusza Szykulskiego kl. Ia, Karola Wiatrzyka kl. Ia, Karoliny Flejszer kl. Ib, Agaty Kucner kl. III, Patrycji Szykulskiej kl. IV, Daniela Fariona kl. VIa, Marty Gruszkiewicz kl. VIb, Wiktorii Kiszczak  VIb. 

Wernisaż wystawy i podsumowanie konkursu odbyło się 26 października 2014r. w Zamojskiej Galerii Młodych "Okrąglak", podczas wystawy "żywych" kanarków i ptaków egzotycznych.
Organizatorem konkursu jest Osiedlowy Dom Kultury "Okrąglak" przy Spółdzielni Mieszkaniowej im. J. Zamoyskiego w Zamościu oraz Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych – Oddział w Zamościu. Partnerami konkursu są Fundacja dla Zwierząt „TECTUM” w Zamościu oraz Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu.


6.X. 2014r. w naszej szkole  rozegrano Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Adamów,

w którym udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół w Szewni Górnej i Zespołu Szkół w Suchowoli. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy Adamów a także awansowali do etapu powiatowego.

W kategorii klas III – IV SP zwyciężyli następujący uczniowie:

Dziewczęta:

 1. Martyna Krzywonos – Szewnia Górna
 2. Oliwia Kotarba – Szewnia Górna

Chłopcy:

 1. Konrad Romaszko – Szewnia Górna
 2. Krystian Kwaśniuk – Szewnia Górna
 3. Kacper Wasiura – Suchowola

Dziewczęta w kategorii klas V– VI:

 1. Monika Wnuk – Suchowola
 2. Wiktoria Wnuk – Suchowola
 3. Marta Gruszkiewicz – Szewnia Górna

Chłopcy:

 1. Mateusz Łosiewicz – Szewnia Górna
 2. Jakub Mierzwa – Suchowola
 3. Piotr Bielak – Szewnia Górna

W kategorii gimnazjum zwyciężyły dziewczęta:

 1. Sandra Sałach – Szewnia Górna
 2. Joanna Jarosz – Szewnia Górna
 3. Justyna Kwaśniuk – Szewnia Górna
 4. Chłopcy:
 1. Michał Marguła – Szewnia Górna
 2. Paweł Pakuła – Suchowola
 3. Rafał Dębiński – Suchowola

Zwycięzcom  gratulujemy i życzymy sukcesów w wyższych etapach.


Dzień Nauczyciela w Zespole Szkół w Szewni Górnej

Dnia 14 października 2014 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona Dniu Edukacji Narodowej.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Wójt Gminy Adamów Pan Dariusz Szykuła, Sekretarz Gminy Pan Piotr Szmidt, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły oraz rodzice.

Na początku Pani Dyrektor Elżbieta Kuźma serdecznie przywitała przybyłych gości i złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Następnie uczniowie przedstawili montaż słowno- muzyczny. Zgodnie z tradycją szkoły w tym dniu odbywa się również ślubowanie klasy pierwszej gimnazjum. W tym roku do ślubowania przystąpiło 18 gimnazjalistów. Na zakończenie wychowankowie złożyli życzenia i wręczyli kwiaty nauczycielom.Przedszkolaki i uczniowie  klas I - III opiekują się pomnikiem przed naszą szkołą.

W dniu 25 września 2014r. uczniowie pierwszych  klas  szkoły podstawowej wraz z wychowawcami  złożyli na pomniku kwiaty, zapalili znicze i uczcili chwilą ciszy pamięć o poległych.


Szkolny zestaw podręczników 2014/2015 zobacz ....


W piątek 26 września uczciliśmy 75 rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego.  Uczniowie uważnie i z zainteresowaniem wysłuchali akademii przygotowanej przez młodzież gimnazjum.


W Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka - 20 września 2014 roku, a także  w ramach programu adaptacyjnego oddziałów przedszkolnych  zostało zorganizowane na terenie naszej szkoły  spotkanie integracyjne dla 5-cio i 6-ciolatków oraz ich rodziców.   Zajęcia  miały na celu ułatwienie dzieciom startu w przedszkolu. Dzieci i ich Rodzice uczestniczyli w zabawach integrujących, ruchowych oraz plastycznych. W trakcie spotkania rozpaliliśmy  ognisko przy którym dzieci i ich rodzice piekli kiełbaski. Frekwencja podczas imprezy integracyjnej   była duża, a dzieci i ich opiekunowie chętnie uczestniczyli w zabawach. Wszyscy świetnie się bawili.


1 września 2014 roku w Zespole Szkół w Szewni Górnej zainaugurowano rok szkolny 2014/2015.
W hali sportowej Zespołu Szkół zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Sekretarz Gminy Adamów – Pan Piotr Szmidt.  Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonała Dyrektor Zespołu Szkół Pani Elżbieta Kuźma.
Po okolicznościowych przemówieniach uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.  Pierwszoklasiści otrzymali darmowe podręczniki, które przygotowało dla nich Ministerstwo Edukacji Narodowej.
W nowym roku szkolnym życzymy uczniom i nauczycielom wiele zadowolenia i sukcesów.

   

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

   
© All Rights Reserved J.G. 2016